Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Apám beleszól a pénzügyeimbe,...

Apám beleszól a pénzügyeimbe, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mostanában tényleg kicsit elszaladt velem a ló, mert kb. 1 hónap alatt elköltöttem fél évi fizetésemet, de ez nem rendszeres, számos olyan dologra költöttem, amit nem minden nap veszek, például autók. De még így is maradt megtakarításom bőven. Apám pedig folyton prédikál, bármikor beszélünk, 5 percen belül ott tartunk, hogy felelőtlenül szórom a pénzt. Nagyon szeretem és fontos számomra az apám, hiszen amit elértem eddigi életemben, azt jórészt a szüleimnek köszönhetem, de felnőttem már és, hagy költsem már arra a pénzem, amire jólesik.

Szóval hogyan tudnám leállítani, mert ez a non-stop b*szogatás kezd az agyamra menni...

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!


2010. júl. 5. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha egy hónap alatt elköltötted a félhabi fizetésedet,akkor lehet,hogy igaza van neki. Legalább elgondolkodhatnál azon,amit mond. Ha eladósodsz,abból nagyon nehéz kikeveredni.

Nem annak van sok pénze,aki sokat keres,hanem annak aki nem szórja.

2010. júl. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocs. Félévi fizetésed.
2010. júl. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne hallgasd meg a dumáit,hanem menj ki a helységből!:D
2010. júl. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben otthon laksz, valamilyen szinten beleszólhat. Ha pedig külön és semmilyen tekintetben nem szorulsz rájuk, akkor nem szólhatna bele. Csak azzal tudsz védekezni, hogy a sajátodat költöd és megvan benned egy bizonyos fék, ami a felelőtlen költekezésektől visszatart.
2010. júl. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem lakunk együtt.

Szeretném fenntartani a jó kapcsolatot a szüleimmel, de ha folyton b*szogatnak, akkor nem fog menni. Ezért kértem tanácsot...

2010. júl. 5. 19:56
 6/7 anonim válasza:
Érvelj! Az autó megtérülő befektetés, nem kell bérletet bérelni, könnyebb munkába menni. Ruhákat venni kell, mert elhasználódnak. Elektronikai kütyük is hasznosabbak, mintha elinnád. Én ezt tenném! Anno én is baromira sok pénzt szórtam el, anyám nézett is nagyokat de 2-3 évre rá kibökte, hogy azért örül, hogyha szétnéz nálam, akkor látja a munkám "eredményeit".
2010. júl. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! A szülők már csak ilyenek. Félnek, hogy nem marad pénzed, a mai világban ez nem is csoda.

Az én anyukám is hasonló, bármit veszek, mindig ez a kérdés, hát ezt meg minek vetted?

Én inkább nem mondok neki semmit. Ha ruhát veszek és esetleg át kell szabnia, akkor azt mondom neki, hogy 500 Ft volt a turkálóban. De még azért is kapok, hogy: nincs elég ruhád?

Szóval, nincs mese, ezt be kell nyelnünk. Tudjuk, hogy csak jót akarnak. Konzervatív emberként ők ezt nem értik meg, nekik régen semmijük sem volt.

Amikor összespórloltam a fizumból egy öreg autóra, akkor is haragudtak, most pedig olyan jó nekik, hogy tudom őket orvoshoz, boltba, stb. vinni.

2010. júl. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!