Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ezért ilyen a...

Szerintetek ezért ilyen a párom? Hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés

Párom szülei alkohoisták voltak jobban mondva apósom szokatta rá a feleségét, páromat a nagyija nevelte.

Később a párom is inni kezdett de egy óriási hiba után lemondott az italról és évekig nem is ivott. Pár hete megint elkezdett inni heti egy üveg bórnál jár. Nem akarom, hogy újra igyon. Szerintetek azért iszik mert ezt látta a szüleitől? Vagy az a heti egy üveg bór még nem a világ?


2013. aug. 11. 13:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Az bor nem pedig "bór". Ha téged az zavar akkor beszélj vele. Egyébként az nem sok, hét deci van egy borban az napi egy deci.
2013. aug. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Véletlen rosszúl írtam, és akkor mi van?

Ő a két litert egy óra alatt megisza nem egy hétig iszik egy üveggel.

2013. aug. 11. 13:58
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Heti egy üveget írtál. Most akkor mi van?
2013. aug. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
19%
Válaszolók. Ti egy üveg bort egy hétig isztok?
2013. aug. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
53%
Kérdezd meg tõle, hogy mégis miért ujra iszik? Sok az 1 l bor 2 óra alatt, nem lesz részeg tõle?
2013. aug. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%

Látom, ma bunkók napja van-.-.

Beszélj vele!! A heti egy üveg is eldurvulhat, sok sztorit mesélhetnék! Beszélj vele feltétlen!!

2013. aug. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ha valakinek alkoholisták a szülei, abból legtöbbször nem lesz az. Pont azért mert ezt látta otthon és mély nyomokat hagyott benne.

Mond meg neki, hogy aggódsz miatta, hogy elszalad vele a ló.

2013. aug. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én napi 1 pohár bort ritkán iszom. Inkább megiszom én is az egészet egyszerre. De inkább erősebbet.


Viszont nem hetente hanem jóval ritkábban.


Engem a rendszeresség kissé aggaszt.

A másik ami aggaszt hogy volt már alkoholproblémája.

Én azt javaslom keres fel szakembert aki beszélgetés közben rákérdez apró jelentéktelennek tünő részletekre amik bennünk benned fel se merül. S ez alapján mondja meg van e baj és ha van e akkor mekkora.

És javaslom ezt bizonyos rendszerességgel.

Vérképre is 4 évente megyünk, legalábbis kéne menni, akkor is ha utolsó alkalommal nem volt semmi panaszunk.

Oké hogy van aki nem megy 4 évente de ha elkezd émelyegni vagy akármi panasza van az első egy teljes vérkép. S onnan megtudni nagy baj van e amit kezelni kell vagy csak kicsi amire házilag kell odafigyelni.


A panasz itt már felmerült. Ugyhogy érdemes lenne szakértővel tárgyalni meg kicsi vagy nagy e a baj.

És tekintve a kérdés horderejét érdemes 4 évente de akár évente is ujra beszélgetni egyet a szakértővel mert ha "kiujul" ez az alkoholizmus akkor minnél hamarabb van "kezelve" annál kevesebb fájdalom lesz a gyógyulásig.

2013. aug. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Pár hete megint elkezdett inni heti egy üveg bórnál jár. "


Igaz, nem írtad, mekkora az egy üveg bór...de ez így gyanús.

2013. aug. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem értem miről beszélsz?
2013. aug. 11. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!