Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Undoritoan beszelnek a szuleim...

Undoritoan beszelnek a szuleim, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apam folyton karomkodik, mar anyam is egyre tobbet.

Egyszeruen tenyleg mar hanynom kell ettol az egesztol. Az allatainkkal is ugy beszelnek, mint pl "azok a mocskos rohadt ge#ik, milyen aranyosak, hogy rohadnanak meg a f#szba".

Eleg sokszor mondjak, hogy agyonverlek es hasonlok, "poenbol". Meg a baratomnak is!!!

Egyszer apam lekur#azott, aztan meg en voltam a tetves kur#a hulyegyerek, aki milyen kiba#szottul erzekeny sz#r....


Nem birom mar idegileg, a baratom elott eg a pofamrol a bor, hogy ilyen szuleim vannak... Raadasul apam senkire sincs tekintettel, barki van itt, vagy kajalunk, siman odabufog meg szellent nagyot.


2013. aug. 16. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az az egy azért vigasztaljon, hogy ez téged zavar, és nem velük együtt tolod. Szerintem hiába szólsz rájuk,csak még jobban cifráznák. Tudom, könnyű mondani, hogy ne szégyenkezz, mert hál istennek, ez esetben messze esett az alma a fájától.
2013. aug. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hány éves vagy, mert nagyon nem mindegy, ebben az esetben.

Ha felnőtt vagy, próbálj meg arra "hajtani", hogy mielőbb kicsit távolabbra tudj tőlük kerülni - ne értsd félre, a szüleid mindig a szüleid maradnak, de ez a környezet nem válik a javadra, abszolút meg tudom érteni, ha zavar és szégyenled.

A jó az egészben, hogy te látod, hogy ez nem élet, kultúrált ember nem viselkedik így, sajnos ezt ki kell mondani és ne vedd fel ezt a habitust, mert nem tudom ugyan milyen terveid vannak a jövőre nézve, de mindez nem fog előre vinni.

Nem próbáltál beszélni velük? Úgy értem komolyan, veszekedések és személyeskedés, sértegetés nélkül? Próbáld meg egyszer jó pillanatukat elkapni és féoleg a kettő közül azt, amelyikükkel jobban szót értesz: elmagyarázni, hogy neked ez nagyon rosszul esik és ciki, ahogy viselkednek, hogy mennyire lenézik azokat az embereket, akik idegenek előtt (is) ilyesmiket engednek meg maguknak.

Bár vannak azok az emberek, akik ilyesmi után csakazértis még inkább csinálják, mert irritája őket a másik műveltsége. Sajnos ez akkor is igaz, ha az ember saját családjáról van szó....

Azt kell tudatosítanod kérdező, hogy neked van igazad, ezzel a viselkedéssel sokra nem fogsz jutni, úgyhogy vigyázz, hogy bele ne törődj és hozzájuk ne idomulj!!! A szüleidet szerintem nagyon nem tudod megváltoztatni, próbálj meg kevesebbet érintkezni velük (szörnyű, h ilyesmit kell mondani, de ha őszinte akarok lenni, az is szörnyű lehet, mikor ennyire különböző emberek vannak összezárva egy lakásban), a barátoddal inkább menjetek máshova, hozzá, moziba, bárhova, ha kérdezi, miért nem mentek hozzátok, nyugodtan mond meg, h azért mert neked roppant kínos a szüleid vislekedése. Ne szégyelld az igazságot kimondani, mert ezzel legalább a másik tudtára adod, hogy te nem értesz egyet mindezzel, csak nem tudsz a szüleiddel mit csinálni.

Idővel kell találni vagy kollégiumot és/vagy albérletet és külön életet kell építeni magadnak, ahol ha nem akarod, nem kell szégyenkezned olyasmik miatt, amiről tulajdonképp nem is te tehetsz.

2013. aug. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hányinger.
2013. aug. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kisegérkee válasza:
Igen a 2.válaszolò jòl fogalmazott.
2013. aug. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!