Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megengednétek két minimálbé...

Ti megengednétek két minimálbért keresö embernek, hogy gyereket vállaljanak?

Figyelt kérdés
Persze, mi ezt nem szabhatjuk meg, de mi a vèlemènyetek a dolog anyagi oldalàról?
2013. aug. 16. 15:15
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%
18 Nem anyanyelvem es van gyerek es mindketten ket diplomasok vagyunk
2013. aug. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
20%

Mindketten két diplomások? :D


Mesélj már egy kicsit magadról.


Nekem 4 diplomám van, és 1 millió fölött keresek. Ja, az IQ-m meg 145. Mondani bármit lehet, de olyan érdekes, hogy mindig ez a "nem a magyar az anyanyelvem" a kifogás...

2013. aug. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
6%
18 kulfoldon elunk inmaron 25 eve itt tanultunk tovabb de nem ez volt a kerdes ugye
2013. aug. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
25%
"Inmáron" ennyi a lényeg, köszönöm szépen..
2013. aug. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%

Amennyiben pl. van hitelmentes ingatlanjuk, ahol a hely is elég (mert teszem azt, attól hogy minimálbért keresnek meg örökölhettek), akkor talán.


Egyébiránt nem.


Lehet itt a "pozitív" példákkal jönni, hogy xy is minimálbért keres, de mellette halálra dolgozza magát a kertben + másodállásban, és emelett 2 szobában nyomorognak de mégis vállaltak gyereket... szerintem amíg az ember nem tud megfelelő körülményeket biztosítani a gyerekeknek, addig ne vállaljon. A megfelelő körülmények alatt pedig külön szobát, nem turkált ruhákat, továbbtanulásra lehetőséget értek, tehát normális, középszerű körülményeket.

2013. aug. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
33%

Meg nyilván nem tiltanám, de azért én is kicsit több felelősséget várnék azoktól, akik szülővé kívánnak válni.

Anyagiak terén elég gáz, hogy mint ahogy a legelső is írta, hogy vannak támogatások, arra is lehet alapozni.

Azért ez szomorú. Tudod azokat a nagy közös pénzeket, azok termelik ki, akik dolgoznak, és elég bosszantó a tudat, hogy valaki konkrétan arra alapoz, hogy majd az állam segít. Az állam ebben az esetben a többi dolgozót jelenti. És tudod nekem is lehetnének olyan vágyaim, amit meg tudnék valósítani, ha a sok levonás helyett több maradna a zsebembe, és nem kellene még azokat is támogatnom, akik a nagy semmire szülnek, mert ők azonnal babázni akarnak.

2013. aug. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
93%

"Tudod azokat a nagy közös pénzeket, azok termelik ki, akik dolgoznak, és elég bosszantó a tudat, hogy valaki konkrétan arra alapoz, hogy majd az állam segít. Az állam ebben az esetben a többi dolgozót jelenti. És tudod nekem is lehetnének olyan vágyaim, amit meg tudnék valósítani, ha a sok levonás helyett több maradna a zsebembe, és nem kellene még azokat is támogatnom, akik a nagy semmire szülnek, mert ők azonnal babázni akarnak."


Pl. a minimálbéres is megdolgozik érte és az egykulcsos adónak köszönhetően a saját fizetéséhez mérten arányaiban többet adózik mint egy magasabb fizetéssel rendelkező.


Az állam ha nem erre költi, akkor se rád fogja. Nem érdekli, ha neked vannak álmaid, hanem majd elkölti magára mint mindig. Inkább adom a kisgyermekeseknek, mint az Országház felújítására, vagy a retek sok képviselő zsebébe.

2013. aug. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
93%

Így van, utolsó, és ha már össztársadalmi metszetben tekintjük a gyermekvállalást, akkor utolsó előttinek pontosan tudnia kellene, hogy az ő nyugdíját voltaképpen akár a minimálbéres szülők gyermekei fogják majd megtermelni... Mert ilyen a randszer és mert fogy a magyar. Ilyen alapon sajnáljuk a betegektől a közgyógyot, a családosoktól a családi pótlékot, a rokkantaktól a rokkantsági ellátást stb.

Azzal meg gondolom, hogy egyetért az utolsó előtti, hogy ha egy ilyen asszony a pénzre hivatkozva abortuszra megy, azt is TB-támogatásra végzik el. Mindannyiunk TB-jének terhére, mert részfinanszírozva van. Szerintem meg ez szomorú.

Jó lenne, ha tovább látnánk az orrunknál!

2013. aug. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
5%

Egyszeru ingyen spiral es fog gatlot osztanek minden raszorulonak mert sokszor ott nincs penz erre es ezert szulnek.

Ill nem tamogatnam penzel a gyerekvallalast igy csak az szulne akinek telik ra.

Eltrolnem gyest gyedet mindkettot mint minden fejlett oszagban max 4 honap szabit adnek igy nem lenne senki aki 3 evig otthon ul es penzt kap.

Nagyon hamar csak az szulne aki komolyan gondolja es telik ra.

2013. aug. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalon szültem gyereket.Mikor terhes voltam semmink nem volt.A páromnak se volt munkája én meg még suliba jártam.

Mikor 8 hónapos terhes lettem akkor talált munkát a párom.

Addig az én szüleim segítettek be.Most már 3 éves a lányunk a párom keres 90-et én 120-at és nagyon szépen megtudunk élni.Pluszba még a szüleim is segítenek.Nem anyagilag,hanem vesznek ezt azt a gyereknek.Ott tartunk hogy gyűjtögetünk autóra,mert nem szeretnénk életünk végéig a hitelt fizetni.Ezt azért írtam le,mert attól függetlenül hogy nem volt semmink.Helyreálltunk meg van mindenünk,a gyereknek meg tudunk venni mindent.

2013. aug. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!