Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Így lehet együtt élni körülbel...

Így lehet együtt élni körülbelül pár évig?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok van egy vőlegényem, az udvarunkon nagy a hely és van is egy szoba konyha, mellé csak egy fürdőszobát kell felhúzni.

Arra gondoltam hogy így kicsit könnyebb lenne lakni, hisz a saját édesanyám, csak nem köt úgy belém mintha a menye lennék.

Párom külföldön dolgozik szóval őt is csak hetente látnánk. Azt meg szerintem ha kibúj a szög a zsákból akkor is kibírja egy anyós.Vagyis az édesanyám!

Így lehet együtt élni szülőkkel? Hisz nem kell közösködni, nem kell egymást kerülgetni.


2013. aug. 13. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó a viszony közted és anyud között akkor lehet így élni.

Én tuti nem éltem volna egy napot sem az anyámmal mert nekünk nagyon rossz volt a viszonyunk..

2013. aug. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pár évig lehet, főleg ha a párod csak hétvégenként van ott, ilyenkor a szüleidnek is egyszerűbb alkalmazkodni. Viszont én tapasztaltam milyen ha nap mint nap egy udvarban élsz a párod szüleivel. Hiába alkalmazkodsz, kevés privát szférád marad, bár nyilván a szülőktől is függ, mennyire akarnak beleszólni a dolgaitokba és mennyi teret hagynak nektek. Én még így is azt mondom, amint lehet jobb külön, de ez az én szubjektív véleményem/tapasztalatom. :)
2013. aug. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Hát ha én még csak 21 éves lennék, és a páromat is csak hetente látnám, még az udvarra sem költöznék ki, simán bent maradnék a szüleim házában. Aztán ha majd hazaköltözik a párod, meglátjátok, milyen anyagi helyzetben vagytok, elég akkor rákölteni az udvari lakrészre, ha nem akartok elköltözni.
2013. aug. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi már lassan 3 éve élünk így. Igaz mi más ház számban lakunk de ugyanúgy a szomszédban az is egy kis telek éppen kis házzal van benne egy szoba egy konyha meg egy fürdő és egy lomtár ahol a fa van jelenleg. Mivel az a ház adva van eddig csak lomtár volt szinte de a két telek egybe van nyitva így mi is azt használjuk.

Jó minden, nekünk csak annyi volt a dolgunk hogy rendbe rakjuk ami egy nyár alatt összejött. A rezsije minimális, a tűzifa közös apámékkal nekünk a barátnőmnek kettőnknek bőven jó az a kis ház. Nálunk működik, anyámék sem piszkálnak minket, igaz mi minden nap itt vagyunk de jó minden. A telek is csak azért nincs elkerítve mert ez elég kicsi így a mi udvarunkat tudjuk használni ha napoznánk meg minden és az autóval is kényelmesen betudok állni. Igaz hogy mi sem hosszútávra költöztünk be, de így tudunk gyűjteni saját házra, meg ha lesz gyerek akkor sem tart semeddig felhúzni még egy szobát oda, még a tetőteret is meglehet csinálni, ami alapból 2 szoba lenne meg egy kis zuhanyzót is belehet oda építeni ha arról van szó.

Nálunk bevált ez szóval még ha nem is hosszútávon d mindig jobb mint hogy az összes pénzetek az albérletre menjen el, mert úgy nem lehet tovább lépni.

2013. aug. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
gondoltam hogy ez a kérdés lesz.. még hányszor fogod megkérdezni??
2013. aug. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt már vagy 3-szor megkérdezted az elmúlt pár hétben.

Az előző kérdéseidben kifejtetted elég rendesen, hogy már most viták vannak közted és anyukád között, amire sokan azt tanácsolták hogy próbáljatok meg külön menni (én ott nem válaszolta neked, de hasonló a véleményem nekem is)

Oké, azt is írtad, hogy költöttetek már ha jól emlékszem 300 ezret anyagokra, ez rendben van, hogy nem akarjátok elbukni. De most őszintén szerintem erre nincs jó válasz..Ha ennyiszer teszed fel ezt a kérdést, és te magad is ilyen bizonytalan vagy (pedig mi kívülállóként kevésbé ismerjük anyukádat) akkor szerintem neked is vannak kétségeid az ötletet illetően. Ne haragudj, nem rossz szándékból írom, de ha ti úgy döntötök, hogy bevállaljátok, tegyétek, lehet, hogy nyugi lesz, és sima ügy, de az is lehet, hogy pár hónapon belül a hajadat fogod tépni. Én személy szerint nem mennék bele (ismerve az eddigi kérdéseidet is)

2013. aug. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ezt én nem írtam! Nekem az első kérdésem ez! Nincsenek viták a szüleimmel, és sok helyen olvastam hogy szinte mindenki legalábbis sokan ez ellen vannak, és a kérdésem arra irányult hogy a mi esetünk egy picivel mintha jobb lenne hisz az én szüleimnél laknánk, nem anyósnál, mivel az anyósok általában ellenségesek a mennyükkel!

Na remélem érthetően megfogalmaztam.

2013. aug. 13. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!