Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan oldjátok (oldanátok)...

Ti hogyan oldjátok (oldanátok) meg öreg, magatehetetlen szüleitek gondozását?

Figyelt kérdés
2013. aug. 8. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim még nem idősek,de nagymamám igen,85 éves,24 órás felügyeletre szorul,így kerestünk neki egy otthont,havi 2 hétvégére és ünnepekre hozzuk magunkhoz.

Magunkhoz venni nem tudtuk,nincs aki 24 órában vigyázzon rá.

2013. aug. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Először magam gondoztam édesanyámat a munka és a család mellett. Addig bírtam valamennyire, amíg nem igényelt 24 órás felügyeletet. Mivel a legnagyobb erőfeszítés ellenére sem bírtuk kifizetni a házi betegápolást, idősek otthonába kellett adnunk. A mai napig lelkiismeret-furdalásom van, de ezerszer átgondoltam, egyszerűen nem tudtunk mást megoldást.


Társadalmi szinten ez egyáltalán nincs megoldva, a magán idősek otthona horribilis összeg egy átlagos családnak, ha pedig valaki erőn felül vállalja az otthoni gondozást a munka, háztartás, kicsi gyerekek mellett, akkor a család megy tönkre. Számtalan példa volt előttem.

2013. aug. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

otthon segítségével.

én kevés lennék ahhoz, hogy ápoljam.

A szüleim szerencsére még fiatalok 50 és 48 évesek


A dédszülőm 84 évesen került be, pár hónappal később el is ment, nem véletlenül kellett orvosi felügyelet neki..erről a részről a nagymamám is csak 70 éves


Másik nagyszülőm is volt otthonban, de előtte nálunk lakott, amíg a családi életünkkel meg tudtuk oldani (amikor már mindig kellett volna valaki mellé, az már nem ment)

Ő nagyon beteg volt már az édesanyám születésekor is, végül 78 évesen kórházban ment el, már 15 éve

2013. aug. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az apósom vált magatehetetlenné, kerestünk neki egy jó idősek otthonát a közelünkben. Pelenkázni kell, és kerekesszékben tud csak közlekedni, így máshogy nem tudtuk volna megoldani. Sajnálom emiatt, mert a mai napig nem tudja elfogadni, hogy nem képes ellátni magát:(, ezért lelkileg szenvedés neki. Már nagyon idős....
2013. aug. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!