Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hová tudnám elhelyezni az...

Raven77 kérdése:

Hová tudnám elhelyezni az anyukámat? Hogyan tudnám megoldani a gondozását?

Figyelt kérdés

Nagy bajba kerültem. A helyzet az hogy anyukámnak májusban amputálni kellett a bal lábát térd felett mert a cukorbetegsége miatt érszűkületes lett és a tetejébe még üszkösödni is kezdett az egyik lábujja. Sajnos nem volt rá más megoldás. Amikor kijött a kórházból mindent optimistán láttunk ő is meg mi is hogy majd megtanul járni járókerettel és majd at fog tudni ülni a kerekesszékébe is.Ám nem így alakult. A másik lába ami még épen volt ugyan ezeket a tüneteket produkálja amiket a másik lába még az amputáció előtt és atetejébe még a sarkán is kialakult egy vízhólyag ami mára egy nagyon csúnya sebbé alakult. Félek hogy ezt a lábát is elvesztheti és akkor aztán tényleg baj lesz. Ez az előzetese amit tulajdonképpen kérdezni akarok hogyha valaki tudna rá választ adni. Anyuval megbeszéltük hogy ő ha úgy adódna szívesen bevonulna egy otthonba ha arról lenne szó. Igen ám de sajnos nem vagyok milliomos és az anyu nyugdíja is csak 80000 így a soron kívüli elhelyezés ugrott. A legtöbb állami vagy önkormányzati otthonban meg 1-1,5 év várakozási idő van. Most nyáron még meg tudom oldani mert a gyerekeim nyári szüneten vannak és tudnak vele foglalkozni míg én dolgozom. Egy biztos felügyelet nélkül nem lehet hagyni mert semmit sem tud egyedül csinálni felülni sem igen. De mihez kezdek szeptembertől? Elkezdődik az iskola mindkét gyerekemnek, amelyik hamarabb ér haza a suliból az is délután 2 óra. Addig nem lehet az anyut egyedül hagyni pláne hogy az inzulinját is be kell adni és ennie is kell hozzá. Nekem muszáj dolgoznom mivel én vagyok a család fenntartó a gyerekeimet egyedül nevelem. Amikor kijött a kórházból a műtét után én beszéltem a háziorvossal és kértem hogy küldjön valakit aki néha ránéz az anyura amíg mi távol vagyunk de csak egyolyan ápolónőt tudott küldeni aki nappal sznitén dolgozik a munkahelyén és csak hetente 2x tud jönni abból is az egyik alkalom délután amikor már én is itthon vagyok.

Szépen kérlek titeket ha valaki olvassa ezt és bármi jó ötlete van ami anyagilag is kivitelezhető számomra akkor írja meg.



2013. aug. 4. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Fogadhatsz fel folyamatos ápolót, drága, de amíg várakozni kell az otthonra nem tudsz mást csinálni.
2013. aug. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Hát, tényleg nehéz a helyzeted. Szerintem írj az összes környező szerzetesrendnek, hogy tudnak-e segíteni, hátha. Csak másfél évről van szó, amíg lesz hely az állami otthonban.


A másik, hogy tudsz erre valamennyi pénzt áldozni? Adj fel egy újsághirdetést, hogy milyen segítségre lenne szükséged, és mennyit tudnál érte fizetni. Szerintem vannak a környéken kisnyugdíjasok, akik szívesen segítenének kisebb összegért.

2013. aug. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Családsegítőnél, vagy szeretetszolgálatnál próbáltál érdeklődni?Esetleg önkéntes alapon, ha segítene valaki?Vagy a "hivatalosnál" kisebb összegért valaki?Melyik megyében laksz?
2013. aug. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Önkormányzatnál is érdeklődj, hogy mire jogosult anyukád, nálunk több olyan segítő is van aki jár minden nap idősökhöz, viszik az ebédet nekik, rájuk néznek...6-8 idős ember jut egy-egy emberre, nyolctól kettőig dolgoznak ha jól tudom...érdeklődj biztos találtok valamiféle megoldást.
2013. aug. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Én tudok egy olyan helyet, ahol napi 3.600 Ft-ért ellátják, nincs várólista, nem kell kaució semmi. Egyik családtagom élt ott másfél évig. Írj privátot, ha érdekel.
2013. aug. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Ne haragudj, hogy ezt írom, de anyudnak tennie kellene valamit az egészségéért. Nagyon sok olyan ember él, akiknek amputálták a lábát, mégis teljesen önellátóak. Nem az a normális, ha emiatt otthonba kell vonulnia. Ha persze 140 kiló, és emiatt képtelen megtanulni fél lábbal boldogulni, akkor más a helyzet, de azt meg olcsón nem fogod akkor megúszni. Mi annó a nagyanyám gondozásához kerestünk segítséget, és akkor úgy ment hogy ismerős ajánlott egy olyan hölgyet (50 körüli volt, munkanélküli), akiről tudták, hogy vállalja idősebb ember gondozását. No nem nagy dologra kell gondolni, de elment helyette orvoshoz felíratni ezt-azt, vagy elkísérte ott helyben, bevásárolt neki, 2-3 naponta segített neki teljesen megfürdeni, rendet rakott, kimosott, szóval nem ápolónő kellett, hanem segítség. Óránként 500 Ft volt egy icipici városban (hivatalosan az, de inkább egy nagyobb falu - ezt csak ár viszonyítása miatt írtam, és ez olyan 4 éve volt) Havi szinten összejött 60-70 Ft-nyi fizetnivaló, de 70 km-re tőle úgy, hogy mindenki dolgozik, máshogy nem lehetett megoldani. Ha körbekérdezel, biztos van nálatok is ilyen megbízhatóbb személy. Sokat kellene azonban neki is fejlődnie, mert hiába menne be egy otthonba, azt sehol sem fogják tudni biztosítani, hogy pl. mindig legyen, aki wc-re elkíséri.
2013. aug. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm hogy válaszolt.

Az anyu aug.12.-én váratlanul elhunyt.

2013. aug. 14. 19:26
 8/8 anonim válasza:
100%
részvétem anyukád miatt. nyugodjon békében!
2013. aug. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!