Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mióta odaköltöztem a páromhoz...

Mióta odaköltöztem a páromhoz a kislánya nem szeret hozzánk jönni. Az anyja miatt eddig is ritkán járt de most egyálltalán nem akar, pedig semmiért sem szólok neki. Van valami megoldás?

Figyelt kérdés
2013. aug. 14. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
mekkora a kislány? Meg kellene kérdezni tőle, miért nem akar menni? lehet, az édesanyja hatása alatt áll.
2013. aug. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát én a kislány helyzetét tapasztaltam már meg...az apjával akar lenni olyankor nem veled.rossz érzés h nem tud vele kettesben lenni.csináljanak apával közös programokat amikor csak ketten tudnak lenni.persze lehetsz velük,de hagyd néha magukra őket.csináljanak vmi olyat amit szeret a kislány.menjenek el mondjuk állatkertbe vagy egy közeli lovardába simogatni a pacikat ha szereti az állatokat pl.
2013. aug. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nyolc éves, nem hiszem, hogy az anyja beszélné tele a fejét hisz az apja megvesz neki mindent.
2013. aug. 14. 12:32
 4/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok.az is lehet.attól h nyolc éves... én is voltam ebben a helyzetben.ilyenkor nem nagyon tudsz semmit tenni.
2013. aug. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Próbáld sokat kettesben hagyni a pároddal.Menj addig el,vagy nekik legyen külön programjuk.Hiába nem szólsz bele semmibe,neki mégis osztozkodnia kell azon a kevesen is,ami maradt.
2013. aug. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szia!

Nem szeretnélek elkeseríteni, de nem igazán tudsz ez ellen mit tenni.

Én több mint 5 éve élek a kislány helyzetében, amióta ismerem apám új feleségét, ösztönösen utálom. Már egy kicsit jobb lett a helyzet, de amióta megszületett 3 éve az első, 1 éve a második "félhugom" azóta szinte rosszabb lett. Előtte hárman voltunk édestestvérek.

Azért kívánom, hogy nálatok ez ne így legyen, és a kislány is szívesen menjen hozzátok!

2013. aug. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Te se sokat értesz a gyerekekhez, kedves kérdező... attól, hogy valaki kicsi és gyerek, még nem hülyébb mint egy felnőtt. Ugyanolyan érzékenyen reagál és mindent ért. Én sem voltam kíváncsi apám új nőjére gyerekkoromban és nagyon frusztrált, amikor ő is jelent volt, mert én az apámmal szerettem volna lenni meghitt közelségben, és nem vágytam közönségre, főleg nem egy vadidegen nőére. Jobban tennéd, ha fokozatosan, apránként lépnél be a kislány életébe. Az pedig, hogy semmiért nem szólsz neki, még nem garancia arra, hogy jól érzi magát a közeledben. Az elutasítást, közönyt, sőt ellenszenvet anélkül is lehet érezni, hogy egy árva szót is szólna valaki...
2013. aug. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én szerettem a szüleim párjait.
2015. nov. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!