Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire vagyunk mi magunk a...

Mennyire vagyunk mi magunk a felelősek, azért, amivé válunk, és mennyire a szüleink?

Figyelt kérdés

Szerintem ahogy fű sem magától zöld,valamennyire minket is a környezetünk formál olyannak,amilyenek vagyunk.....


Anyám világéletében csak saját magával törődött,mindig elvárta tőlem hogy saját magam helyett róla szóljon az egész életem....nekem sohasem lehettek problémáim,ha voltak is,akkor az övéi mindig fontosabbak voltak.

Apám pedig olyan számomra mint egy rokon....sosem szólt bele abba,ami köztem,és anyám között zajlott...mindig kívülálló volt,ha valamilyen konfliktus támadt köztünk.

Máskor anyám előszeretettel próbált ellene fordítani,és elérni hogy folyton neki adjak igazat,bárkivel szemben...


Anyámról tudni kell,hogy iszonyat antiszociális,egyetlen egy rokonával sincs jóban (még a saját testvérével sem),tőlem pedig ugyanezt várta,ha ő valakivel nincs jóban,akkor én hogy képzelem,hogy továbbra is tartom velük a kapcsolatot?

Szakítsam meg azonnal!

Ha még sem így tettem,addig terrorizált,amíg kiharcolta....felnőttem,és szép lassan azt vettem észre,hogy nincsenek barátaim,a rokonokkal nem tartom a kapcsolatot,undorodok mindenfajta érintéstől,legyen az idegentől,vagy családtagtól egyformán.

Ha valahol kettőnél többen tartózkodnak egy helyiségben,el kell jönnöm onnan,mert nem bírom a társaságot....teljesen képtelen vagyok az empátiára,a legszerencsétlenebb ember szenvedése is szinte teljes mértékben hidegen hagy....

A párkapcsolataim kudarcra vannak ítélve,egyik barátomat sem bírtam elviselni...


Hogyan tudnék ezen változtatni?


2013. szept. 7. 21:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
59%

ismertem ilyen nőt aki képes volt ölelés nélkül is állni lelógó kezekkel.

sőt szex közben is feküdt mint egy darab fa. végül meglocsoltam, hátha kihajt.


orvos sürgősen mert nem csak a magadnak okozol így bosszuságot de másnak is.


és valamit ne felejts el:


ha valaki átölel és csal állsz lelógó karral, utána hiába mész el orvoshoz s a kezelés után hiába öleled át szenvedélyesen a veled kapcsolatos élménye örökre nyomot hagyott benne.


ha egy téged átölelő emberrel ezt megteszed utána már nem ölelheted át többé azt az embert akit akkor nem öleltél viszont...

2013. szept. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
68%
Természetes, hogy a gyerekkori sérelmek kihatnak a felnőtt korunkra is, de nem hibáztathatjuk mindenért a szüleinket, még ha az baromi kényelmes is. Felnőttként ideje a saját kezébe venni a sorsát az embernek és magának alakítani magát akár lelkileg, akár az élet bármilyen területén, még ha ez nehezebb is mint azoknak, akik mögött másmilyen, szeretetteljesebb szülői háttér állt. Ha valami komolyabb lelki probléma áll a háttérben, amit nem tudsz egyedül feldolgozni, szakemberhez fordulni sem késő.
2013. szept. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Anyukád brutál munkát végzett.


Viszont erre csak egy pozitív dolgot tudok írni: azt, hogy ezt felismerted sőt bánt is és változtatni akarsz rajta na az már egy jó pont és fél gyógyulás.


Éppenséggel maradhatnál egy érzéketlen senkiházi de felismerted, hogy ez így rossz és változtatni akarsz ez dicséretes. Ne is add fel folytasd tovább. Sajnos ezt egyedül nehéz lesz megoldani én is azt mondom menj el egy pszichológushoz hidd el olyan dolgokat fog a felszínre hozni, ami nem is jutott volna eszedbe. Anyukádat meg iktasd ki az életedből, amennyire tudod. Ő egy energia vámpír, aki csak mérgezi a lelked. A társaságokban emberekben is az ő beléd ültetett utálatát tükrözöd.


De te magad is tűzhetsz ki kisebb feladatokat magad elé. Pl. valamelyik rokonnal elbeszélgetni közeledni hozzájuk. Leginkább olyanokra gondolok, akik alapból jók voltak hozzád nem bántottak. De arra fel kell készülni, hogy ők már ezt az oldaladat is ismerik így talán nekik is nehéz lesz megnyílni.


Azt gondolom, hogy anyád érzelmileg ledarált és inkább nem is közeledsz senkihez nehogy konfliktusod legyen miatta illetve miután nem nagyon találkoztál másokkal így nem is szocializálódtál rendesen, nem tudsz, mit kezdeni másokkal, elindítani egy beszélgetést, bekapcsolódni, nem tudod rendesen kimutatni az érzéseidet mert nem is kaptál és nem is tanítottak meg arra, hogyan kell. De biztos vannak.


Az én életem nem hasonlít a tiédre de volt egy hasonló időszakom. Pánik beteg vagyok és volt egy nagyon rossz időszakom. Akkor több gyógyszert szedtem és elkezdtem leszokni róla. Na akkor volt bennem egy totál üresség. Komolyan nem éreztem semmit. Nem voltam apatikus, meg rosszul, rossz hangulatom sem volt de egész egyszerűen nem éreztem semmit se örömöt, se bánatot, nem is tudtam előcsalogatni semmiféle érzést magamból képtelen voltam bármit is érezni és ez ijesztő volt úgyhogy rémlik, mit érzel.

2013. szept. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!