Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezért vannak ilyen "kitöréseim"?

Ezért vannak ilyen "kitöréseim"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is bocsi ha picit hosszú lesz. Tehát:

2 évvel ezelőtt kiköltöztünk Ausztriába. Anyukám 44 éves, apukám 57. Úgy másfél éve bejelentette anya, h apával "elváltak"(Igaziból anyának apa az élettársa volt, mert anyának előtte volt egy előző férje). Azt mondta, azért, mert már nem szeretik úgy egymást, mint kellene. Ez egyébként gyanús volt, mert apa egyre azt mondta, h tanul ő németül, tanul, de tudtam, éreztem, h nem tanul és h nem fog ki jönni hozzánk. Mert sokáig úgy volt, h csak mi ketten anyával laktunk egy 2 szobás pici lakásban. Apának azóta már van masik nője. (ilyen gyorsan-.-) Voltam másfél hónapot MO.-n. Anyum nem tudott jönni, mert ő dolgozik egyfolytában. Voltam az egyik féltestvéremnél is és rávitt a témára, h milyen így egy anyukával apuka nélkül. Aztán elkezdtünk beszélgetni, és olyaokat mondott apáról, amit eddig nem is tudtam. Azóta egy picit húzódzkodom tőle. Meg voltam barátnőmnél is, és amikor elhozott akkor picit pityeretgem. Azt mondta, (mármint apu)ebből ő azt veszi le, h én nem szeretnék vele lenni ezért a lovastábor után azt mondta h haza visz Ausztriába. Meg azt is mondta, h ennyi erővel tudtam volna otthon költözni segíteni (éppen költözünk nagyobb lakásba)Meg anya azt mondta nem akar élettársat már. Pedig találkozni szokott néha féfiakkal meg telefonozni, de azt mondja, h csak gyakorolni akarja a németet. Elhiszem, remélem h az igazat mondja. De akkor miért pont férfiakkal?


A kérdés: Emiatt ez egész miatt vannak ilyen hülye kitöréseim? Úgyértem anyával összeveszünk jópárszor a semmin... Lehet hogy ez ezért van? Vagy csak én vagyok aki a hibás? Teljesen fel vagyok kavarodva.


Lehet kicsit össz-vissza írtam a történteket. Bocsesz előre is.


(Egy páran azt mondajátok, miért vagyok fent itt a gyakon ilyen fiatalon, de nem érdekel)

10/l



2013. aug. 11. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért én csak örülök, hogy 10éves létedre ilyen jó a helyesírásod.


Szükséged lenne arra, hogy valakivel őszintén beszéld meg a dolgokat. Az, hogy egy gyerek lát valamilyen viselkedést és ezzel párhuzamosan vagy akár utólag nem összepasszoló történeteket hall (amilyeneket te apádról), az nagyon összezavaró lehet. Elveszi az embertől a biztonságérzetet, és nagyon nehéz bizonytalanul felnőni.

2013. aug. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tíz évesen már nagyon okosan átlátod a dolgokat! A kitöréseid természetesek, még egy felnőtt embert is megvisel az elválás, egy gyereket pláne. Nagyon sajnálom, hogy így alakult a családi életed, de hidd el, sokszor jobb külön, mint együtt de állandóan mérgező légkörben. Egyetértek az előttem szólóval, valakivel őszintén meg kellene beszélned a történteket, és nyugodtan mondd el anyukádnak is mi bánt. Te természetesen nem vagy hibás semmiben! Előfordul, hogy két felnőtt ember már nem képes együtt élni, erről senki nem tehet.
2013. aug. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

köszönöm a gyors válaszokat. Egyébként anya azt mondta,h vele mindent megbeszélhetek. De én nem akarom vele, mert ez kellemetlen, inkább így anonim, idegenekkel.

2013. aug. 12. 06:43
 4/4 anonim válasza:
szia ha még olvasod akkor én nem ajánlom azt hogy anonim idegenekkel beszéld meg mert kihasználhatnak!Hidd el tudom te még kis naiv fiatal vagy de ez nem baj de ha az anyukád azt mondta hogy vele beszéld meg akkor sokkal jobb lenne ha vele beszélnéd meg mint idegenekkel.Hidd el ez nem h*lyeségből írom sok mindent nem tudsz te még így a világról.Remélem megfogadod a tanácsomat Szia
2013. aug. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!