Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleimnek el sem mondjam,...

Szüleimnek el sem mondjam, hogy férjhez megyek?

Figyelt kérdés

Külföldön élek a párommal. Én ugye Magyaországról jöttem, a barátom meg megint egy másik országból. Ismerjük egymást már pár éve, fél éve már együtt is élünk. A papír csak azért kellene, hogy hivatalos legyen, egyébként nem sokban változna az életünk. Kb. heti 3X beszélek Magyarországon élő édesanyámmal. Tudja hogy együtt vagyok a barátommal, viszont ő még nem találkozott vele. Mi egymásközött angolul kommunikálunk, a családomban rajtam kívül senki nem beszél angolul. Majd Karácsonykor szeretném ha a párom is velem tartana Magyarországra.

A gondot az okozza, hogy a szüleim nem akarnak meglátogatni, vagy a pénz a kifogás, vagy hogy ők már öregek a repüléshez. Tehát nem lennének jelen az esküvőmön. Egyébként csak egy gyors polgári esküvőt szeretnénk, felhajtás nélkül. A párom szülei sem lesznek jelen, csak az a pár unokatestvére aki itt kint él. Plusz az itteni barátok. Viszont édesanyám elkezdi, hogy ő nagyon megharagudna, ha nélkülük lenne az esküvőm. Azt találta ki, hogy ha szeretem őket, akkor Magyarországon esküdjünk. Nem érti meg, hogy én ebben az országban szeretnék, ráadásul a párom egy szót sem ért magyarul. Anyum azt mondja, hogy ha így megyek férjhez, akkor nem szól többé hozzám. Közben kiderült, hogy édesapámnak "el sem merte mondani" hogy együtt élek egy férfival. Tehát neki még váratlanabb lenne.

Már úgy gondolom, az lesz a legjobb ha nem is közlöm velük, hogy férjhez megyek.



2013. aug. 8. 14:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem apukádnak elmondani, hogy van valakid, akivel már együtt élsz, és hamarosan házadosnátok, a te dolgod lenne!

Másrészt meg: mond meg a szüleidnek, hogy abban az országban akarsz férjhez menni, ahol éltek, és puktum. Aki zsarol, követelőzik, az nem a boldogságodban akar osztozni, csak az önös érdekeit helyezi előtérbe.

Hívd meg a szüleidet az esküvőre, aztán majd ők eldöntik el akarnak- e menni.

2013. aug. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
40%

Kegyetlen szüleid lehetnek...

Hadd tippeljek. Faluban élnek?

2013. aug. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
56%

A kegyetlen szülő és a faluban élés hogy kapcsolódik egymáshoz????

Mond el. Majd ők eldöntik, ott szeretnének lenni az esküvőn, vagy nem. Ne vedd el tőlük az esélyt.

2013. aug. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
61%

Húha, elég makacsak a kedves szüleid, azt kell, hogy mondjam. Egyébként hány évesek vagytok?

Valószínűleg én is így tennék a helyedben. Ez a te (ti) életetek, mindkettőtök saját belátása szerint dönt. Ennyi. Az, hogy nem szól hozzád, nem édesanyához méltó viselkedés. Majd ha hazajöttök karácsonykor, akkor megünneplitek az egybekelést.

2013. aug. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
64%

És ha Magyarországon tartanátok egy egyházi esküvőt?

Kint meg amit terveztetek.


Így mindenki boldog lenne.

Pap mellé szerintem állitható tolmács.

2013. aug. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
73%
Esetleg az nem lenne megoldás,hogy mind 2 országban tartsatok esküvőt?
2013. aug. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
57%
Ne haragudj hogy ezt mondom de aki ilyet mond a lányának hogy nem szól hozzá csak mert nem ott esküd meg ahol Ő szeretné, azt úgy szarnám le, ahogy van. Én is úgy tennék mint az egyik válaszoló. Elküldeném a meghívót, vennék jegyeket, és hozzá írnám, hogy ha a boldogságom fontos nektek, akkor fogadjátok el, és gyertek. Az anyukád eléggé önző és önfejű lehet. Az apukád meg olyan akivel beszélni nem nagyon lehet, mármint megmondani neki a dolgokat mert kitör a háború, amúgy az én nagyszüleim ilyenek, és már rettentően tudom unni őket.
2013. aug. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
59%

Azért ne csak az anyját szidjuk...

Úgy és ott mész férjhez, ahol és ahogy te akarsz, de azért a szüleiddel ezt nem közölni... Hát ne is haragudj, de szívtelenség. Az meg nem az anyukád dolga, hogy édesapádnak elmondja. Édesanyádnak magyarázd meg, hogy az esküvő helyének semmi köze az irántuk érzett szeretetedhez (mondjuk ez elég szemét dolog, hogy ezzel zsarol), és csináld úgy, ahogy neked jó, de a szüleidet értesítsd!

2013. aug. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
72%
Apáddal Te nem is beszéltél, hogy évek óta nem tudja, hogy barátod sőőőt VŐLEGÉNYED van????? Hogyan van ez? ...? És ez most derült ki? ...? Csak nekem nem világos vagy másnak sem?
2013. aug. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Apumról annyit, hogy a számítógép az emeleten van (tesóm szobájában). Anyummal heti 3 alkalommal szoktam Skype-on beszélni, ezek időtartalma kb. 2 óra. Apukám sajnos nem tud lépcsőzni a térde miatt, így ő nem tud beülni a géphez velem beszélni. Viszont havonta kétszer fel szoktam hívni őt, hogy az ő hangját is halljam. De ezek időtartalma kb. 5-10 perc. Vagyis jóval többet beszélek édesanyámmal. Úgy szokott lenni, hogy miután beszélek anyummal, apum kérdezi, hogy mi van velem, anyum meg elmondja mit beszéltünk. Apummal konkrétan nem közöltem, hogy mi a helyzet, de ha úgy hívtam fel, hogy "Nemrég keltünk, de a barátom ment is dolgozni, majd csak este jön haza" és erre csak annyit mondott, hogy oké. Én ebből azt szűrem le, hogy anyum beszámolt mindenről. Egyébként apukám sosem foglalkozott a lányai pasiügyeivel.

Így most apum azt sem tudom, mennyit tud a barátomról.

Templomi esküvőt nem szeretnénk, mert a barátom nem keresztény.

2013. aug. 8. 15:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!