Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem kapok fizetést a munkahely...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem kapok fizetést a munkahelyemen, és ettől egyre rosszabb a házasságom. Voltatok már így? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
41 éves férfi vagyok.Idén még csak kb. másfél havi fizetésem kaptam meg. Maszeknál dolgozom, rég váltanom kellett volna tudom, de szerettem a munkám. Mostanában már képzem magam, és gőzerővel kerek másik állást. Mégis, mióta nem viszek haza pénzt, mintha "kevesebb lenne a becsületem". A szex. életünk sem a régi, sok a vita, veszekedés, stb. Tudom, fontos dolog a pénz, főleg, hogy egy férfi hozza is haza, de rendes ember vagyok: nem iszom, kártyázom, csajozom. Segítek mindenben. Pár hónap pénztelenség ennyit ront egy házasságon? Feleségem dolgozik, meg tudunk élni, ha szűkösen is az ő fizetéséből. Persze, nagyon nincs ez így jól! Hasonló tapasztalatok?

2013. jún. 7. 12:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Nem lehet, hogy az a feleséged baja, hogy a semmiért dolgozol és eddig vártál a lépéssel?
2013. jún. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
A maszek sajnos ilyen. Én még csak most végeztem el a szakmát, de sajnos volt már ilyen tapasztalatom, tavaly elvállaltam egy alkalmi munkát, a főnök azt mondta, hogy a munka végeztével kifizet, erre negyed órával a vége előtt láttuk, hogy beszállt a kocsijával és elhajtott.. baromi kellemetlen volt, még nekünk kellett utána telefonálgatni és alig akart kifizetni, halogatta, ameddig csak tudta, pedig direkt azért vállaltam be, mert nagyon sürgősen kellett volna pénzhez jutnom. Akkor döntöttem el, hogy bármi történik, soha nem megyek többet maszekhoz, pedig a szakmámban így lehetne a legkönnyebben állást találni. A már jó, ha elkezdted képezni magad és új munkát keresel, ha ez meglesz, szerintem a családi életed is helyre fog állni. Mi sem vagyunk eleresztve és anyámék 90%-ban a pénzügyek miatt vitáznak, amikor még nem volt kölcsönünk, ilyen problémák sem voltak. Szurkolok, hogy mielőbb találj rendes bejelentett munkát, a maszekot meg hagyd ott már most, ha úgysem fizet ki.
2013. jún. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Menj a munkaügyi felügyelőségre, akkor van esélyed a pénzre. Néha attól is megijednek, ha eljárás indul ellenük, és egyből fizetnek. Tapasztalat.
2013. jún. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
80%

Női szemmel: nem értem a feleséged. Jóban, rosszban. Emlékeztetni kellene rá. Az én párom maszek, építőiparban dolgozik, annak is egy speciális irányával foglalkozik.

Az elmúlt 2 évben, nem volt munka, nem volt pénz. Az én melómból próbáltuk fenntartani magunkat. Egy rossz szót sem szóltam, hidd el, és nem esett nehezemre ez az egész.

Emlékszem arra, hogy volt idő, amikor ő szívlapáttal merte haza a pénzt, én meg dolgoztam egy szolgáltatónál irodában 40e-ért. Ő sem csesztetett, hogy a szakmámmal többet is kereshetnék.

Hol fent, hol lent, ezt sajnos tudomásul kell venni. Házasságban a két félnek maximálisan kéne segíteni, és támogatni egymást. Ha már a páromban sem bízhatnék meg e téren, akkor kiben??

2013. jún. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
4.-el értek egyet. Sajnos a nők nagyon hamar elfelejtik, ha ők voltak jövedelem nélkül, vagy alacsony jövedelemmel, bezzeg ha a férfi nem önti haza a pénzt, akkor az mindjárt fatökű, ingyenélő, szerencsétlen balfék lesz, akitől meg kell vonni a szexet, mert ugye nők azt hiszik az mekkora büntetés. Igen, vannak ilyen időszakok az életben hogy a férfi kerül ilyen helyzetbe, de akkor mellette kell állni, nem időt szabni neki, meg ultimátumot adni, meg ilyesmik. Nálunk is sokszor volt már életünk folyamán, hol egyikünk, hol a másikunk volt jövedelem nélkül sajnos, de mindig megöleltük egymást, kerestük együtt a megoldást, és összehúztuk a nadrágszíjat, és békességben túléltük. Most is egy ilyen időszakban vagyunk, és sok is a lemondás, de majd lesz jobb is, és ami a lényeg, hogy együtt!!!
2013. jún. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

newage71:


Igazad van természetesen, jóban-rosszban. Ezt tudja, érzi, megérti ő is.De valahol próbálom én is megérteni a női nemet, női gondolkozást, ösztönöket. Lehet "elkapattam kicsit", hiszen azért régen, ha késésekkel is, de mindig megkaptam a fizetésem. Jutott mindenre, most mivel egy pénzből élünk, épp megélünk.Ja, és mivel diplomás, jóval többet keres, mint én, amit nem irigylek, hiszen max. megérdemli...őt viszont zavarja. A gyerek projektet is el kellett napolni emiatt, talán ez is az oka a ritkább szex. életnek pld.

2013. jún. 7. 13:39
 7/26 anonim ***** válasza:
64%
A barátom a családi vállalkozásban dolgozott úgy fél évig, hogy egy forintot nem kapott érte. Rengeteget veszekedtem vele emiatt, hogy nem normális. Lehet, hogy máshol sem kapott volna munkát, de inkább ülnék otthon munkát keresve, mint napi 12-14 órát dolgozzak, ne legyen időm semmire, és még pénzt se kapjak. Egy hajszálon múlt, hogy szakítsunk, mikor végre otthagyta azt a trágyadombot az egész családjával együtt. Szerencsére egész hamar, 2 hónap alatt talált is munkát, azóta minden rendben. Rádöbbent, hogy a családja kihasználta kb. azóta, mióta megszületett. Az összes ékszerét zaciba adták, amikor volt neki autója, azt tönkretették, stb. És erre kellett 27 év, hogy rádöbbenjen, amikor én nagyjából 3 hónap alatt észrevettem, és végig kellett néznem, hogy mit művelnek szerencsétlennel.
2013. jún. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Nem akarok kioktatni senkit, de: 22 éve vagyunk házasok, én közben rengeteget tanultam, 10 éve kialakítottam a saját irodámat, azóta akkor is többet tudok a közösbe rakni, mit ő amikor még ment az ipar. Az első 10 évben valóban ő tartott el, mert a fizetésem vicc kategória volt Ez kettőnk közül senkit nem zavar. Érdekessége a dolognak, hogy mindig ő az aki noszogat, hogy tanuljak, segít mindenben, csak csináljam, holott kettőnk közül ő az "okosabb".

Az is igaz, hogy mindenki magából indul ki. Ezért nem értem a feleséged hozzáállását a dolgokhoz. Nam is fogom megérteni soha, az én értékrendem szerint ez teljesen helytelen viselkedés. Hosszú távon a legjobb kapcsolatot is megmérgezi, és kinyírja.

2013. jún. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Oké, ez így mind szép és jó. Nem akarom idekeverni az evolúciót, meg a pszichológiát, de nőként fel tudnál nézni egy olyan pasira, akit per pillanat te tartasz el? Vagy csak én vagyok túl szigorú magamhoz? Nem mondom, hogy nem áll mellettem, nem támogat, stb. de lényegeset változott a kapcsolatunk mióta ez az egész mizéria tart,
2013. jún. 7. 14:26
 10/26 anonim ***** válasza:
0%
A nélkülözés minden kapcsolatot megront. És mindig a férfinak kell hoznia a zsákmányt. Mióta világ a világ.
2013. jún. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!