Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarom elhagyni a szüleime...

Nem akarom elhagyni a szüleimet, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most leszek végzős gimnazista, és ugyebár, mint mindenkinél, nálam is felmerült a továbbtanulás. Egy kis beregi városkában élek a szüleimmel együtt. Van egy vállalkozásunk, amit sajnos már csak kémyszerből csinálunk, mivel már a szüleim se fiatalok, hogy elhagyjuk a városkát és az országot is, ezért ittragadtak. Az állam nagyon sok terhet tesz ránk, miközben a cigányok nyugodtan élnek, nem kell az adóhatóságtól meg mindentől félniük. Nagyon sok a betörés is felénk, szinte már nem lehetünk nyugodtan sose, na de most nem az a lényeges. Semmilyen tantárgyból nem vagyok olyan kiemelkedő tehetség, bár a tankönyvi anyagot mindig becsületesen megtanulom, középfokú nyelvvizsgám is van már. Ha továbbtanulni mennék, mindenképpen Budapestre kell mennen (rokonokhoz), de ki nem állhatom Pestet, mert félek mindig, ha odamegyek, hisz már eleget tapasztaltam a kisebbség végett itthon is. Nagyon szeretem a szüleimet, sokkal tartozok nekik, mert tudom, hogy milyen nehéz helyzetben vannak itt, nekem meg el kell mennem, ők pedig itt maradnak egyedül. Én semmiben nem tudok nekik segíteni, bár nekem az álmom az volt, hogy anyámmal egy közös dekoratőr vállalkozást indítsunk, de anyám azt mondta, nekem többre kell vinnem. Azt se tudom, hova menjek el a felsőoktatásba, hisz alig van élet az egyetem után, nem lehet elhelyezkedni, főleg a lakóhelyem közelében. Nagyon érdekelnek a kreatív dolgok, ahol magam ura lehetek. Karriert akarok csinálni, bár tudom ez nem megy egyik napról a másikra. Akarom, hogy a szüleim büszkék legyenek rám és segíteni tudjak nekik. Mit tegyek? Remélem megértitek a helyzetemet a leírtak alapján! Mit tegyek? Mit tanuljak? Előre köszönöm válaszaitokat.

2013. aug. 5. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon megértem a helyzetedet. De sajnos nem lehetsz egyszerre két helyen. Vagy Budapest, távol a szülőktől, és húz vissza, és fáj a szíved értük. Távol, idegenek között, a karrier reményében.

Szüleid nem fogják azt mondani, hogy maradj otthon.

Szívemre hallgatnék..

Ha ott hagyod őket, nem lesz túl nagy ár a karrierért?

Ami, valljuk be, vagy bejön, vagy nem.

Itt mindig idegen maradsz. Nem azért, mert kiutálnak, lenéznek, hanem mert csak a tested lesz itt, a szivedet otthon hagyod. Nem tudsz felszabadult lenni, mert él benned az aggódás, mi van velük...

A boldogságot, szeretetet,családot, nem pótolja a karrier, és nem pótolja a pénz.

Döntés a Tied. Nehéz döntés!

2013. aug. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nehéz neked,de elárulom,hogy édesanyádék is csak a javadat akarják,ahogy le is írtad.Nyugodj meg,gondolj egy kicsit magadra is,hiszen később is lesz élet!Nem örökké csak ez lesz a helyzet.Hidd el,kikerültök a gödörből,illetőleg anyudék ki tudnak mászni belőle,hiszen felnőttek,meg ahogy látom,nem maradian gondolkoznak!Menj Pestre,legyél szabad,de felelősségteljes és vigyázz magadra!Hidd el,hogy beilleszkedsz abba a környezetbe is!
2013. aug. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És még hozzáteszem,ha meg sem próbálod,akkor sosem fogod elérni.*
2013. aug. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy a diplomásoknak sem könnyű, de azért Pesten még mindig több lehetőség van, mint ott, ahol most laksz. Tudják, hogy neked nincs túl sok perspektíva ott, ezért nem fogják azt mondani, hogy maradj otthon. Eleinte nehéz lesz, de meglátod, hogy megéri. Főleg, hogyha komolyan gondolod a karrier dolgot és mindent beleadsz.
2013. aug. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Örülök, hogy kivettétek a lényeget. Beleírtam azt is, hogy milyen pályát válasszak, de tuljadonképpen a lényeget válaszoltátok meg, amit nagyon köszönök. Nem a mohóság meg a pénzéhség az elsődleges amiért akarok karriert építeni, hanem azért, hogy a szüleimet segíthessem, ki tudjam őket majd abból a pusztulásból mentneni ha már megöregszenek.
2013. aug. 5. 15:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha olyan szakot választasz, amibe már most is tudod, hogy nem fogsz tudni elhelyezkedni odahaza, akkor vagy otthagyod a szüleidet a munkahely miatt, vagy a munkanéküliek táborát növeled, odahaza. Tényleg nagyon meg kell gondolnod a dolgot....
2013. aug. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos pont ez a probléma, hogy a szüleim meg a rokonaim se tudnak konkrétumot mondani, valamint én se tudok dönteni, hisz az ismerőseim körében is vannak munkanélküli diplomások, építész - és villamosmérnökök. Ha ők sem tudnak idehaza elhelyezkedni bme-s végzettséggel, akkor egy mondvacsinált diplomával mit kezdjek??
2013. aug. 5. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!