Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak engem idegesít nagyon az...

Csak engem idegesít nagyon az "ő még csak gyerek" érv/kifogás? Miért kell mindenre ezt ráhúzni?

Figyelt kérdés

Pont ma történt meg egy ilyen, de sok hasonlóban volt részem.

Azt tudni kell, hogy lakótelepen lakok, de eléggé visszhangzik.


Reggel 5 órakor arra kelek, hogy egy anyuka (nem cigány) jóízűen beszélget a barátnőjével, mellette pedig a kb 3 éves gyereke torkaszakadtából üvölt, kiabál, rugdalja a kukát. AZt hittem, hogy csak "gyerekes" 5 perces hiszti. De nem. Vagy kb 50 percig ez ment, mire valaki kiszólt a szomszédból, hogy "muszály nekünk gyerekvisítást hallgatni reggel 5-6 órakor?" Gondoltam, hogy végre valaki szól. Erre még az anyuka háborodott fel, hogy biztos nincs a kiszólónak gyereke, meg "ő még csak gyerek", hadd csináljon amit akar, nem lehet korlátozni, neki jogai vannak.

De nagy nehezen elmentek, mire még plusz 2-en kiszóltak neki. Az anyuka vérig volt sértve, de a gyerekre EGYSZER SEM szólt rá. Inkább elnézte, hogy teljes erőből rugdalja a kukákat, ordít, kiabál.


De nem csak ez volt az első eset. Kb az esetek 90%-ban azt látom, hogy ha igenis ténylegesen probléma van egy kisgyerekkel, akkor az anyuka csípőből ráfogja, hogy "ő még csak gyerek, neki mindent lehet". Akkor mikor akarja neki megtanítani, hogy a tetteinek következménye van? 18 évesen?


Félreértés ne essék, nem vagyok gyerek ellenes, csak nagyon irritál, ha az anyuka telibe sz*rja a saját gyerekét, nem érdekli, hogy nagyon zavarja a többieket, vagy másokat, de ha valaki rászól, akkor még ő van megsértve, és a rászólónak biztos nincs gyereke szerintük. Én tudom, hogy van az a bizonyos dackorszak, de az órákon keresztüli visítás, bömbölés szerintem nem tartozik ide.


Mi a véleményetek?


Vagy én vagyok a gyerek ellenes?


Veletek, vagy a környezetetekben történt valami hasonló? Hogy reagálta le a környezetetek, vagy esetleg ti?



2013. aug. 7. 11:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerek,tör,zúz,rombol és a szülője azt mondja ő még csak gyerek,az a nevelésre alkalmatlan szülő.


Ha még csak 3 éves is le kell fogni és hazavinni,én az enyémmel ezt csináltam még ennyi idős korában.

2013. aug. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Édesanya vagyok egy 3 éves kisfiúval.

Nem tartom elfogadhatónak a leírt viselkedést sem a gyermek, sem az anya részéről.

A felelősség viszotn az anyáé- a gyerek ott és azt játszik vagy rombol, amit hagynak neki.

Egyébként mit keres hajnali 5-6kor egy ilyen kicsi gyerek kint?

Ha én szóltam volna le, akkor bizonyára valami ilyesmi lett volna:

- gyere XY kisfiú, szívesen adok neked reggelit vagy egy pokrócot, hogy pihenni tudj, míg drágalátos anyád kipletykálja magát- csak hogy addig se a kuka legyen a legjobb barátod :)


...vagy valami más cinikusabbat- amitől észbekap.

Ha nem teszi, akkor sajnos hiába kérik szép szóval, csúnyán- ilyen marad.

Ha sokadik eset lenne, akkor én igyekeznék négyszemközt elkapni az édesanyát egy beszélgetésre, esetleg a férjemet és más szomszédot megkérni erre.

2013. aug. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Tudom milyen a dackorszak, de szerintem abba az órákon át, vagy akár 1 óráig tartó bömbölés, kukarugdalás, meg az, hogy csapkodja az anyját, ő meg csak nevet, hogy milyen édes, nem tartozik bele.
2013. aug. 7. 11:47
 4/24 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit csináltak ilyenkor lent.

De ismerősömmel hasonló történt, csak az reggel fél 4-kor.

2013. aug. 7. 11:48
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért vagy bizonytalan a véleményeddel kapcsolatban, nagyon jól leírtad a nagyon helyes gondolataidat, főleg ez tetszett: "Akkor mikor akarja neki megtanítani, hogy a tetteinek következménye van? 18 évesen?"


A második válaszolóval is mélységesen egyetértek (az 5 óra nekem is szemet szúrt). Ti ketten le is írtatok mindent, nekem nem sok maradt.


A gyereknek szabad élni s közben olykor természetesen hangosnak lenni, nevetni, játék közben kiáltozni, olykor sírni.

A kukarugdosás és üvöltés hosszan... Nem vagyok pszichológus, de úgy tűnik, mintha unatkozott volna vagy az anyja figyelmét próbálta volna magára felhívni, sikertelenül...

Az ember sokszor lusta, kényelmes lény, de ha már szültünk egy gyereket, nem kéne félreseperni a nevelés kérdését azzal, hogy gyerek, jogai vannak, amúgyis majd lesz felnőtt, legalább addig csináljon, amit akar...

2013. aug. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
100%
Hát itt errefelé azért nem 90% az ilyen idióta szülők gyakorisága szerencsére. Hát úgyse tudsz ezekkel mit tenni, majd ők fogják megszívni, mikor a 16 éves drogos kamaszfiuk lekever nekik egyet-kettőt...
2013. aug. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

És a szomorú az, hogy tudok olyanról, aki tanult pl neveléselméletet, és ennek ellenére így nevelte a gyerekét.

Valahol a kettő között kellene, az se jó, ha folyton üvöltözünk a gyerekkel, de ez sem.

Bár tény és való, a mai világra életrevalóbb lesz az, mint akit folyton elnyomtak.

2013. aug. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon nem értelek. 50 percig hallgatod a müsort, akkor is csak az egyik szomszédasszony szolt ki. Utána itt sirod a bánatodat. Nem volt egy qrva vödör viz a kezed ügyében, hogy nyakonlöttyentsd az anyát és gyerekét? Jajj azt már nem! Mert akkor mi lesz? Miért nem vállalod fel a konfliktust? Egészen addig neki van igaza (meg a gyerekének)amig nem kapja meg a figyelmeztetést, hogy ez a viselkedés nem elfogadhato!!!!
2013. aug. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
Én megdobáltam volna őket vízágyúval. Emberi lény vagyok, jogaim vannak...jogom van szórakozni is, ha már így felvertek.
2013. aug. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti : nem az én ablakom alatt volt egyrészt, másrészt bíztam benne, hogy van annyi az anyjában, h rászól. Ha a szomszéd nem szólt volna, akkor mindenképpen szóltam volna.
2013. aug. 7. 15:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!