Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiús anyukák! 17/F vagyok,...

Fiús anyukák! 17/F vagyok, hogyan beszélhetnék erről a szüleimmel úgy, hogy komolyan vegyenek, de a lehető legkevesebb fájdalmat okozzam nekik?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok. Nincs testvérem. Viszonylag jó tanuló, jó sportoló, suliban népszerű, teljesen átlagos, otthon nem kötekedő típus vagyok.


Volt már barátnőm, nem is egy. De nagyjából fél éve rájöttem, hogy tetszik egy fiú és vonzódom hozzá (hosszú és keserves időszak volt, mire ezt felfogtam és elfogadtam). Az említett fiú biszexuális, egy évvel idősebb és jóval tapasztaltabb ebben a témában. Neki is tetszettem, de nem mert lépni, mert attól félt hogy elijeszt. Úgyhogy én léptem felé. Azóta egy pár vagyunk, le is feküdtünk. Sokkal intenzívebben élem meg a dolgot mint korábban lányokkal és napról napra jobban szeretem őt. De nem tudom egyelőre, hogy biszex vagy meleg vagyok-e.


Eddig teljesen titokban tartottuk a dolgot a szüleim előtt, de pár napja rászántam magam, hogy beszélek velük erről. Nem említettem hogy van már barátom, mert nem akartam hogy egyszerre túl sok legyen nekik. Csak azt mondtam, hogy valószínűleg vonzódom a fiúkhoz. Nem vettek komolyan. Apám kiröhögött és azt mondta, hogy kinövöm a mocskos fantáziálgatást. Amúgy ő eléggé homofób. Anyám pedig azt hitte, hogy csak azért mondok ilyeneket, mert ez "menő".


Hogyan tudnám velük megértetni, hogy teljesen komolyan gondolom a dolgot? Hazaállítsak a fiúmmal, hogy "helló, ő itt a pasim"? Vagy inkább beszéljek velük még egyszer négyszemközt? Nem szeretnék fájdalmat okozni nekik és tudom, hogy csalódni fognak bennem, ugyanakkor szeretném ha tudnák, hogy van valakim, akivel boldog vagyok. Remélni sem merem, hogy megértenek és elfogadnak... de megérdemlik, hogy őszinte legyek hozzájuk.

Ti/Önök hogyan fogadnák a hírt? Esetleg személyes tapasztalatok vannak hasonló témában?


Köszönöm az értelmes válaszokat.



2013. aug. 8. 17:30
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
93%

Nem mondanék semmit, főleg azért sem, mert Te sem tudod, biszex, vagy meleg vagy-e.

17 éves vagy. Nem kell mindent a szülők orrára kötni.

Nem is tenném ki nagy nyilvánosságnak a kapcsolatot.

Az idő eldönti.

2013. aug. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
82%

Anya vagyok, a fiam 20 éves.

Mindig is elvártam az őszinteséget, meg is kaptam, minden téren.

Ha az én fiam lennél, hazudok, ha azt mondanám nem taglózna le, de minden téren a fiam boldogsága a legfontosabb, és ismerve magamat, 1 nap múlva büszkén mennék végig az utcán veletek. Látatlanban mondom, hogy a férjem is ezt tenné.Mindig az egyenes út a legrövidebb, egy szülő soha nem akarhat rosszat a gyermekének.

2013. aug. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem most hagyd egy ideig a témát, ha rákérdeznek, hogy kivel találkozol, hova mész, akkor mondd, hogy a pároddal. Ha kérdezik, hogy mi a neve, fiú-e vagy lány, akkor ne hazudj róla, de amúgy ne árulj el magadtól semmit róla.

Ha netán nem kérdezősködnének, akkor csak 2-3 év múlva hozd szóba nekik a témát újra, ha még aktuális lesz az ilyen irányú vonzódásod.

2013. aug. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

Nem jellemző rám a meggondolatlanság és több oka is van annak, hogy szeretném a szüleimet beavatni: pl. hogy ne kelljen hazudoznom arról, hogy mit csinálok, hova megyek, kivel vagyok. Hogy nálunk is lehessünk. Hogy ne maguktól jöjjenek rá (mert szerintem az rosszabb) stb.


Lehet, hogy csak én látom így, de szívesebben túlesnék a dolgon, hogy később ne kelljen ezen rágódnom és így nekik is több idejük lesz megemészteni a dolgot, hiszen még itthon lakok, velük.

Az nem mindegy, hogy bi/meleg vagyok-e? A lényeg nem változik.

2013. aug. 8. 18:04
 5/45 A kérdező kommentje:
2.: Köszönöm szépen, én is hasonlóan gondolkodom.
2013. aug. 8. 18:18
 6/45 anonim ***** válasza:
94%
Mindegy. Csak a szülő tudja, nagyon nehéz életed lesz, ha mégis meleg vagy. Nem elítél, CSAK félt.
2013. aug. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
83%

2# Vagyok.

Mihamarabb keríts rá sort, meglátod, nem fog a világ összedőlni, de hatalmas tehertől fogsz megszabadulni.. :) Drukkolok neked, és sok sikert a jövőben.

2013. aug. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
67%

Persze, hogy nem mindegy bi vagy meleg vagy-e, mert ha bi, ebben az esetben mindig ott a remény, hogy egyszer családod lesz.

Nyilván melegként is lehet, de akkor nem leszel igazán boldog, ha a mindennapjaidat egy nővel töltöd, gyereked anyjával, akihez nem vonzódsz.

2013. aug. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

3/8.: Ha megtudják, hogy van valakim, kérdezősködni fognak. És akkor biztos hogy nem fogok hazudni.


6/8.: Nyilván nem leányálom, de hiába próbáltam megváltozni, nem ment. Úgyhogy vagy elfogadom a dolgot és nekivágok a lehető legpozitívabb hozzáállással, vagy egész életemben azért kesergek, hogy miért és mitől lettem olyan, amilyen. És én az előzőt választom, ha van rá mód.


7/8.: Kedves 2. Köszi szépen én is bízok benne :)


8/8.: Ez igaz. Na de ha nem tudom, akkor mit csináljak? Pillanatnyilag csak a barátom érdekel, rajta kívül se fiú se lány látványa nem váltja ki belőlem ugyanazt a hatást.

2013. aug. 8. 19:02
 10/45 anonim ***** válasza:
55%
Aki lepontozott, annak kívánom, élje át a kérdező helyzetét hatványozva....
2013. aug. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!