Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az milyen dolog hogy én nem...

Az milyen dolog hogy én nem cigizhetek, nem ihatok, nem aludhatok barátommal 22 éves létemre? Miért hiszik hogy még gyerek vagyok, akit óvni kell mindentől?

Figyelt kérdés
Ők is cigiznek rendszeresen mindketten, az erkélyre járnak ki, én is csakis oda járnék, nem a lakást büdösíteném. De ez évek óta tiltott dolog nekem, pedig tudják hogy már 7 éve dohányzom én is, de mégsem akarják elfogadni. Ugyanez a helyzet az alkohollal, igaz ők nem isznak csak ritkán, de viszont úgy beszélnek róla mintha az nekem szintén tilos lenne, nem otthon, hanem ha elmegyek valamerre is. Pedig nem voltam jókislány tini koromban, eljártam itthonról sokat, volt társaságom, pasik minden, szóval ezért nem értem. De szüleim mintha valami szemellenzőt viselnének, és leragadtak volna ott hogy én még gyerek vagyok és nekem nem szabad sokmindent, mitnha nem vették volna észre az elmúlt éveket! Többek között arról sem akarnak hallani, hogy a párom nálunk aludjon 3 év után, pedig azt is tudják hogy már régóta nem vagyok szűz, és nem az első barátom. Tehát mindent tudnak rólam, de letagadják maguknak, és próbálják tiltani. Szeretnék a közeljövőben elköltözni, de ezt is nagyon ellenzik, mintha magukhoz akarnának láncolni. Pedig így is úgyis meg fogom tenni, már itt az ideje, de félek hogy mi lesz velük, hogy teljesen meg fog romlani a kapcsolatunk emiatt. Mert ha eddig ennyire tagadták maguknak hogy felnőttem, akkor ez nagy sokk lesz nekik ha elköltözök.
2013. aug. 27. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Kezdd azzal, hogy kijársz cigizni. Ha utánad mennek és szólnak közöld, hogy felnőtt ember vagy és azt teszel amit szeretnél. Csak nyugodtan, mintha semmi nem lenne. Eleinte biztosan vita lesz belőle, megsértődnek megharagudnak, de ne hagyd magad érzelmileg zsarolni. Oké, féltenek, de felnőtt ember vagy azt teszel amit akarsz.
2013. aug. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
Azért hiszik, hogy gyerek vagy, mert az is vagy. Akkor lehetnek saját szabályaid, ha önállóan élsz. Nem azt mondom, hogy ez így igazságos, mert jobb esetben egy szülő nem nyomja el így a gyerekét, de a te esetedben akkor lehet felnőtt életről szó, ha azt megteremted magadnak.
2013. aug. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Most ezen rinyálsz? Mert akkor gyerek vagy. Kimész, rágyújtasz és kész.
2013. aug. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
van munkahelyed?saját kereseted? mert akkor tényleg nem igazán szólhatnak bele hogy miért cigizel.
2013. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, de még csak pár hónapja dolgozok.
2013. aug. 27. 19:45
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

A cigizést még megértem, hogy nem szeretik.

Dohányoznak, és éppen ezért tudják, hogy mennyire nem tesz jót, és milyen nehéz róla leszokni.


Hogy miért nem ihatsz buliban ezt nem értem. Persze, ha úgy tántorognál haza, akkor igazuk van, amíg náluk élsz.


A nagy kakukk tojás a barátod nem ott alvása. Na ezt nem tudom felfogni, hogy miért nem engedik. Nem lehet, hogy kicsi a lakás, és féltik a nyugalmukat?

2013. aug. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem te hülye vagy, és tipikus primitív 22 éves alternatív csaj vagy. Az mind hülye!

És azért nem engedik, mert gondolom nem mutattál fel nekik semmi értelmeset, és csak a bulinak meg a barátodnak élsz.

2013. aug. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért kezelnek így, mert hagyod. A szemükben a mai napig egy szaros kölyök vagy és ha ezt továbbra is hagyod nekik, majd 30 évesen is tőlük fogsz engedélyt kérni, hogy hadd szüljél/válts állást/válj el. Hidd el, ez ilyen lesz, ha nem szeded össze magad.
2013. aug. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert még gyerek vagy!!! Még éretlen vagy, gyerek mentalitással, aki azt hiszi, hogy attól lesz felnőtt, ha iszik és cigizik!
2013. aug. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23%
Talán el kellene tartanod magadat és nem az ő pénzükből,, cigizgetni, bulizgatni, faszizgatni, minden".
2013. aug. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!