Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért engedi (engedte) a...

Miért engedi (engedte) a német kormány hogy török állampolgárok tömegesen vállaljanak munkát németországban és ragadjanak is ott családostul?

Figyelt kérdés
A magyar munkaválalók számát meg lekorlátozták 10000-re!

2012. jan. 30. 02:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Mert olcsóbban dolgoznak.

Nem tudom, mennyire korlátozták a létszámot, de felőlem akármire korlátozhatják, én itthon dolgozom, és nem is tervezek külföldre menni.

2012. jan. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Sok Németben dolgozó Török már kint született, vagy már megkapta az állampolgárságot. Igaz, ezek igazából soha nem lesznek igazi Németek, megmaradnak a saját Török közösségeikben, de már nem lehet őket semmiben korlátozni. Ez az egész EU-ban probléma, mert a befogadott muszlim, meg arab népek simán túlszaporodják az őslakosokat, és kiszorítják az Európait a munkaerőpiacról.
2012. jan. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nekem nem az a bajom hogy a muszlimokat támogatták, hanem hogy a magyarokkal kifejezetten ellenséges munkaerő politikát fojtattak. Most melyik nép melyiknek is a "barátja"?
2012. jan. 30. 09:47
 4/18 anonim ***** válasza:

Hát egy tuti, hogy nekünk egyik sem.

Amikor felvettek minket az EU-ba akkor is egy csomó mindent teljesítenünk kellett hozzá, aztán gondoltak egyet, és jöhettek a Románoktól a Bulgárokon át az összes óperencián túli ország.

2012. jan. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Aztán a szerbekről horvátokról már nem is beszélek 10 X ese volt a munka kvótájuk a magyarnak, nem csak most, az utóbbi 40 évben mindig...szerelmesek beléjük...
2012. jan. 30. 10:28
 6/18 anonim ***** válasza:

" magyar munkaválalók számát meg lekorlátozták 10000-re!"


Ez meg hogy lehet? 2011. május 1-től megszűnt mindenféle korlátozás a németországi munkavállalásban, így ugyanolyan feltételekkel vállalhatunk munkát, mint bármely más EU-s tagország állampolgárai!


A törökök meg más kérdés, mert ők EU-n kívüliek, így rájuk más szabály vonatkozik.

2012. jan. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A török munkavállalók a háború után lettek odahíva, hogy segítsenek újra "felépíteni" az országot. Aztán persze eltelt az idő, és az itt született gyerekek már német állampolgárok is lettek. A ma itt élő törökök nagy része ezeknek az embereknek a leszármazottja, vagy családtagja (akik később idejöttek hozzájuk). Most persze fujjog mindenki rájuk, de az persze jó volt amíg güriztek. Igen, a saját kultúrájukban jobban érzik magukat, de bármelyik más nemzettel ugyanez a helyzet idegenben. Az, hogy most (ennyi évvel később) hogy korlátozzák a munkavállalát, annak semmi köze az akkor itt letelepedett törökökhöz.
2012. jan. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem tudtam hogy a törökök ilyen "régiek" ott...Köszi
2012. jan. 30. 22:29
 9/18 anonim ***** válasza:
Én Ausztriában dolgoztam egy Török pizzériában, és mesélte egy kb 70 éves öreg, hogy 85-ben amikor kiment akkor kb ő volt az első, aztán szép lassan jött a többi, most már komoly közösség él kint, de van aki annak ellenére alig beszél Németül hogy 10 éve kint van, és nagyon sokuk segélyekből élnek, bár persze van amelyik dolgozott, de nekem nem lehet egy rossz szavam sem rájuk, mert amúgy barátságosak, és hát nekem is ők adták a melót.
2012. jan. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen ez meg az én feltevésemet támasztja alá hogy 85' körül indult ez az egész téma. De ennyi erővel miért nincs 800 ezres magyar kinnragadt közösség? Nálunk is olcsóbban dolgoztak?
2012. jan. 31. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!