Másnak is ilyen az apja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy érzem apám megkeseríti az életem. Állandóan kritizál, sose vagyok neki elég jó. Ma például főztem, mondtam neki, hogy ő is nyugodtan ehet belőle (külön kasszán vagyunk, mert már egy petákot nem hajlandó rám költeni), erre összevesztünk, mert kérdeztem tőle valamit és ingerülten reagált. Mindig a házimunkával baszogat. Igyekszem besegíteni, ha szól megcsinálom, amit mond, meg ugye magamtól is most már. Eddig ilyennel tényleg nem kellett foglalkozni, otthon a nagynéném megcsinálta. Egyébként ő is nevelt minket, mert anyám meghalt. Apám anyagilag támogatott, meg látogatott minket. Soha nem kapok semmi dicséretet, se kedves szót tőle. Ma leordította a fejem, hogy utál engem és a testvérem is. Én tudom, hogy ő nem akart minket, de nagyon rossz így vele élni. Csak a társadalmi elvárás miatt lettünk. Gyerekkorunktól kezdve úgy viselkedik velünk, mintha tárgyak lennénk, amivel villogni lehet. Többször megkaptuk már azt is, hogy nem vagyunk szépek, okosak. Holott főiskolára járok, tesóm is főiskolára járt és nem vagyunk rondák. A diákmunkám is leszólta, mert csak két napot vállaltam, de azt is leszólta, amikor hármat. Úgy érzem sehogy sem vagyok elég jó és nem kapok tőle szeretet. Nem beszélget velem és érezteti, hogy egy nyűg vagyok neki. Többször fenyegetett már, hogy teljesen megvonja a pénzt, amit még rám áldoz. (Bár mostanában úgysem ad semmit se.)És azt is tudom, hogy képes lenne dühében bántani, mert volt már rá példa. (Megráncigált). Van még olyan, akit nem szeretnek a szülei? Mit lehet egyáltalán egy ilyen emberrel kezdeni? Már megszűnik a szeretetem iránta, pedig az apám!



2013. aug. 29. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Javaslatom: ha elég idős vagy (>18), költözz el. Akár albérletbe is. És éld a saját életedet, függetlenül tőle. Valószínűleg még egy jó ideig nem fog megbecsülni, de ne foglalkozz vele. Ha öregkorára elkezd megbecsülni és szeretni, viszonozd. Bocsáss meg, de ne feledj.


(Remélem, az én gyerekemnek nem ilyen az apja, és később sem lesz ilyen. :) 40/F)

2013. aug. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy van apád, más nem ilyen szerencsés.
2013. aug. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
#2, szerintem neked nagyon szerencsés életed van, hogy nem tudod elképzelni: lehet olyan apa, akinél jobb az is, ha nincs...
2013. aug. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudod, nekem meg anyám nem volt. A nagynéném volt az anyukám. De! Egy apa nem attól apa, hogy összerakott! Nekem gyerekkoromban is mindig csak csalódást okozott! Már akkor is mindent csak kötelességből tett, gondolok itt a nyaralásainkra. Meg arra, hogy nem akart velem foglalkozni, játszani, például. És lett volna rá ideje. Meg arra, hogy viszályt szított tesóm meg köztem, mert akkor még én voltam a kis kedvenc, őt meg már akkor degradálta. Most már én se vagyok neki jó. És elköltöznék, de sajnos még nem tudok. Szóval hálás vagyok, hogy van, mert sajnos függök tőle anyagilag (a számlákat fizeti), de pont ma gondolkodtam el azon, hogyha meghalna, nem szomorkodnék sokáig! Ez van, lehet lenézni érte, nem érdekel. Ha lelki bajom van, nem megvigasztal, hanem (na olyankor nem sajnálja a pénzt), ad egy tizest, aztán kész, de attól még szid. Nem tudja kifejezni a szeretetét, mert ő nem érez irántunk szeretet szerintem!
2013. aug. 29. 17:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Csúnyán hangzik de ezt szokta meg. Illetve nem szokta meg hogy egy gyereket dícsérni kell, néha megölelni, motiválni.Nála ez az elejétől kimaradt, lehet nem is mutatta meg neki senki hogy így is lehet gyereket nevelni.

Szerintem őszintén mond el neki mit érzel, és azt hogy te nagyon szeretnéd hogy ennyi idő után végre picit jobb lenne a helyzet.Őszintén mond el mi bánt, mit szeretnél hogy változzon.Ha egy csepp emberi érzés van benne akkor elszégyelli magát és gondolkozik a dolgokon.

2013. aug. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, meg nagyon sokszor megríkatott. Nem érdekli. Ebben csak az a nagyon rossz, hogy a párkapcsolatomra is hatással volt. Az se érdekelte, hogy abban jól érzem-e magam. Állandóan menekültem otthonról. A szakításnál 15 ezer forintot adott, holott annak örültem volna, ha beszélget velem. Életemben először nem örültem zsebpénznek, pedig ebből plázázhattam volna. Nyugtatókat kellett szednem, meg pánikrohamaim voltak. Hozzáteszem nincsenek barátaim, apámmal ilyen a viszonyom, nekem akkor a párom volt a mindenem. Sose ölel meg. Sőt, senki nem ölel meg. Most ismerkedem egy pasival, nem kifejezetten az esetem, olyan átlagos, de normálisnak tűnik, meg okos. De nem vagyok túl az előzőn, mert nagyon csúnya szakítás volt, viszont magányosnak érzem magam. Sokszor úgy érzem, hogy engem nem fogad el senki. Nem tudtam a páromban megbízni és nem tudtam elhinni, hogy ő szeret engem. Szerintem nem párt keresek igazából, hanem apapótlékot. Tizenévesen egy harmincas csávóért voltam oda, szóval azt hiszem, apakomplexusom van. Mindegy itt legalább kiírhatom magamból. De nem nyavalygok, mert végül is lehetne rosszabb is.
2013. aug. 30. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!