Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány évesen költöztetek el...

Hány évesen költöztetek el otthonról? Szüleitek, hogy viselték? Könnyen elengedtek?

Figyelt kérdés
Koli nem számít.
2013. aug. 25. 21:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én 24 évesen költöztem el otthonról.Anyukám engedte,de azért mint legkisebb gyereket engem féltett a legjobban.Meg talán az is belejátszott,hogy a 2 tesóm ugyan abban a városban lakik,én meg 2 megyével költöztem odébb.
2013. aug. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ha az egyetem nem számít, akkor 22 évesen költöztem össze a párommal, akkor még szülői támogatással.

Annyira nem volt durva a helyzet, 5 éve együtt voltunk a párommal, gondolom várható volt...

Eleinte még használták a struccpolitikát, hogy így meg úgy lesz, ha hazaköltözök, de szerintem ők is tudták, hogy nem megyek haza. Így miután megvolt a diplomaosztó egyenesen a páromhoz vittem minden cuccomat, hogy a dolog világos legyen. A nyarat még otthon töltöttük, őszől költöztünk össze. Idén nyáron már végig itt voltunk, dolgoztam...


23-L

2013. aug. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

13,5 évesen(majdnem 14) albérletbe(tanyára) Akkor váltak a szüleim,elegem lett mindenből lényegében.Onnan jártam utána suliba meg dolgozni párhuzamosan(első munkahelyem apukám által találtam,építőiparban,de legalább megéltem) Fizettem az albérletet(fillérek voltak,a tanya mindentől nagyon nagyon messze volt,sok homok úttal stb) mellette spóroltam.16 évesen találtam az első normálisan bejelentett munkahelyemet,ami mellett már estin tudtam tanulni.Innentől könnyebb volt.

Azóta van szakmám,autóm,házam,érettségim és jövőre szeretnék főiskolás lenni,munka mellett szintén.

Szüleim jól viselték viszonylag,látták,hogy boldogulok.Mivel nem volt tervezett a költözésem,főleg nem ilyen fiatalon,anyukám maga alatt volt egy jó ideig,de minden héten beszéltünk vagy találkoztunk,így nem volt annyira rossz.Egy-másfél év után fogadták el,hogy én nem költözök egyikükhöz sem.

24/N

2013. aug. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát azért a válaszolók nagy többségének nagyon rosszul alakult a különköltözés. kicsit sajnálom őket. Különköltözni még is csak úgy lenne a jó, ha a szülő még egy darabig istápolhatná a csemetéjét.

De hát soknál nem így történt. Azért ez kicsit gázos.

2013. aug. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
18 éves kor alatt még azért nem árt, ha az ember otthon él, de felette azért már szabadon lehet menni, sőt elég ajánlatos. Meg kell tanulni önállóan boldogulni. 21 évesen én már erre pont érett voltam, el is költöztem, azóta teljesen egyedül tartom el őket, sőt még támogatom is családot.
2013. aug. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hogy a viharba ne számítana a kollégim? Nem mindenkit támogatnak koleszos évei alatt a szülei! Öt évig voltam koleszos, évente 2x látogattam haza, magam teremtettem elő mindent, néha 3 helyen dolgozva!A szükség rávisz néhány dologra. Rosszul viselték, én vagyok a középső, az egyetlen lány. Ezer meg egyszer hallottam a koleszbe, hogy ilyen meg ilyen az anyám és az apám, mert nem küld pénzt. Ha ilyen aspektusból nézzük, a kolesz igen is számít, azért laktam ott, mert az jobban megérte nekem anyagilag. Számomra lakásnak felelt meg a kollégium, én oda jártam haza, egy idő után már nyáron is. Most nevelő vagyok kollégiumban, továbbra is megállok a saját lábamon. 25/L
2013. szept. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!