Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nálatok (vagy az ismerőseitek...

Nálatok (vagy az ismerőseitek körében) jellemző az, hogy a szülők, akiknek már felnőttek a gyerekei, esetleg már unokák is vannak, a lányukat sokkal jobban segítik, mint a fiukat?

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül anyagi segítségre gondolok, bár ha valakinek azzal kapcsolatban van tapasztalata az is érdekel.
2013. szept. 8. 18:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Igen, nálunk is ez a helyzet. Anyagi támogatásra nem vagyok rászorulva, de anyámat akkor látom, ha én megyek hozzá. Ő meg hetente látogatja a húgomat, pedig messzebb is lakik, mint mi. Ráadásul a húgomnál nincs gyerek, nálam meg van három unokája. 35F.
2013. szept. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%

Mivel én egyke vagyok, és fiú is, nálam az a jellemző hogy nekem segítenek..

22/F

2013. szept. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

(Nincs, ezért zárójelben írok. Kizárólag anyagi segítségről:

Egy nőnek százszor nehezebb elérni ugyanazt az egzisztenciális szintet, mint egy férfinak. Mert ha nincs protekciója, és nem qrva, akkor nagyon nehéz, szinte képtelenség munkát találnia. Hiába szorgalmas és dolgozna szó nélkül többet is kevesebb pénzért, mint egy férfi, egyszerűen inkább a férfiakat veszik fel még női munkakörökbe is. mert ha nincs még gyereke, akkor félnek, hogy lelép szülni. Ha van gyereke, akkor félnek, hogy sokat fog hiányozni. Stb...

Tehát a mai világban valahol indokolt is, ha a lányukat anyagilag jobban segítik a szülők. Ez persze a nagy átlagra vonatkozik.

Ha a kérdező alanyainál mázlista a lány, és keres annyit, mint a fiútestvére, akkor nyilván nem indokolt az eltérő segítés.

Na de ez az anyagi téma volt.

Egyéb segítség és főleg szeretet, azért legyen egyenlő....)

2013. szept. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Hát én ilyen még soha nem láttam.


Pont, hogy a drága kicsi fiúkat szokták támogatni. A lányok úgyis talpraesettebbek. (Általában) A fiúk meg szeretnek a "kicsi fiacskám" lenni, akinek lehet a kedvencét főzni/sütni, stb.

2013. szept. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
( milyen agyalágyult pontoz le egy választ, amiben leírom, hogy nálunk mi a helyzet? Nem hiszi el, vagy mi? :D )
2013. szept. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk az öcsémet segítik jobban. Egy városban élnek, de "szegény" tesóm annyit dolgozik..Nem igaz, csak sírnak, rinak, most is nyaralnak.

De ha orvoshoz kell vinni őket, akkor én ugorjak, 30 km távolságból.Bármi kell, rögtön nekem, a lány gyereknek szólnak.Tesóm megkapta a lakókocsit, cserébe nekem megigérték, kapok egy nyakláncot. Ennek több éve.

2013. szept. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Pont az ellenkezőjét tapasztalom...Egyik sem normális, de sokan vállalnak gyereket, akiknek nem kellene.
2013. szept. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Abszolút az ellenkezőjét tapasztalom. Mindenhol a lányok a talpraesettebbek, a fiúk meg mindig az anyjuktól várnak segítséget és kapnak is.
2013. szept. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Nálunk sajnos nagyon elfajult a helyzet anyósommal. Gyakorlatilag a lánya családjának minden nap, akár 8-10 órában segít, nekünk meg semmit. Egyébként ugyanezt csinálta az apai nagymamám is. Nyilván nem kötelező segíteni, de én ezt nem tartom normálisnak. Nem tudom elképzelni, hogy én valaha ilyen különbséget tegyek a gyerekeim, unokáim között.

Viszont úgy látszik ez nem nemfüggő.

2013. szept. 8. 18:49
 10/14 anonim ***** válasza:
30%

"Mert ha nincs protekciója, és nem qrva, akkor nagyon nehéz, szinte képtelenség munkát találnia."


Ez úgy ahogy van hülyeség és csak sajnálkozásról szól.

2013. szept. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!