Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámmal nyaralni (+ egyéb...

Anyámmal nyaralni (+ egyéb gondok)?

Figyelt kérdés

Először is rohadtul nem akarok. Jövőhéttől van naki leállás a cégnél 3 hétre, és elakar menni nyaralni, természetesen velem. Amikor azt mondom, hogy ne is idegesítsen ezzel, akkor jön a szokásos dumával, hogy akkor jobb ha meg is hal, meg minek él. Egész életemben ezt hallottam tőle, hogy elmegy, haza se jön, oszt majd megdöglik valahol. Gyerekkoromban is csak az engem ne temessetek szöveget hallottam. Meg hogy ha neki itthon kell maradnia ebben a három hétben, abba beledöglik. 24 éves vagyok, ráadásul férfi, nem kicsit cikinek érezném vele menni, de ő ezt nem érti meg, csak hajtogassa a szokásosat, és hogy én milyen vagyok. Apám külföldön dolgozik, baszik hazajönni, nem váltak el, még csak külön sem élnek, de tisztán látszik, hogy már kb. 1 éve csak látogatóba jön haza, muszályból. Mikor külföldön éltem több évig, egyszer nem hívott fel, de úgy tett, ha találkoztunk, mintha tegnap látott volna. Mikor anyámnak mondom váljon el, nézzen egy albérletet jönnek a kifogások, hogyan tartsa el magát stb.

Akárhova mentem velük régebben mindennek csak a veszekedés lett a vége, anyám siratott, és rajtam csattant minden, holott kb. kívülálló voltam mindig az ilyen veszekedésekben.

Anyám egyértelműen depressziós, nem tartsa a kapcsolatot a rokonaival, testvéreivel, az anyjával, nincs barátnője. Megértem, tudom milyen. De egyszerűen hiába mondom ezeket a dolgokat, hogy nekem is csak rosszabb lesz, állandóan hallgatni a siránkozást, nem tudok még csak egy kicsit sem pozitívan gondolkodni.

Pár hónapja költöztem haza, de kicsináltuk egymást idegileg. Munkát eddig nem találtam, de mihelyt találok, költözök, erre ő jön azzal hogy akkor vele mi lesz? Én honnan a fészkes fenéből tudjam, én igazítsam el egy 47 ember életét, úgy hogy még a magamét sem tudom? Adok neki ötleteket, mindenre az a válasz, hogy az olyan könnyű, akkor te már miért nem csinálod?


Tudom nem illene ide leírnom ezeket a gondokat, de már nem tudom mit csináljak vele. Ugyanezeket elmondom mindig neki, de hiába. Mi a megoldás? Hogyan oldjam meg ezt a nyaralást? Van egy 15 éves kutyám, nem tudom hova rakni, már családtag, ő erre azt feleli, hogy mit bánja, meg oltsuk le akkor(de közben nem tenné meg, mert sajnálja). Ezt a nyaralás dolgot is hogyan oldjam meg?


Nagyon unom már, hogy fiatal vagyok, és eddig abból állt az életem, hogy dolgoztam mint az állat, sehova nem jutottam, más gondját, baját oldottam meg, és senkitől még csak egy hajszálnyi pozitívum dolgot nem kaptam. Most is a sínylődés megy, az eszeveszett munka keresés, és a töménytelen problémák.



2013. aug. 4. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem győzd meg hogy keressen fel egy pszichológust..

Te meg keress munkát, és költözz el! Nem irányíthatod egy felnőtt, 47!! éves ember életét. Azt írod, hogy pár hónapja költöztél haza. Apukád külföldön van és csak látogatóba jár haza. Eddig mi volt akkor anyukáddal, ha ennyire izzél hogy mi lesz vele ha elköltözik?

Sajnálom hogy ilyen a helyzeted, és kitartást!! :/

2013. aug. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

jo. lehet nem felhőtlen a kapcsolatod édesannyáddal,

de lehet hogy pont ez alatt a nyaralás alatt kerülnétek közelebb egymáshoz! :)

szerintem menj el vele!

max ha szar akkor vonulj félre!

2013. aug. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam 20 éves, de fele ennyit nem rinyál, mit Te.

Az, hogy Te a saját életedet nem tudod megoldani, kinek a baja? Anyád menne veled nyaralni, ha nincsen csajod, akkor mi tart vissza? Sokan örülnének a helyedben. Apád külföldön van?Akkor mégis kihez szóljon anyád, ha te még otthon laksz? Nem akarod a kontaktot vele, terhedre van, szerinted depis is, akkor költözz el, légy önálló, és minden meg van oldva.

2013. aug. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem te is beláthatod, hogy nem anyukáddal van a fő probléma, hanem veled. Mert csak a szád jár és nyafogsz.

Melózik, hajt, annyit kér, hogy egy pár napra menj el vele valahova, ahol pihenhet. Nem akkora kérés, megmondod előre, hogy lesz közös program, de néha külön is elmászkálnál, akkor nincs az a feszkó.

Apád nincs mellette, te vagy a gyereke, mégis kivel menjen, meg kivel tartsa a kapcsolatot?

A kutya kifogás, ha más nem, fizetett helyen, de el lehet helyezni pár napra, vagy menjetek olyan helyre, ahova vihetitek őt is.

Amikor külföldön voltál, egyszer nem hívtak fel? Oké. De megkérdezném, te hányszor próbáltad felvenni a szüleiddel a kapcsolatot? Az meg hogy apád látogatóba jön-e vagy sem, nem mindegy? Nekik jó így, apád nem akarja kirakni a lakásból, akkor miért is váljon el és menjen albérletbe? Mellesleg akkor te most hol meresztenéd a hátsód épp?

Amúgy meg micsoda problémák, el akarnak vinni nyaralni... juj-juj! Nem ezek a problémák az életben. Az probléma, ha a roppant hálás viselkedésed miatt nem lenne hol laknod, az utcán csöveznél, nem lenne mit enned, és mivel egy hajléktalant senki nem alkalmaz, egész életedben nem lenne változás. Na az gond lenne.

2013. aug. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy 24 évesen nem egy álom anyukáddal nyaralni, de egy nyaralás jó dolog. Menj el vele!
2013. aug. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!