Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tennétek a helyemben?...

Bellarina kérdése:

Mi tennétek a helyemben? Anyuék tönkreteszik a házasságom, a jövőm?

Figyelt kérdés
Anyuékkal soha nem volt jó viszonyom.Gyerekként nagyon szegények voltunk ez nem volt probléma,hanem inkább az,hogy apám elég csúnyán ivott,anyu kiabált egy sort aztán minden ment tovább.Öcsém a kedvenc 33 évesen otthon lakik,keveset keres{alapítványnál dolgozik}szüleim egészítik ki a fizetését}.Én 18 évesen elkerültem otthonról{direkt}.Anyám könnyes szemmel búcsuzott-Pedig már eggyel több fizetéssel gazdálkodhattunk volna.Így is folyton a nyakamra járt pénzt kérni{apád elitta,öcsédnek kellett stb..vagy tv antennára,telefonfeltöltésre stb..}adtam,bár volt hogy a számlámon semmi nem maradt hó végén.Összejöttem a párommal,ő nagyon megfogja a pénzt{ez nem baj}.Anyuék folyton kritizálják,lenézik,pont ezért,mert kikötötte,hogy nem adunk kölcsön{mert nem adják vissza,szerintük rokonok közt ez nem szokás}Egy időben titokban adtam pénzt{volt hogy 100000 ft-ot is}de ma már nem.Anyuéknál 2 tv megy,irdatlan nagyok a számlák,de ha felvetem,hogy spórolni kellene,akkor ne szóljak bele.220000 ft-ból nem tudnak megélni 3-an.Most hitelt vettek fel,anyu segítséget kért,párom besokallt azt mondta ha adok,költözhetek.Anyu meg azt mondta,ha nem adok nem muszáj beszélgetnünk.Nem akarok adni,mert lombikozni fogunk az összel,arra gyüjtöttünk,de ez nagyon rosszul esik mindkét féltől.Van félrett pénzünk is de abból majd egyszer nagyobb házba szeretnénk költözni,ha lesz kisbaba,illetve az ő jövőjét szeretnénk megalapozni.Viszont így állandó büntudtaom van,mert nem saegítek.

2013. szept. 8. 09:53
1 2
 1/12 anonim válasza:
96%
Eleget segítettél már! Mondd el nekik ugyanezt, hogy lombikra meg házra költitek és most nem álltok úgy. Ha ez nem hat, akkor egy pár napig/hétig ne beszéljetek, hátha addig felfogják.
2013. szept. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Öcsém a kedvenc 33 évesen otthon lakik,keveset keres{alapítványnál dolgozik}szüleim egészítik ki a fizetését}"


Miért kell annak a kereset kiegészítés, aki otthon élősködik? Vajon mire kell a pénz, ha mindent elé tesznek, kocsmára, szórakozásra? Már bocsánat!


"mert nem adják vissza,szerintük rokonok közt ez nem szokás"


Pedig nagyon is szokás visszaadni a kölcsönöket! Vagy úgy gondolják, hogy most te törleszted amit 18 év alatt rád költöttek? Akkor viszont ők nem a szüleid, csak valami bér nevelők...


"Egy időben titokban adtam pénzt"


Ez a legrosszabb, amit tehettél!


Az ún. "párod"-nak igaza van, ez már a ti kettőtök élete, nem kell anyagi felelősséget vállalnod a szüleidért, ha ennyire fafejűek!


Szerintem, bár én rosszmájú vagyok!

:D

2013. szept. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

nem kéne bűntudatodnak lenni. a testvéred felnőtt ember, nyugodtan kereshetne magának rendes munkát. a szüleid nem tudom mennyi idősek, de ha még tudnak dolgozni, akkor anyud eljárkálhatna pl takarítani(az én anyám is ezt csinálta, amikor semmi melója nem volt).


ha nagyon akarnák meg tudnák oldani, de egyszerűbb a nyakatokra járni, mert úgyis adsz. keménynek és határozottnak kell lenni. max tényleg nem beszéltek egymással.

2013. szept. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Ezt hívják érzelmi zsarolásnak!
2013. szept. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

NÉzd, ha anyukád csak azért szeret téged, mert pumpolhat, akkor inkább ne szeressen. Jól mondja, akkor nem kell beszélgetni. A szülő mindig a gyermeke boldogulását nézi, az igazi szülő, és inkább a sajátjából ad azért, hogy a gyermekének jobban menjen, hogy tudjon gyermeket vállalni stb.De a te anyukád a saját luxusát veled akarja megfizettetni. Igaza van a párodnak, hogy megálljt parancsolt. Elég volt belőlük, mert nem kenyérre kell nekik.


Ha meg hagyod magad kihasználni, és emiatt tényleg elmegy a pasid, akkor csak magadra vess. A párod nyilván nem tilthatja meg, hogy a saját boldogulásodat veszélybe sodord, de mondhatja, hogy ő ebben nem vesz részt. És még ha később netán szakítotok is, akkor is azt mondom, hogy helyesebb volt mellette maradni, mint engedni a nem szülőhöz méltón viselkedő szüleidnek.


Sajnos nem mindenki kap igazi szülőket.


35/N

2013. szept. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de ha ez neked kérdés akkor jobb ha elválsz. Nem azt mondom , hogy házasság után nincs többé a szülői szál hanem azt hogy az ilyen "szülői "szál nem kell. Nem akar beszélni ha nem adsz, akkor Isten véle, kinek kell egy a gyerekét kizsákmányoló , zsaroló anyának nem nevezhető valaki? Mi lesz ha meglesz a gyerek? Jaj kislányom elél az összeturmixolt krumplin is , de bátyádnak kell a telefon, apádnak a fröccs én meg nem tudom nézni a Rosalindát... gondolkozz el ezen, igaza van a férjednek, én már azért is válnék mert ezen gondolkoznod kell. Ideje leszakadni a hős és sérthetetlen anyuci érzelmekről és a sajnálatot meghagyni a kóbor állatokra.
2013. szept. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Igaza van a párodnak. A családod kihasznál, és Te ezt hagyod. Mondd, meddig akarod még ,hogy hülyének nézzenek?

Én a helyedben már rég lesz*rtam volna őket. Nem gondolnak senki másra, csak magukra. Nekem ilyen szülők, nem kellenének...

2013. szept. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A családodért nem kár, csak kihasználnak. Amit a párod akar, az méltányosnak tűnik. Én mellé állnék.
2013. szept. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A párodnak igaza van, bár remélem a szakítást azért nem gondolta komolyan. Megértem, hogy ezzel megbántott. De egyébként igaza van, ez a ti pénzetek (az övé is!), és gondolom az ő szüleinek nem kell rendszeresen adni. Mivel a családban mindenki dolgozik, senki nem tanul, nincs joguk folyamatosan rajtad lógni. Ha az lenne, hogy kivételesen megszorultak, és vissza is adják, az más lenne, de így tényleg inkább ne beszélj velük, amíg meg nem értik, hogy nem használhatnak ki.
2013. szept. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Így van, nem áldozhatod fel az életed.

Ha ezt elolvasod, egyből nem akarsz annyira segíteni.


[link]

2013. szept. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!