Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák! Mit tanácsoltok...

Anyukák! Mit tanácsoltok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy 18 éves lányom aki összejött egy nála 30 évvel idősebb férfival. ( ezt utólag tudtam meg) Hiába győzködtem hogy foglalkozzon a továbbtanulással a szerelem ráér. De csak nem hallgatott. A család helyett azt az idegen pasast választotta. Hónapokig nem hallottam róla magyarán le se ...ta a fejemet. Halálra aggódtam magam mikor egyszer jött a telefon hogy hozzuk haza mert ki lett használva és ráadásul majdnem teherbe is esett. Otthon kapott egy alapos fejmosást megbeszéltem vele , hogy ne csináljon még egyszer ilyet. Akkor megígérte hogy őszinte lesz velem szemben és nem fog hazudni. Nagy nehezen sikerült munkát is intéznem neki hogy a nyár alatt gyűjtsön magának egy kis pénzt. És most megint azt hallom, hogy felvette a kapcsolatot azzal a szar alakkal akit korábban gyűlölt meg nem akarja látni többé. Én teljesen kivagyok idegileg meg az egész Család. Fogta magát és egyik napról a másikra elköltözött az egyik ismerőséhez. Megkérdeztem miért tette. A válasz: ne kezeljetek gyerekként hagyjatok békén ez az én életem...


Kérdezném az itt jelenlévő anyukákat hogy mit tanácsoltok ? Én nem tudom hogy mit csináljak teljesen kivagyok


2013. júl. 2. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Én próbálnám rábeszélni a fogamzásgátló injekcióra (azt párhavonta kell,így nem lesz legalább terhes)
2013. júl. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem bátyám ilyen. Bármit tanácsol neki anya,mindenen felkapja a vizet és kiabál. Utána meg mikor szólok neki h beszéljen anyával normálisan,jön az, hogy akkor ne kezelje gyerekként stb stb,pedig ő már 25 éves...

Próbáld meg elmagyarázni neki a dolgot. Ülj le vele és kérd meg még az elején,hogy hallgasson végig és gondolja át. Ha erre nem reagál,szerintem nem sok mindent tehetsz vele... Sajnos vannak ilyen emberek,akik azt hiszik,hogy ha betöltik a 18-at, onnantól azt tesznek amit akarnak és tudják h mit csinálnak,pedig sokszor nincsenek tisztában a dolgok súlyosságával.

Úgyh szerintem a győzködésen kívül nem sok mindent tehetsz,csak annyit h megvárod h vagy tanul a hibájából vagy nem. :/


17/L

2013. júl. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbálj meg vele alkut kötni,amiben elmondod a feltételeidet és kéréseidet,és ő is az övét,és végül kiegyeztek valamiben ami mind2 fél számára hasznos legalább 1 kicsit. :/
2013. júl. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Nem sokat tudsz tenni most már. Ha korábban nem alakult ki a megfelelő értékrendje, nem tanítottátok meg neki, akkor 18 évesen már megy a feje után.

Az pedig - már ne is haragudj - hülye tanács, hogy "foglalkozzon a továbbtanulással a szerelem ráér". A szerelem mehet a tanulással együtt is, és melyik 18 éves fogja elnyomni a szerelmet, hogy tanulhasson?


Mit tanácsolok? Hagyd békén, ez az ő élete, és ha mindig meg akarod óvni a kudarcoktól és tanulási helyzetektől, sosem nő fel.... Engedd el.

2013. júl. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Bár nekem fiatalabb a gyermekem (11) és fiú is.

Azért leírom a saját tapasztalatomat amin én mentem át...

Én nem voltam még 17 éves mikor elköltöztem otthonról, az akkori nagy szerelmemhez. Akivel így visszagondolva volt gyönyörű 3 évünk...

Én a miatt költöztem el, hogy mindig mindenben korlátozni akartak és nem fogadták el a barátomat.

Elengedtek, nem tudtak mást csinálni. Persze hallgattam hogy ide többet a lábad be nem teszed ha kimész azon az ajtón...

Sok sérelem volt mindkét részről, ami az idővel persze enyhült.

Pozitív oldala az én részemről, hogy hamar megtanultam a saját lábamon állni, mert a szüleim nem támogattak...

Negatív oldala, hogy kapcsolat függő lettem. Egyszerűen szükségem van arra hogy állandóan tartozzak valakihez....

De nem bántam meg semmit! Mindent ugyan így csinálnék most is!

Szerintem engedd hagy tapasztalja meg a saját lábán, hogy milyen az élet.

De egyről biztosítsd, hogy ha úgy van az ajtó mindig nyitva áll előtte!

2013. júl. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Eddig mindig arra kellettem csak ha pénzre volt szüksége vagy éppen a bajból kimenteni és amint elvan intézve minden megint tesz a fejemre. Az utcán sem ismer meg. Pedig sose voltam rossz anya. A Bátya tanult művelt ember lett. Pedig fiatal korában ő is rosszcsont volt de nem ennyire.
2013. júl. 2. 13:43
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Mi lenne, ha tényleg egyenrangú felnőttként próbálnád őt kezelni? Ha nem azt érezné folyamatosan, hogy te akarsz helyette dönteni, te akarod megmondani neki, hogy mi a jó és mi a rossz.

Szerintem próbálj inkább az anyatigrisből barátként közeledni hozzá, aki mindent megért és úgy ad tanácsot. Hidd el, hogy a tiltással csak elűzöd magad mellől és nem fog a bizalmába fogadni.

Próbáld átérezni, amin ő most keresztül megy. Amikor te szerelmes voltál, rád sem lehetett hatni ész érvekkel. Ő most egy idős férfiba szerelmes, akinek ugrik akár az első hívására is, ne akard megkímélni a csalódástól. Hagyd, hogy ejtse csak át, hiszen úgysem tudsz mást tenni, erőszakkal nem tudod otthon tartani. El lehet vele beszélgetni az ilyen kapuzárási pánikban szenvedő férfiakról, akik a fiatal husit keresik, mert az még ad nekik némi önbizalmat, lehet, hogy most imponál neki, hogy ő már esetleg elért valamit az életben, de ez az érzés hamar elmúlik ám és remélhetőleg találni fog egy fiatal hozzá illő helyes fiút, akivel együtt válhatnak fiatal felnőtté és élhetik meg amit meg kell.

2013. júl. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahogy először bajba került, úgy fog bajba kerülni ismét, de legközelebb ne szaladj őt megmenteni. Ha elsőre is hagytad volna, hogy saját maga keveredjen ki a saját maga által kevert szarból, akkor most sokkal jobban értékelné az életét is, meg titeket, a családját is. Tudom, hogy nehéz, de az ő érdeke: ne foglalkozz vele, ha önként megkeres, akkor örülj neki, de te ne futkoss utána aggodalmasan, főleg ne ajánlgasd a segítségedet. Egye meg, amit főzött, akkor legközelebb válogatósabb lesz az "alapanyagokkal"..
2013. júl. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elhiszem kivagy,pl ha engem az utcán nem akarna megismerni a gyerekem a nyakát is megtekerném.Sarházi, a bajba tudja te vagy az anya.Hagyd járja az útját, a maga kárán fog tanulni,nem keveset.Megy az még haza sírva
2013. júl. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!