Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt emberként beleszólhatn...

Felnőtt emberként beleszólhatnak a szüleim a pénzügyeimbe?

Figyelt kérdés
Egy háztartásban élek velük,de nem az ő pénzüket költöm természetesen,hanem a sajátomat,mégis folyton folyvást arról megy a vita,hogy mit vettem legutóbb,meg miket adok el,meg hogy miért költöm el a pénzt.Hát már hogyne költeném el,mikor a saját pénzemmel azt csinálok,amit akarok?

2013. aug. 6. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Szia

Igazad van. Én is itthon lakom ,de a saját pénzemet költöm. Mindig segítek anyának aki sajnos özvegy. Ő soha nem mondja ,hogy ne vegyek ezt-azt. Anya úgy gondolja ,hogy megtanított a pénzt kezelni innentől az én dolgom. Ráadásul látszatja is van mert 2 év alatt 2 milliót tettem félre;)

2013. aug. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Igazad van...

De lehet, hogy a szüleidnek is igazuk van.


Tény, hogy a saját pénzeddel azt teszel amit akarsz és a saját életeddel is azt teszel amit akarsz, de hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy a szülők a korukból adódóan már átéltek ezt-azt és többnyire képesek olyasmit is észrevenni, amit a gyerekek, fiatal felnőttek,tapasztalat hiányában nem.

Tehát ha nem az a céljuk, hogy megszerezzék a pénzedet, akkor valószínűleg "csak" segíteni szeretnének a kéretlen tanácsaikkal.

Az én véleményem, hogy bár nagyot változhat a világ egy-egy generáció alatt és így sokminden érvényét veszítheti amit ők megtapasztaltak, még így is sok, örökérvényű tanáccsal szolgálhatnak.

Biztos vagyok benne, hogy idegesítő, amikor megmondják, hogy mit tegyél a pénzeddel, de ha nem akarsz a saját károdból tanulni, akkor lehet, érdemes lenne átgondolni amiket mondanak.

Hangsúlyozom a "tanács, javaslat" kifejezést.

2013. aug. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a teljes sztorit,így nem tudok teljes véleményt mondani!


Viszont ha velük élsz,gondolom fizetsz a rezsibe,a kajába,így tényleg nem adsz rá okot,hogy megszóljanak,ugye?

Mert ha így van,akkor szerintem semmi közük,hogy mire költesz....

2013. aug. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleid olyan indokkal nem kérnek rezsire pénzt, hogy tegyél félre akkor igenis van beleszólásuk.
2013. aug. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Amíg egy háztartásban élsz a szüleiddel, addig bele fognak szólni. Nem rosszindulatból vagy kötözködésből. Egyszerűen a gyerekük vagy és kész. Nekik nem akkora változás a saját fizetésed, mint neked, hiszen korábban teljesen ők határozták meg az életedet, azt is mire mennyi pénzt kapsz, hiszen tőlük kaptad. A folyamat nem szakadt meg azzal, hogy felnőttél, most is kapsz tőlük, ezzel a közös háztartással, még ha nincs is forintban elszámolva mi mennyibe kerül, az áram, víz, gáz, tévé, biztosítás, szemétszállítás - amit te is használsz. Akkor is ha kiveszed belőle a magad részét, ez mindig a szüleid háza lesz, benne te mindig a gyerekük leszel, akiről gondoskodni akarnak valamiképpen - még 50 éves korodban is.

Egyetlen dologgal tudod elérni, hogy ne szóljanak bele mindig mire költesz, ha nem élsz velük együtt. De még akkor is kérdezgetni fognak, beleszólnak, tanácsokat adnak, mert akkor is a gyerekük leszel - csak alkalmuk lesz rá kevesebb. Ne problémaként, bajként nézz a dologra, hanem örülj, hogy fontos vagy nekik.

Ha nagyon zavar a dolog, akkor beszéljetek meg bizonyos határokat. Mondják meg a szüleid, mit szeretnének tőled, pl. mennyivel szállj be a háztartásba, mennyit tegyél félre és mire. Ezt beszéljétek meg, egyezzetek meg valami konkrét összegben, pl. a fizetésed X%-t beadod a háztartásba, Y%-t meg mindig félreteszed valami számlára, vagy lekötöd, hogy kamatozzon. Ezen felül pedig kérd meg őket, hogy ne szóljanak bele a dolgaidba, hiszen már megtetted amit kértek tőled.

2013. aug. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ,hogy takarékoskodsz,gyűjtesz-e,illetve adsz-e a rezsibe és mennyit,tényleg hasznos és értékálló dolgokra költöd-e el a pénzed,egyebek.Nem feltétlenül a rosszindulat vezérli a szüleidet,biztosan jót akarnak neked.
2014. márc. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha fizted a rezsi és kaja részed: nem jogos.

Ha nem fizetsz semmit akkor jogos.

2014. dec. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én külön élek, külön háztartás,mégi beleszólnak!
2014. dec. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!