Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy a szüleim...

Kismutyesz_ kérdése:

Mit tegyek, hogy a szüleim megértsék, hogy szenvedek?

Figyelt kérdés

Van a kisvárosunkban egy középiskola ahová beirattak engem, szóval oda kell járnom. Na most az a problémám ezzel, hogy a városunkból a legtöbb ostoba gyerek abba a suliba ment ahová engem irattak be. Vendéglátóipari szakközépiskola. És azt nem is mondhatjátok, hogy majd be fogok tudni illeszkedni ha megismerem őket, mert sajnos jól ismerem őket. Ők olyanok akik nagymenőnek hiszik magukat, én nem vagyok ilyen. Úgy érzem magamat mikor belépek abba az iskolába, mintha egy fojtogató ketrecbe lépnék be. Az osztályban nem tudok senkivel beszélgetni, mert akivel jóban voltam általánosban az másik suliba ment. A másik, hogy az is irritál, hogy a szüleimmel kell otthon lennem. Az idegbeteg apámmal, és az anyummal akinek szintén nem a legjobb az idegrendszere. Na most én találtam egy szinte ugyanilyen iskolát ami Révkomáromban (nem tudom, hogy jól-e irtam a várost) van. Kollégiumos iskola. Én ebbe szeretnék elmenni, mert itt már nem tudom, hogy meddig birom ki lelkileg. Csak azt látják a szüleim, hogy ez a legjobb suli, pedig ez sokkal jobb: www.kempelensuli.hu


Szóval itt szeretnék hagyni mindent magam mögött, de a szüleim azt mondják, hogy ott nehezebb lenne a tanulás, mert Magyarországon van ez az iskola. És azt mondják, hogy nincs arra semmi garancia, hogy ott jobb lenne a közösség. Pedig az itteninél rosszabb nem lehet. Mit csináljak? Nagyon el vagyok keseredve. Nem a fogamat össze szorítva akarom elviselni ezt az 5 évet. :(


2013. szept. 8. 17:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Az életkedvem már elment...
2013. szept. 8. 17:37
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, a Kempelen egy alapítványi iskola ahogy látom, valamiért így szokták nevezni a magániskolákat, ahol tandíjat kell fizetni, nem is keveset (nagyságrendileg legalább több 10ezerFt havonta, de lehet, hogy 100 felett). Nyilván itt is kell. Ez szerinted beleférne a családnak?

És ha már fizetős, akkor ne dőlj be szép honlapnak, lehet, hogy csak jó a marketingjük. Azért vagyok ilyen szkeptikus, mert egy ismerősöm járt hasonló helyre 20 éve és borzasztó alacsony volt a színvonal. Minden hülye újgazdag oda vitte a gyerekét, aztán alig néhányukat vették fel felsőfokú intézménybe.

2013. szept. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most is magániskolába járok, és itt nem kell tandíjat fizetni. Fura...
2013. szept. 8. 18:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Adj időt a sulinak és az osztálytársaknak is, még csak egy hét telt el. :) Ha nem javul a helyzet, őszi szünet környékén még mindig szóba hozhatod újra a dolgot a szüleidnek!
2013. szept. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De a szüleim félévet akarnak. Az meg rengeteg idő... Szerintemffélév nem kellene hozzá, hogy el tudjam dönteni.
2013. szept. 9. 00:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezek szerint kompromisszumkészek. Fél év még mindig jobb, mint öt. :)
2013. szept. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már 3 hét telt el, de még mindig nem javult a dolog. Az osztálytársaim felé képtelen vagyok nyitni. :S
2013. szept. 20. 12:13
 8/8 A kérdező kommentje:
És már mindenféle hülye gyerek át járkál az osztályba, eés csak idő kérdése, hogy mikor szúrnak ki engem.
2013. szept. 20. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!