Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » (Szerintetek) Jogos/normális...

Frigg kérdése:

(Szerintetek) Jogos/normális ez a viselkedés?

Figyelt kérdés

Elnézést, kicsit hosszú lesz:

Épp ma sikerült elég rendesen összeveszni édesapámmal.

(Háttérinfó: szüleim még 6-7 éves koromban elváltak, apám alkoholista, nem mondhatnám, hogy működött volna a dolog. Sok olyat láttam, amit egy ennyi idős gyereknek nem kellett volna). Ettől függetlenül én mindig is nagyon szerettem, és jól kijöttem vele. Elég sokáig minden hétvégén nála aludtam, kb. 14-15 éves koromig, aztán középiskola alatt ez már nem volt jellemző. Viszont továbbra is szinte minden hétvégén találkoztunk, amikor meglátogattam a keresztanyámat és nagymamámat. A viszonyunk azonban már nem volt olyan "szorosnak" mondható apummal, nem is az, hogy elhidegültünk, de valahogy megváltozott, egyetem alatt pedig még inkább.

Ezen a nyáron kiutaztam Amerikába, a párom ugyanis amerikai, és augusztusban össze is házasodtunk. Azonban kiderült, hogy a zöldkártya-folyamat korántsem olyan problémamentes, mint mi azt az elején gondoltuk párommal, így sajnos a tervezett augusztus végi hazamenetel helyett még fogalmam sincs, mikor jutok haza.

Ma végre sikerült skypeolnom apummal, és mamámékkal egy hét után. Erre sikerült jól összevesznünk (természetesen megint részeg volt, ilyenkor egyszerűen nem lehet kijönni vele) azon, hogy miért nem tudok most hazamenni. Elmagyaráztam neki legalább tízszer, kedvesen, normálisan, türelmesen, hogy miért, mire kell még várnom, stb. De ő csak hajtogatta a kérdéseit, szó szerint elküldött a p*csába, leidiótázott, majd közölte hogy aki hülye, az haljon meg, további válogatott kellemes sértésekkel együtt. Ezek után pedig vérig sértve elviharzott (mindezt skypeon). Namármost értem én, hogy hiányzok neki(?), és tényleg rossz, hogy nem mehetek most haza, de ez nem az én hibám, és úgy érzem abszolút nem érdemeltem meg ezt a kirohanást. Oké, nehezen viseli, hogy messze vagyok, férjhez mentem, stb. de ez nem állapot, ogy iszik, és amikor végre tudunk beszélni, kapom a folyamatos b**szogatást. Szerintetek mi lehetne erre a megoldás?


23/N



2013. szept. 9. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

2 lehetőséged van:


1 -Beismered magadnak, hogy ami nem megy, azt nem kell erőltetni, X évesn, pláne alkeszként ez az ember már nem fog változni, hagyd őt a sorsára, úgyis csak rosszat kapsz tőle.

1 -Hazug jó kapcsolatot alakítasz ki vele azàltal, hogy rendszeresen támogatod anyagilag. A pénz beszél, a pia drága, olyan "szerető" apád lesz, hogy csak ámulsz. Tisztelettel, sőt áhítattal fog beszélni veled.


Én a helyedben az elsőt választanám.

2013. szept. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Lehet egy olyan megoldás is, hogy olyannak fogadod el ezután is, amilyen. Elmondja, majd, ha kijózanodik, megbánja. Mire újra beszéltek, megint lesz benne elég ahhoz, hogy összevesszetek, ha "belemész" ebbe. Annyit tehetsz, hogy meghallgatod. Persze, "ami nem megy nem kell erőltetni", ha ijen lennél, most nem lennél kint, nem lennél az, ami vagy. Mindig adj egy utolsó utáni esélyt, én megtettem a szüleimmel, megteszem a gyermekeimmel. most hatvan felé ez a véleményem. Ha "nem rőltettem" volna, egyedül lennék a jogos, vagy jogosnak vélt sértődöttségemben. Nem egyszerű ez a megoldás sem, évekig is eltarthat, vagy egy életen keresztül. De nem mondhatom azt, hogy nem tettem meg mindent. Egy idő után, csak önmagamnak kell elszámolnom, ebben vigasztalhatnak, de nem menthet fel senki. Maradtak azért olyan mulasztásaim, amit már csak önmagammal tudnék tisztázni, csak nem tudok önmagamnak megbocsátani.

Ezt nem megoldásnak, hanem gondolat ébresztőnek szántam...

2013. szept. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom én. Próbálok türelmesnek lenni, és higgyétek el, nagyon-nagyon sok mindent elnéztem már neki az évek során. Teljesen ég és föld a viselkedése amikor iszik mint amikor józan. Amikor nem ittas, kedves, vicces, laza, nagyon jól kijövünk. Amikor pedig részeg, jön ez a része, teljesen ki tud fordulni magából. De hát az apám, és mindezek ellenére szeretem, és pont ezért esik ilyen rosszul, amikor így viselkedik. Próbáltam én már mindent, de néha az én türelmem is véges.
2013. szept. 9. 20:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézd, ilyen egy alkoholista, gondolom nem kell bemutatni. Kiszámíthatatlan a viselkedése részegen, ez van. Ha kijózanodik, majd megbeszélitek, egyébként meg ne kattogj ezen, felesleges.
2013. szept. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!