Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hatalmas a probléma. Barátnőm!...

Hatalmas a probléma. Barátnőm!? (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok, ne haragudjatok, hogy hosszú leszek, de fontos lenne a segítség!

Az a helyzet, hogy barátnőm bajban van. Hogy is kezdjem....

Régen járt egy sráccal, nem tudom pontosan meddig 1,5 év.. nem igazán ment a kapcsolat a végére.. A srác megváltozott, (nem részletezném) barátnőm szakított vele. A srác totál bekattant, de tényleg, féltékenykedik jobbra-balra, (eltelt fél év) és barátnőm összejött egy másik sráccal, 4hónapja vannak együtt. De az ex pasija még azóta be van kattanva... fenyegetőzik, hívogatja rejtett számon, még b.nőm anyját is... Barátnőm mostani barátját fenyegeti, hogy megveri, és hogy szálljon le a barátnőjétől, mert az övé.. o.O

Az ex-e felhívta telefonon, hogy jöjjön el hozzájuk, ott lesz mindneki (egy a baráti társaságuk).....de nem volt ott senki... a srác bezárta barátnőmet a szobába... Barátnőm kétségbeesett nem értette.. a srác követelte, hogy jöjjön vissza hozzá, és csak akkor engedi ki... barátnőm az ablakon mászott ki... (egyébként az utóbbi időben azt tetette, hogy már nem zavarja semmi, szal h jól van, ezért ment el barátnőm + ott lesznek a haverok).. Most mi tévők lehetnénk? Hülyeségeket ír ki facebook-on a srác, a lányról, meg hasonlók.. és még sorolhatnám, mert rengeteg ilyen fenyegetőzések voltak.. Mit tegyünk? Nem szál le... feljelentsük?? de nincs bizonyítékunk semmire.. kérlek titeket, hogy segítsetek!!!!

16/L


2011. júl. 16. 12:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja, a srác 18 éves
2011. júl. 16. 13:01
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szóljatok a barátnőd szüleinek. Legyen ez az első lépés. Utána beszéljétek meg, hogy mi legyen. A legjobb valóban az lenne, ha feljelentenétek, és kérnétek távoltartási végzést.
2011. júl. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
18 éves,tehát feljelenthetitek zaklatásért. keressetek valami fenyegetős beszélgetést stb. + a többit mondjátok el. de valami bizonyíték mindenképpen kell
2011. júl. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Elírtam, még 17 éves :S :S :S Jövőre tölti be a 18-at januárban !
2011. júl. 16. 13:07
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne vegyétek fel vele a kontaktust, ha közös a haveri kör, beszéljetek velük, hátha tudnak rá hatni. Mindenhol, szülők, iskola stb., meséljétek el, hogy zaklatja, így talán már elég ciki lesz neki.
2011. júl. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nagyon rossz így látni barátnőmet.. Hogy retteg az utcán, hogy véletlen arra jár az ex-e.."véletlen"....

2011. júl. 16. 13:16
 7/13 anonim ***** válasza:
Attól, hogy csak 17 éves még ugyanúgy fel lehet jelenteni zaklatásért. Szerintem elég visszatartó ereje lenne még akkor is ha nem kap érte semmi komoly büntetést. Mivel ha büntetlen előéletű ráadásul kiskorú, akkor vagy egy megrovást fog csak kapni vagy felfüggesztettet. De szerintem ettől is besz*rna és abbahagyná a dolgot, szóval tessék szépen elmenni a rendőrségre és megtenni a feljelentést.
2011. júl. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

szakítsa meg a kapcsolatot a sráccal, viszont ha a srác telefonon vagy írásban zaklatja, akkor azt mentsétek el, vegyétek fel, és mehettek a sünökhöz.

a lényeg, h ő ne reagáljon semmire, csak gyűjtse a bizonyítékot. ha reagál, akkor a zaklatás ténye nem áll fenn.

tavaly volt egy zaklatási ügyem, szóval van rálátásom. (mielőtt még bárki cseszegetne, én a sértett vagyok.khm.)

2011. júl. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Zaklatás


176/A. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Aki félelemkeltés céljából


a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy


b) annak a látszatnak a keltésére törekszik, hogy a sértett vagy hozzátartozója életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy veszélyeztető esemény következik be,


vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Szóval ez még minősített eset is ráadásul, mivel fenyegetőzött személy elleni erőszakos cselekménnyel. Mehet a feljelentés.

2011. júl. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

13:20!

Köszi szépen. Ezt nem is tudtam! Most akkor, ijesszük meg ezzel, vagy azonnal cselekedjünk?

2011. júl. 16. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!