Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám megsértődött mert nem...

Anyám megsértődött mert nem igazoltam vissza facebookon?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagy facebook használó, képem sincs kinn, adminisztrátor vagyok pár oldalon, amit karban kell tartanom, a munkámhoz kapcsolódóan.

Nem is jelölgetek vissza mindenkit, mert bizonyos szempontok alapján igazolok csak vissza:

- legalább hetente beszélünk, köszönő viszonyban vagyunk

- barátok (3-4 ember)

- közelebbi ismerősök, akikkel munka miatt konzultálnom kell, itt könnyű őket elérni

- akik messze vannak, és szeretném velük tartani a kapcsolatot


Nem óhajtok gyűjteni sleppet, értem úgy, mikor a szomszéd öreganyja is bejelöl, mert egyszer látott átmenni az úttesten. Másrészt pedig letiltogathanám őket egyenként, mert nem hinném közük lenne az életemhez, vagy ahhoz ami fontosat kiposztolok, a valóban közeli barátoknak.


Anyám pedig rám szólt, hogy mi az, hogy én nem jelölöm vissza őt.

Én pedig mondtam neki, hogy ne haragudjál, de nem is foglak, mivel naponta beszélünk.

Erre teljesen besértődött, hogy mért nem ismersz?

Azt hittem viccel, de aztán láttam komolyan megsértődik, és mondtam, hogy ezt ő sem gondolja komolyan, hogy ilyen gyerekesen reagál erre, hogy nem jelölöm be, ezt a tinik szokták.

Nem akarom, hogy nézegesse az üzenőfalamat, meg a többit, ilyen egyszerű.

Nem, nem rakok ki részeges képet, sem semmi szégyellnivaló nincs az adatlapomon, egyszerűen csak zavar, hogy bármit nézeget a falamon a hátam mögött, mint valami nyomozó.


Majdnem, hogy rám erőszakolta magát, hogy de akkor is jelöljem vissza, mert mivan ha valaki rajta keresztül akar megkeresni, meg lehet, valaki azért nem jelöl majd engem vissza, mert nem tudja, hogy ki vagyok, nélküle.

Minél inkább erősködött annál nevetségesebb lett.

Olyan érzésem volt, mintha az email címem kódját kérné el, azon a jogon, mert az anyád vagyok.


Volt mással is konfliktusom, mert nem jelöltem vissza, sose gondoltam volna, hogy egy internetes közösségi oldal veszekedés témája lehet, ki kit jelöl vissza, ha belegondolok, egyszerűen nevetséges...


Tapasztalt valakit hasonlót?



2013. aug. 27. 11:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Fura ez.

Akinek fontos a facebook, annak rosszul esik, aki meg nem szereti, azt ritkán is értem, hogy miért van fent rajta.

Nem rólad van szó Kérdező, és még sok más emberről, akinek teljesen reális és érthető oka van, hogy annak ellenére regisztráljon, hogy nem szereti.

De másokat is hallottam már erről panaszkodni, hogy nem szereti,és zavarja, hogy mások ott élik az életüket (vélt vagy valós élet, most nem tartozik a témához), de azért regisztrálva vannak. Olyasmi érzés, mint a Barátok közt... Sokan tagadják, hogy nézik, de azért minden történéssel tisztában vannak :)

Nekem ez fura. Én pl nagy facebook függő vagyok, szeretem mindenével együtt (bár még sosem oltottam le senkit, hogy ha nem ismerősöm :D ) , de az iwiwet utáltam, ezért kipróbálás után le is töröltem magam.

Anyukádat viszont nem értem. Ha tudja, hogy nem szereted a facet, akkor miért a veszekedés és sértődés, az még nekem is rejtély.

Lehet benne egy kis olyan (most csak találgatok), hogy tudja, hogy azért használod, posztolgatsz néha, ő meg ebből kimarad. Nem biztos, hogy rosszat akar vele, de persze nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy tényleg csak ellenőrizgetni akar.

2013. aug. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
De jò,hogy anyum nincs fent fb-n
2013. aug. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én valójában azt nem értem hogy lehet egy ilyen dolgot mint a facebook "szeretni", használni kell ésszel és kész. Az tény hogy manapság "muszáj" fent lenni, mert vannak előnyei amit használok, meg be lehet állítani hogy csak azt lássam amit akarok, csak azt adjam ki magamról amit akarok.


Csak az emberi hülyeség fáj benne, mikor már direktbe rád akarnak erőltetni f_szságokat, hogy jelöld be ezt meg azt, lájkold ezt meg azt mert különben durci lesz.

2013. aug. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!