Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Terhes vagyok. Hogyan mondjam...

Terhes vagyok. Hogyan mondjam el itthon?

Figyelt kérdés

Nem akartam de elvetetni sem akarom. Nem voltam még orvosnál de a tesztek szerint terhes vagyok. A barátom 22 éves és dolgozik, én még tanulok. 2,5 éve vagyunk együtt. Mire a baba megszületne már 17 lennék. Anyukám észre vett rajtam valamit és kérdezősködik de nem merem neki elmondani mert nem tudom hogyan reagálna de apukám nagyon-nagyon mérges lenne, csalódott és nagyon haragudna rám. Szerintem. Védekeztünk mindig mielőtt szólnátok. Nem tudom hogyan történhetett, tudom, hogy nem tudnám még eltartani de nem akarom elvetetni. Meg akarom tartani, tanulni szeretnék és aztán eltartani. Mit tegyek? :(

16L



2013. aug. 22. 14:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/158 anonim ***** válasza:
60%

Beszélj a szüleiddel. Ha meg akarod tartani, akkor az ő támogatásuk is fog kelleni.

Számíts olyan kérdésekre, mint:

- a párod mit szól hozzá?

- ki lesz vele amíg te tanulsz, iskolában vagy?

- miből akarjátok az anyagiakat megoldani?

- hol akartok élni?


És ne kamuzd be ezt a "védekeztünk rendesen" szöveget, mert aki RENDESEN védekezik az nem lesz terhes. Ez csak olaj lenne a tűzre.

2013. aug. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/158 A kérdező kommentje:
MINDIG használtunk gumit, gyógyszert nem szedek. Lehet, hogy baleset történt vagy hibás volt, vagy nem tudom de tényleg védekeztünk.
2013. aug. 22. 14:25
 3/158 anonim ***** válasza:
86%

Én is így jártam 20 évvel ezelőtt. Nekünk sikerült a lehetetlen, minden segítség nélkül, de nem volt egyszerű.Ma van gy csodálatod fiam, aki 20 évesen tiszthelyettes a rendőrségnél.

Nem mondom, hogy vetesd el, nem mondom azt sem hogy tarts meg, de nem lesz egy fáklyásmenet, ha megtartod.Neked mondjuk ott vannak a szüleid, bár az ő nyakukra szülni nagy szemétség, nekünk még szülők sem voltak.

Kapsz majd itt hideget-meleget, de a döntésedet fontold meg jól, bármi is legyen az.

2013. aug. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/158 anonim ***** válasza:
93%

Jó, ebbe ne menjünk bele, úgyis lényegtelen már.


De a többi kérdést beszéljétek át a pároddal, hogy már kész válaszokkal állj a szüleitek elé.

Párod mit szól hozzá?

2013. aug. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/158 anonim ***** válasza:
62%

Nem ellenőriztétek használat után a gumit és ez nem rendes védekezés, de ezen már kár rágódni.

Miből akarod felnevelni? Anyukádnak akarsz még egy gyereket?

Az apa mit szól ehhez a kérdéshez? Hol fogtok lakni?

2013. aug. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/158 anonim ***** válasza:
69%
A barátod is megakarja tartani? Mert ez nem csak a te döntésed...
2013. aug. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/158 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, ahogy már írták, először a pároddal tárgyaljátok át a dolgot alaposan, és amikor minden kérdésre van már közösen megbeszélt válaszotok, akkor jöhetnek a szülők.
2013. aug. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/158 anonim ***** válasza:
45%
Elég gyerekes ez a lepontozás... Éljen a felelősségteljes, érett gondolkodással történő gyerekvállalás!
2013. aug. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/158 anonim ***** válasza:
66%
Szia ! Jól gondold meg !!!! Szerintem nem kellene megtartanod . Ha belegondolsz ,jelenleg több dolog szól ellene mint mellette ! A szüleidtől sem várhatod el,hogy támogassanak ebben ! Okosan dönts !
2013. aug. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/158 A kérdező kommentje:
Még mindig rengeteget gondolkozok ezen de mindenképpen szeretném megtartani. Nagyon szeretnék gyerek(ek)et (mondjuk nem most terveztem...) és félek, hogy ha elvetetném többé nem lehetne sajátom. Meg abortusz ellenes vagyok és imádom nagyon a gyerekeket. Igen, tudom milyen egy kisbaba. Volt szerencsém csecsemővel élni 5 hónapot. A barátom először nagyon megijedt (mondjuk én is) de azt mondta, hogy vállalja a felelősséget és most új munkát keres ahol jobban fizetnek, hogy el tudjuk tartani a kicsit. Bízom benne.
2013. aug. 22. 14:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!