Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beleszóljak abba, hogy apa...

Beleszóljak abba, hogy apa elmenjen-e dolgozni vagy ne?

Figyelt kérdés

Apának lassan már 2 éve nincs munkája:( Csődbe ment a cég ahol dolgozott aztán azóta nem talál semmit. Egyre rosszabbul élnek. Anyának a fizetéséből nem tudnak megélni és minden hónapban a tartalékaikból vesznek el ami meg lassan elfogy. Ráadásul még hitelük is van a kocsijukra. Szóval komoly bajok lesznek ha rövidesen nem kezd el dolgozni.


A páromnak van három vállalkozása. Van egy tüzép telepe, egy gipszkarton szerelő cége meg egy térkövező és földmunkákkal foglalkozó cége. Aztán felajánlotta apának, hogy dolgozhat nála. Vagy a tüzép telepen ilyen raktárosként és árukiadóként vagy pedig sofőrként. Amelyik neki szimpatikusabb. Apa erre meg visszautasította. Főleg azzal az indokkal, hogy ő a szakmájában akar elhelyezkedni. De szerintem csak az a baja neki, hogy derogálna az önérzetének, hogy a páromnál kellene dolgoznia. Amikor anya megtudta, hogy apa nem fogadta el a munkát majdnem sírva fakadt. Aztán jól össze is vesztek rajta.


Szerintetek igaza van apának, hogy nem fogadta el az állást? Vagy nincs igaza? Megpróbáljam rábeszélni? Vagy ne szóljak bele? Te mit tennél a helyemben?


2013. aug. 4. 19:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Apukádnak kényelmes, hogy otthon van szerintem.Én elfogadnám az ő helyében a munkát, én örülnék neki, ha valaki felajánlaná hogy dolgozzak nála(nekem sincs munkám).Szerintem beszéld rá, valószínű sérti az önérzetét és nem akar behódolni.
2013. aug. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Hát, olyan dolog, hogy aki dolgozni akar, az talál is munkát. Ha meg még fel is ajánlják neki, azért pofa kell hozzá, hogy ne vállalja. Még ha lenne pénzük, nem szólnék semmit. De így, hogy lassan mindenük elfogy, még a lapátolás se derogáljon. Persze ha te már nem laksz velük, nem sok beleszólásod van, de gondolom édesanyádat sajnálod emiatt. Nem adhatod ki édesapádnak parancsba, de tanácsot azért adhatsz, és tudathatod vele, hogy attól még nem esne le a korona a fejéről, ha a párodnak dolgozna. Büszkeségért nem adnak fizetést...
2013. aug. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is próbálj meg vele beszélni.

Mindegy hogy a párodnál dolgozna, a lényeg meg lenne a havi keresete, ami a megélhetéshez jól jönne.

2013. aug. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%

Mennyi pénz lenne?

Megoldás a megélhetéshez vagy nem?

Mert nem az a kérdés hogy van e munka hanem az hogy megél e belőle.

2013. aug. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
a munka sohasem szégyen, s azt sem látom gáznak, ha rokon, haver a főnök. 2 ilyenbe volt részem. Az egyik suli után, az akkori apósjelölt volt a főnököm, majd miután találtam a szakmámba helyet a volt osztálytársam lett a főnök. Ez fura szitu. Nos ő 50 körüli volt akkor,de gépészmérnökként ügyvezető egy ép ipari cégnél. Az eu miatt viszont kellett neki építészeti végzettség, így lett osztálytárs. Ugye suli után katonaság, szal kb jóval később taliztunk az utcán, épp melót keresgettem, bár volt ahogy írtam, de tudta mindenki, úgy is mentem h átmeneti csak. Másnap már a szakmába melóztam, s mindkét helyen faja volt, nem volt gond h ismerős a főnök.
2013. aug. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan beszélj vele, mert egy család vagytok, ezért az ő munkanélkülisége a ti dolgotok is. Nem fog sérülni a büszkesége, ha dolgozik.
2013. aug. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%
nem a te dolgod, megtetted, ami tőled tellett
2013. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez azért pofa kell, apád részéről. Valszeg ő jól elvan otthon, anyád melózik, ő meg vakargatja. És ha elfogy a tartalék akkor mi lesz?

Igazi családfői hozzáállás!

2013. aug. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
Mondd meg neki nyugodtan hogy menjen el dolgozni, különben repül a kocsi a bankhoz. Egyszerüen nem bírja szerintem elviselni, hogy egy olyan emberrel kell együtt dolgoznia, aki a rokona, ráadásul nő.
2013. aug. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta, hogy nő?:D
2013. aug. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!