Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgyérzem megőrült az anyám....

Úgyérzem megőrült az anyám. Mit tegyek? (bővebben lennt)

Figyelt kérdés
Először is az egész úgy kezdődött hogy amikor én megszülettem, pár évvel utána kiderült hogy apukámnak van egy másik családja.. anya akkor teljesen összetört. Ez pontosan 2001-ben derült ki. És azóta sem javult a helyzet. Apukám elmenekült más országba, és anyummal élek meg a báttyámmal. Ezen a nyáron egyszerűen megváltozott minden. Megkaptuk a bizonyítványt az iskolában. Az én bizonyítványom 4-es 5-ös lett. De ezt nem érdekelte senkit. Egyik szülőm sem nézte meg, és dicsért meg. Nagyon rosszul éreztem magam.. úgy éreztem hogy teljesen egyedül vagyok ebben a világban. A báttyám megbukott, de már nem elsőnek hanem már 2x járja ugyanazt az évet. Ő vele bezzeg foglalkoztak..de inkább csak üvöltöztek.. És végülis ezen túlléptem valahogy..de a szívemben nyomot hagyott ezis mint bármi más.. És teltek a napok..anya egyre őrültebb lett..egyfolytába kiabál..nembír normálisan beszélni..mindíg üvöltözik velünk. De ez még semmi.. TELJESEN ELHANYAGOLT MINKET! Nem főz, nem mos, nem takarít..egyszerüen megszünt az élet..egy normális, szerető anyából lett egy senki. Már a rokonaink is szóltak anyámnak hogy ez igy nemmehet tovább..de őt ez nem is érdekelte. Volt olyan nap hogy semmit nem ettünk, mert nem kaptunk se pénzt..se ételt. De őt ez sem érdekelte. Volt olyan nap hogy kiborította az összes innivalónkat, tejet, vagy éppen az étellel dobálózott. Szerintem az ilyen már nem normális. Volt olyan nap hogy úgyéreztem ez nemmehet tovább, kikell hívnom a rendőrséget. De egyszerüen rámtámadt és kitépte akezemből a telefont. Be szaladtam a szobámba és sírtam. Sírtam hogy hogy tehetik ezt velem. Ő meg közbe olyanokat kiabált hogy megöl minket, és kinyirja a családot. Nagyon szépen kérlek titeket! Segítsetek, mondjátok meg hogy ti ilyen helyzetben mit tennétek? Kire számíthatok? A rokonaim, mamám,papám nagyon messze élnek. Magamra maradtam. És úgyérzem tönkrement az egész életem. Nem élek szerető családban. És ez nekem rettenetesen fáj..

2013. aug. 14. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
megkérdezted mi baja van?
2013. aug. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy megőrült tőlünk, és hogy ő ezt nembírja tovább. Minden stresszt rajtunk tölt le.
2013. aug. 14. 18:09
 3/9 anonim ***** válasza:
hát k imáson töltse le,amikor ti vagytok ott.Lehet, hogy valami nagyon összetört benne.Figyelj ezen csak ti segíthettek!Beszélj vele, vagy próbáljátok meg vezetni a háztartást, úgy értem mossál, takaríts.Nehéz lehet ez neki, de ez már tényleg nem normális.Beszélj egy pszichiáternek anyukádról, vagy nem tudom.A lényeg tartsatok ki mellette.Amúgy meg ne hívd a rendőrséget, anyukádnak ez rossz érzés lehetett, a másik meg gondolkozz, ha hívod őket, akkor kijön a gyámhivatal, és soha többé nem fogjátok látni az anyukátokat, és vele isten tudja, hogy mi lesz.Sajnállak titeket, próbáljatok meg összetartani. Derítsd ki, hogy mi történt. Valószínű apukád törte szét a szívét.HA akarod írj priviben, segítek, vagy legalábbis beszélgethetünk.
2013. aug. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
támogatom az előzőket hogy beszéld meg vele hogy jutott ide az anyukád stb...DE a saját érdekedet is szem előtt kell tartanod!Vedd fel a kapcsolatot a rokonaiddal nagyszüleiddel,mond el mi a helyzet hogy ha kell valamelyikőjükhöz hozzá tudj költözni.Biztosan szereted az anyukádat de az sem állapot ha nincs mit enni és egy őrülttel vagytok össze zárva.
2013. aug. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam vele beszélni. De ő ehhez sem hajlandó. Mindig csak azt mondja hogy itt hagy bennünket és élhetjük egyedül az életünket. A rokonaimmal meg már beszéltem. És ők is látják hogy nagyon megváltozott anya. De ők nem tudnak mit csinálni. A mamám jön néha és segít, de már ő is öreg.. Annyira sok rokonom meg nincs. Egy mamám és egy papám van. Anyukámnak anyukája és apukámnak apukája..ennyi. És egy unokatestvérem van csak. De ő vele ritkán beszélek. Pszichiáterhez meg azért nem fordulok mert félek, hogy még nagyobb bajt keltenék ezzel. Még azis közrejátszhat hogy anyukám reggeltől estig dolgozik és teljesen kifárad. Én ezt teljesen megértem, de akkor sem kéne igy viselkednie. Másnak is dolgoznak a szülei, mégis boldogan élnek. Én próbálok mindent megtenni azért hogy újra boldogan élhessünk mi is.. de egyszerűen lehetetlen..bármit csinálok anyukám csak a bajt keresi benne. Semminek nem tud örülni.
2013. aug. 14. 19:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért hagytad ki, hány éves vagy?


Segítséget kéne kérned egy pszichiátertől, és segítened kéne a házimunkában. Többet nem tehetsz, nem tudod édesanyád életét megoldani, csak a terheit csökkenteni.

2013. aug. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben tényleg szakemberek segítségét kellene kérni. Mert... hát nagy eséllyel a gyámügy intézkedése szétválasztaná a családot, de... szerintem az nagyban könnyebb lenne, mint ez a helyzet... Persze ez csak az én véleményem, én a gyámhivatalt felhívnám és elpanaszolnám. Mondjuk nem vagyok biztos abban, hogy gyerekek ez ügyben intézkedhetnek-e, vagy mi, mert tényleg nem vagyok jártas ezekben az ügyekben, de tuti, hogy nem maradnék ott így... A bátyáddal egy picit segítsetek egymásnak és kérdd meg őt, hogy együtt találjatok ki valamit.
2013. aug. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a családsegítőt, vagy a gyermekjólétit mindenképpen felkeresheted, beszélgethetsz velük és közösen találhattok megoldást, és ne aggódj nem veszik csak úgy el a szülőktől a gyerekeket. viszont ez is lehet h anyukádnak tényleg nagy baja van és ha te nem lépsz lehet senki sem fog és még rosszabbra fordulnak a dolgok.
2013. aug. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Irisz42 válasza:
Nem tudom anyud miért tehette ezt, de írj rám priviben nyugodtan, mert nagyon sok embernek segítettem már. Szívesen meghallgatnálak minden nap ha kell. Ha szeretnél én tudok segíteni, de csak priviben.
2013. aug. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!