Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy anya miért csak azokat...

Egy anya miért csak azokat kérdezi meg a gyerekétől, hogy mit evett, mennyit aludt és meglocsolta-e a virágokat?

Figyelt kérdés

Állandóan erről beszél csak ansukám, vagy elmondja, hogy ő mikor nyitotta ki az ablakot és milyen az idő, ahol ő van. Évek óta ezzel szinte kimossa a gondolataimat, és szellemileg kimerít.

Miért csak ezekről tud beszélni? Amúgy diplomás, szakvizsgás, de azért mégse értem miért fontosak neki ezek a semmitmondó témák.


2013. aug. 10. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Nyugodj meg, lehet ez még rosszabb is. Az enyém ezeken kívül még azt is naponta 50x elmondja, hogy ne gépezzek már, meg hogy neki milyen nehéz dolga van, egész nap dolgozik stb... (közbe csak reggel 8tól délután 2ig) Tőlem meg elvárja, hogy én csináljak meg olyan dolgokat amit neki kéne.(főzés, mosás, takarítás, mosogatás)

17/F

2013. aug. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Engem is mindig az evéssel zaklat, mert fél, hogy anorexiás vagyok. (igaz, hogy vékony vagyok meg odafigyelek mit eszek, de nem vagyok azért egy csontkollekció)
2013. aug. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Detto :D
2013. aug. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

"Amúgy diplomás, szakvizsgás, de azért mégse értem miért fontosak neki ezek a semmitmondó témák."


Talán mert azt gondolja, ha a deriválásról kérdezne, nem tudnál válaszolni.

2013. aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Miről kellene hogy beszéljen? Gondolom ha dplomás akkor van munkája, ami nem épp a legpihentetőbb dolog az életben. Én is ha nyaralni vagyok és felhív mi mást mondhatnék neki azon kívül h mit ettünk, mikor aludtunk és mit csináltunk?? Meg miért ne mondhatná el h milyen az idő??
2013. aug. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én anyám első kérdése mindig az, hogy hogy vagyok. A második, hogy ma mit ettem és hogy elég volt-e. Szándékosan leadtam magamról több, mint 10 kilót, most meg van zakkanva, hogy sovány vagyok és egyek valamit. Pedig egyáltalán nem vagyok az, bőven van még túlsúlyom (168 cm, 78 kg!).


A dolog csak azért érdekes, mert régóta külön élek a 3 gyermekes családommal :)


43/F

2013. aug. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
'Tőlem meg elvárja, hogy én csináljak meg olyan dolgokat amit neki kéne.(főzés, mosás, takarítás, mosogatás)' Ennyi idősen meg is csinálhatnál belőle valamit. Nem egész nap a gép előtt kéne ülnöd.
2013. aug. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg is csinálom, ugyanis ő nem hajlandó rá, úgyhogy nincs más választásom.
2013. aug. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a generációs szakadék miatt másról nem tud beszélgetni. Párom anyuja is ilyen (köztük 37 év van), és csak ilyenekről tud beszélni, hogy nézzük meg a virágait, hogy néz ki párom inge stb. Pedig ő is diplomás, csak neki nagyon más élete volt.

De egyébként rendes néni, nincs így vele baj, de azért örülök, hogy nekem anyukám egyben barátnőm is (köztünk csak 21 év van, és anyukám nagyon fiatalos), és mindig el tudom neki mesélni telefonon, mi a helyzet a munkahelyemen, barátaimmal stb.

2013. aug. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!