Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kikészít ez az egész! Miért...

Kikészít ez az egész! Miért ilyenek velem?

Figyelt kérdés
Egy év múlva megyek továbbtanulni, ezért nagyon sokat stresszelek. Sok bennem a kétely, elsősorban magammal szemben, ezért már most próbálok készülni az egyetemi életre. Anyámék egész nap azt hajtogatják, hogy mennyi gondom lesz az életben, majd a ˝ hülye barátom ˝, aki csak ˝ kihasznál ˝, elveszi minden erőmet, meg amúgy se fogom tudni szerintük elvégezni a szakot, mert ˝ nulla a tehetségem hozzá ˝. Évek óta versenyekre járok az adott tantárgyakból, amik az egyetemre kellenek, egy csomó nyertes pályamunkámról nem is tudnak, mert egyszerűen nem érdekli őket, amikor elkezdeném mondani, elintéznek annyival, hogy ˝ anyádtól örökölted a tehetséged ˝, mintha anyám lenne a non plus ultra, én meg csak valami sz*r kis utángyártmány. Anyám pl ezen a területen soha nem is volt jó, mert nem is érdekelte. Ez engem lelkileg felőröl. Folyton csak azt hallom, miben vagyok rossz, ha meg jó vagyok, az természetes, meg úgysem az én érdemem. Voltam már anorexiával orvosnál, de kihoztak, mert hiszti. Azóta van egy elég durva veseelégtelenségem, pszichésen alakult ki a doki szerint, mostanában pedig gyakran el is ájulok, a labor itt sem mutatott ki semmit. Félek, nem fogom bírni.

2013. aug. 24. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Otthonról jársz be majd az egyetemre, vagy kollégiumban leszel?
2013. aug. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj el koleszba, ott majd lesz erős, meg időd tanulni.
2013. aug. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hála az égnek nem pestiek vagyunk, úgyhogy jövőre kollégista leszek, ha kapok kollégiumi helyet.
2013. aug. 24. 14:40
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom irigyek rád.

Sajnos nem minden szülő támogató, van aki abban látja örömét, ha inkább elveszi a saját gyereke önbizalmát. Mert ha beléoltja, hogy életképtelen, akkor nélkülözhetetlennek érezheti magát.

2013. aug. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valahogy bírd ki, engedd el a füled mellett már amennyire tudod. Sok sikert.
2013. aug. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!