Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit válaszoljak anyámnak...

Mit válaszoljak anyámnak veszekedésekkor, úgy, hogy azért érezze, hogy tisztelem?

Figyelt kérdés
Mikor már nem tud mit a fejemhez vágni (mivel jól tanulok,segítek itthon stb.) állandóan azzal jön,hogy kövér vagyok. Mivel van köztünk 10 centi és 5 kiló,így tényleg "óriásnak" érzem magam mellette,és ezt ki is használja. Volt,hogy hánytattam magam a beszólásai miatt...Hogyan tudnám elérni,hogy ne csesztessen ezzel?:( Elég rossz érzés.

2013. aug. 3. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Mond meg neki, hogy ez neked mennyire rosszul esik, és megbánt vele, meg hogy szánalmas, hogy mikor elfogy minden eszköze, ilyenhez folyamodik.
2013. aug. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja és gyerekes is, nem felnőtthöz méltó, és elvileg ő a felnőtt
2013. aug. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Mondd, hogy sajnálod, hogy így látja, nem tehetsz róla. Esetleg, hogy próbálsz lefogyni, csak hát nem olyan egyszerű és szükséged van az ő támogatására, csak akkor ne hányja folyton a szemedre. Akkor talán megsajnál. (Persze attól függ, milyen természetű az anyukád.) :)
2013. aug. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
azt semmiképp se mondd hogy szánalmas
2013. aug. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

A kérdésedben nem írtad hogy fiú vagy-e vagy lány, bár gyanítom, hogy inkább az utóbbi. Ha erről van szó, akkor az ilyesfajta veszekedések úgymondd "normálisak".. durván hangzik de hadd magyarázzam meg mire gondolok - gondold el hogy te vagy az új generáció és ott látod magad előtt a "régit" akit ösztönösen leakarsz győzni, igenis megakarod mutatni neki, hogy te is vagy olyan jó mint ő, sőt akár jobb is... az ő szemszögéből pedig ő ezt hatalmas sértésnek veszi, hogy hogy merészeli a fiatal hogy "beszóljon" neki, amikor még semmit nem tud, a felét se amit ő megmár igen... pedig az az igazság h a szülők sokszor nem látják be, hogy nekik is ketyeg az órájuk ugyanúgy ahogy midneki másnak, és itt az idő hogy esetleg "a gyerek is letegyen valamit az élet asztalára".

Úgy hogy ne aggódj, személy szerint én is rengeteget veszekszem az anyámmal, sokszor hasonló problémák miatt is, de ebben az előbb leírtak, és az aggódás közösen is benne van.

Én csak azt tudom javasolni - hogy ha te úgy érzed jól magad ahogy vagy - akkor ezt mondd meg neki. Élni úgy is tudni kell :) De tényleg ne gyötörd magad, nincs egy darab egyforma ember sem.

Ha meg nem érzed jól magad - bocs de nem tudom finomabban mondani - tegyél valamit ellene az istenért!:/

De szerintem ha anyád már csak ha azt meglátja hogy próbálkozol, már nem fog annyit csesztetni ahogy te is mondtad.. de ez csak személyes vélemény. sok sikert:)

2013. aug. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Épp ez a gond,hogy annyira nem is kéne szerintem fogynom.Max 1-2 kilót,de egyébként minden nap sportolok,szóval még csak nem is "tunyhulok". Egyszerűen más a csontozatunk..

De ebben az egészben nem is ez érdekel,hanem hogy szerintetek ez miért jó neki??Én nem tudnám szándékosan bántani azt akit szeretek..főleg nem ilyen hülyeségekkel

2013. aug. 3. 10:15
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg, hogy igazad van anyukám, de ez az én testem, s az én életem.
2013. aug. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megmondanám,csak nincsen igaza..hasam kockás,combjaim közt van távolság,stb
2013. aug. 5. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!