Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fiam sírt egész nap (3...

A fiam sírt egész nap (3 hós), lelkiismeret furdalásom van nagyon, mert nem tudtam megnyugtatni. Ez normális, hogy ennyire kikészít ez lelkileg?

Figyelt kérdés
Ill. Nagyon ideges voltam, ezért is emésztem magam, persze előtte próbáltam leplezni. Mit tegyek hogy nyűgösebb napjain nyugodt maradjak?
2011. jún. 15. 00:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Az "okkal sírt" vàlaszokat most hagyjuk, tudom az okàt és hogy mikor mivel lehet megnyugtatni, ma nem ment. De én olyan lelki beteg vagyok, h mindjárt behozom velünk aludni.
2011. jún. 15. 01:02
 2/10 anonim ***** válasza:

9 honapos a lanyom es a mai napig rosszul erzem magam a nyugosebb napjai utan. Nekem ugy magyaraztak ezt, hogy ez is az anyasaggal jar. 18 sot 40 eves koraban is rosszul fogod erezni magad, ha latod, hogy a gyermeked rossz paszban van.

En ha mar mindent megprobaltam, es megsem nyugszik meg, es erzem, hogy mindjart szetrobbanok, akkor par percre magara hagyom, veszek nehany mely lelegzetet, bekuldom addig apucit a szobaba, es ha lenyugodtam visszamegyek.

2011. jún. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyugalom nem a te hibád fáj a pocija, a növés, a fogai... előfordul nem a te hibád a picik csak sirásssalé tudják jelezni ha baj van... Ne pánikolj nem mininden a szülő hibéja nyugi.
2011. jún. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Szépen beteszed az ágyába, hasra lehetőleg. És kimész egy pár percre az erkélyre, egy másik szobába, ahol nem hallod. Egy kis sírástól semmi baja nem lesz. Elszámolsz 10-ig, 20-ig és visszamész. Hidd el, csodákat tud tenni!
2011. jún. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, pont erre, egy kis nyugtatasra van most szuksegem. :) nem hoztam be, apa meggyozott, csak kimentem megpuszilni es elmondani, mennyire szeretem. Amugy alszik mar reg, csak en nem tudok aludni.
2011. jún. 15. 01:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segíthettem. Később sokkal jobb lesz, hidd el! :)
2011. jún. 15. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Kapjál e egy rivotrillt, amúgy ösztönösen szeret, ne fog elidegenülni tőled egy ilyen miatt. Ráadásul fiatal, hét múlva nem is fog emlékezni mit csinált mai nap...
2011. jún. 15. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ez az utolsó válaszoló itt miket írkált??? istenem...kérdésedre válaszolva,nyugodj meg...mindig probalj rájönni hogy mi a baja,hiszen mint elözö is írta ö csak sírással tudja jelezni ha nem jól érzi magát és annak millió oka lehet. Èn mikor a gyermekeim kicsik voltak még a ruhát is levettem roluk hogy nincs-e melege,nem-e szúrja,a pelenka nem-e szúrja, viszkethet kisfeje vakard meg gyengén,föleg ha nagy a haja,koszmósodhat,hasfajas,szomjusag éhség normális dolgok,de nagyon sokmindenre gondolnod kell,,,ne aggodj,ahogy nö minden megoldódik,,,jóéjt
2011. jún. 15. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tök normális, hogy így érzel. ÉS még hányszor lesz ez így!!! És ráadásul minél jobban érzi rajtad, hogy feszült vagy, annál jobban fog sírni, és annál kevésbé fogod tudni megnyugtatni. Később meg majd azért lesz lelkiismeretfurdalásod, mert rákiabáltál... Ezek bizony az anyaság velejárói. Van egy fogalom a gyermeklélektanban: "elég jó anya" (Winnicott), nem feltétlenül kell tökéletesnek lennünk...

Szóval a problémáddal nem vagy egyedül, az érzelmi hullámvölgyek is teljesen normálisak. AMikor nem tudsz mit kezdeni egy ilyen helyzettel, ki kell egy rövid időre szakadni - pl ahogy előttem ajánlották, menj ki az erkélyre friss levegőt szívni, semmi baja nem lesz a babának egy kis sírástól! És gondolj arra, nem hiába mondták nagyanyáink: kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. Ahogy múlik az idő, nevetve fogsz visszagondolni ezekre az időkre és arra, hogy mennyit tépelődtél ezeken a dolgokon:-)

2011. jún. 15. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

:) Való igaz, hogy ez semmi ahhoz képest, ami még jön, az első szobafogság, az első "Csak gumit használj" álmatlan éjszakáimhoz, mert tuti lesz olyan is. :)

Nagy vigyorral ébredt, úgyhogy megnyugodtam. :)

2011. jún. 15. 06:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!