Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kikészít az anyám! Meg úgy az...

Kikészít az anyám! Meg úgy az egész családom, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Például ha egy családi szülinapozás van anyum öccse mindig beszól valamit. pl: minek jöttem. mit keresek ott. meg hasonlók. de anyum még rosszabb. minden nap érezteti velem hogy a bátyám fontosabb nálam. tőle azt kapom hogy mindig a szemébe hazudok, egy rib@nc vagyok stb. stb. pedig ez nem így van (általában igazat mondok, és r. nak sem mondhat, eddig csak barátommal voltam együtt és már 7hónapja nincs rajta kívül senkim) emellett mindenér csak a leb*szást kapom. pl takarítok. minden teljesen tiszta - mér nem csináltam jobban?. söt már közölte velem azt is hogy nem vagyok jó semmire. mit csináljak vele?


16/L

?


2009. júl. 27. 15:56
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
kiegésziteném azzal hogy szinte minden nap sirok miatta és máár nem egyszer magamba is vágtam...
2009. júl. 27. 15:57
 2/17 anonim válasza:

nálunk is hasonló a helyzet... csak nekem nincs tesóm, és 15 vagyok... meg nem anyám tesója szól be állandóan, hanem a pasija... ilyeneket mond nekem, h korbáccsal fog megverni, meg hasonlók... és anyám le se szarja... meg a pasi sem 100as, hazudozik, próbálok szolni anyámnak, de nem hisz nekem... a pasas olyanokat mond h ennyi meg annyi milliója szokott lenni, holott mindent mi veszünk neki, soha nincs egy forintja sem...

Sajnos csak azt tudom mondani, h legyél minél kevesebbet otthon, engedd el az ilyeneket a füled mellett, és majdcsak leszel egyszer 18, és otthagyhatod őket a p.csába... Tudom, nehéz, de nekem úgy-ahogy beválik, és nagyon várom már a 18. szülinapom

2009. júl. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
14%

Először is kezdhetnéd azzal, hogy egy kicsit magadba nézel. Nem bántásképp... De ne csak bennük keresd a hibát, nyilván benned is van. Nem ártana, ha ezeket is látnád.


Pl amin elgondolkodtam, hogy azt mondod, anyud lehord, amiért nem mondasz igazat... pedig Te "általában" igazat mondasz.:) Na talán a kivételekkel akad Neki is problémája. Könnyű általánosítani, ahogy Ők megteszik a Te hibáiddal, Te is megteszed az övékkel.

2009. júl. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a klubban! Csak nálam apám ilyen és öcsém a kedvenc, és apám anyut is kikészíti, és odáig jutottam, hogy a háziorvos idegi kimerültséget állapított meg. Szóval ott tartok, hogy vagy apám tűnik el az életünkből, vagy én megyek el.
2009. júl. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
66%

Hát Velem is ugyan ez van ...de én már voltam pszihologián is azért mert depis lettem ..stb( bocsee nem tom hogy kell leírni)... Csak emellett mást is elkell viselnem :S ... és én nem tehetem meg azt hogy ne legyek itthon sokat :S ... mert nem engednek el sehova ..:S.. a rib.ncozást én is megkaptam pedig 1 év 3hónapja ugyan azzal a fiúval vagyok ..tehát sztem ez majdnem mindenhol ígyvan :S ... vagy azért mert nem szeretnék hogy felnölj vagy pedig nemtudom :S ...17 éves vagyok ...13 éves korom óte ezvan S: ..már el is szöktem itthonról 4-szer ( ha nem többször )..de semmit nem értem vele mert megint ittvagyok :(... ezt se ajánlom :(... csak azt amit a többiek is írtak ...légy erős ..és bírd ki :S ... nemsoká 18 vagy :)... mondjuk ez se jelent semmit mert álás kell és albérletet is kell fizetni ...vagy a barátodhoz költözöl... remélem segített valamennyit :)...

Üdv: SzííSz

2009. júl. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Rettenetes! Az ilyen szülőket átnevelésre kellene küldeni! Mert gyereket nevelni csak látszólag egyszerű. Ha nincs meg valakinek hozzá a józan esze és képessége akkor ilyen anya válik belőle, mint a kérdést feltevő kislányé. Én azt tanácsolom, hogy keresd a visszaigazolásokat. Nem igaz, hogy te semmire sem vagy jó. Nem szégyelli ezt édesanyád kimondani?! Annak ráadásul, akit saját maga szült? Hát milyen anya az ilyen? Vígasztalódj a barátoddal, a barátaiddal. Végy magad elé két papírt és írd le egyikre, mik a jó tulajdonságaid, a másikra azt, hogy mik a rosszak. Légy magaddal őszinte! Meglátod, sokkal több jó fog kijönni, mint gondolnád. És bátran dugd az anyukád orra alá. Alapvető dolog, hogy egy gyereket mindig dícsérni kell még akkor is, ha netán nem végez el valamit tökéletesen. De leszólni, megalázni?! Azt nem! Légy erős, kislány, legyen öntudatod és ne hagyd, hogy ezt éppen a család tépázza meg!
2009. júl. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

nekem van egy 15 éves lány ismerősöm. Ő azt mondja hogy mindent megcsinál otthon, takarít, rendet rak stb..

Aztán közben ő a napi egy tányér elmosogatására érti ezt, már ha azt is megteszi egyáltalán. Állandóan hazudozik a szüleinek, hogy éppen hol alszik, meg ide megy a barátnőivel, most ezért azért meg amazért nincs otthon.

Magyarán ő korlátozva érzi magát a szabadságában, a kötelességek miatt és ezért megy a hiszti állandóan.

Én nem mondom, hogy ilyen vagy, de ha anyudék azt mondják hogy semmire nem vagy jó, azt biztos nem azért teszik mert nincs igazuk, vagy mert nem szeretnek. kicsit gondolkodj te is el miben változtathatnál, és miben kéne feladnod a kényelmedet. Lehet nagyobb figyelmet kéne szentelned a családodra és hogy mit miért tesznek mondanak, n és kicsit kevesebb figyelmet a pasidra, valószinűleg ezért rib.ancoznak le, ami nem elfogadható, de olvass a sorok közt. Neked is részt kell venni a házimunkában, mint nő, elég idős vagy már ehhez.

Azt meg te magad írtad le hogy "általában igazat mondok" , na ezért van az hogy hazudozol, ezért mondják. Nem általában kell igazat mondani, és az sem mindegy hogy miben nem mondasz igazat. Szedd össze magad és ne hisztizz meg bőgj, örülj hogy van fedél a fejed felett, van mit enned és egyebek. Ez a minimum. ilyen hisztit kiverni ezért....

2009. júl. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Érvelj. nem vagy jó semmire? Mondd: "érdekes, pedig senki más nem tudott az osztályban rajtam kívül 5-öst írni matekból." Vagy: "hmm, a mosdó sem magától lett tiszta és a mosatlan edények sem mosták el magukat."

Ribanc vagyok? Mondd: "ha minden velem idős lány ennyi pasival feküdt volna össze, akkor nem itt tartana a világ"

Na, én így csinálnám. Úgy néz ki anyukád valamilyen szinten kihasználja, hogy felidegesíthet, ne add meg neki ezt az örömöt.

A hazudozásokat pedig mellőzd, ha igazán felelősségtudatosnak akarsz tünni ne félj a szemébe mondani hol voltál, mit csináltál, stb.

Hát anyukád öccsét pedig figyelemre sem méltatnám.Mi köze neki a dolgokhoz? egyébként meg pont azért vagy ott, amiért Ő.

2009. júl. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%
Én azért kíváncsi lennék,hogy anyukád mit mondana rólad?Miért mondja,hogy hazug meg ribi vagy?Csak a te szemszögedből ismerjük a sztorit.Próbálj nem hazudni,és a házimunkában is jobban részt venni.Nem csak most lenne ez jó,de ha elkerülsz otthonról,akkor szükséged lesz rá.
2009. júl. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
bocs ... részt veszek abban a házimunkában amit megtudok magamtol csinálni, a legtöbb takaritást én végzem a házban leszámitva a bátyám szobáját. r nak nem mondhat, egész életembe 4 barátom volt, és esténként is ritkán megyek el. barátommal hetente max 3szor tudok találkozni. hazudni pedig nem szoktam sürün...
2009. júl. 27. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!