Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyum és viselkedése szerintem...

Anyum és viselkedése szerintem nem normális, szerintetek mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Szerintem súlyos a helyzet, a legrosszabb az, hogy engem főiskolára nem enged, se olyan helyre ahova utazni kell, max 20 km-re a várostól (kisváros a semmi kellős közepén ) azt mondta, hogy maximum távúton és bizonyos napokon kelljen csak felmenni. Ő akarja megszabni mi legyek ( tanár ) de én azt nem akarom 1 rosszul keres , 2 sok a munka, 3 és még a szülők is kötözködnek veled. Aztán nem akarja, hogy elköltözzek tőle, barátom még soha nem volt nem engedi hogy fiúzzak, barátaim alig vannak, mert le játszani soha nem engedett a többi gyerekkel. Mindené veszekszik velem, ha elmegyünk nyaralni , csak azt hallgatom, hogy ő milyen rosszul érezte magát. Azt kell ennem amit ő szeret, ha netán én kérek valamit mert szeretem akkor azt mondja nem csinálja meg mert nem ízlik neki ő nem szereti. Én állítólag nem tanulok nem érdekel semmi az nem zavarja, hogy maximum 2 darab 4-esem van , matek, német. Elköltöznem itthonról nem szabad, ha voltak is ötleteim (meg pici gyerek koromban) , hogy szeretnék űrhajós lenni vagy falura költözni és állatokkal foglalkozni akkor leordított, hogy soha nem fogok menni sehova innen. Pénzem van, otthonról dolgozok, tárgyakat készítés kézimunkával és eladom őket, abból már egy kissebb házat falun tudnák magamnak venni. Az utcára nem szeretek lépni mert egyedül félek, mindig van egy gyerek aki az utcánkban lakik és az mondogassa, hogy megerőszakol vagy ad pénzt is egy estére. Épp ezért félek egyedül elmenni boltokba és postára, de nem érti meg. Az összes szomszéddal össze vagyunk veszve. Mindig azt mondja, hogy semmit nem csinálok meg a ház körül és a házban. Van , hogy 1 héten 3- szor felmosom a lépcsőházat mert nagyon retkes. Ha azt mondom fázok kint bemegyek pulcsiért akkor azt mondja hogy nem megyek sehova csak le akarok ülni a gép elé. Apa nélkül én készítem a fát télire, vágom össze és hordom be. A kutyával is csak én foglalkozom. A házi munka miatt, duplán nincsennek barátaim akiket (1-et) sikerült nagy nehezen összeszedni. Meghívott magához a szomszéd falura, de nem enged el. Nem merek mit tenni, túl gyáva vagyok , nincs se önbizalmam se hitem magamban. Szerintem ennyi elég, nem folytatom tovább 19/L. Bocs a helyesírási hibákért túl ideges vagyok.

2013. szept. 7. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Szedd össze magad, költözz el, de tényleg és egy pszichológus is tudna segíteni.
2013. szept. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csomagolj össze, fogd a pénzed, keress munkát és tanulj tovább. Albérlet egyelőre elég, hogy ne legyél egyedül és kapj bátorítást másoktól! Húzz el, amíg még fiatal vagy és van esélyed egy élhető életre. Anyád beteg!
2013. szept. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Viszont épp ez a baj, nem merem egyedül itthon hagyni egy életre, mert tudom, hogy nem tudna magáról gondoskodni. Öregen egyedül itt hagyni , nem lenne szívem, és van bennem annyi tisztelet is iránta mert az anyám. Szóval tisztelem de nem szeretem.
2013. szept. 7. 17:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez most komolyan igaz?

Ha tényleg igaz, akkor: Ne engedj a lelki zsarolásnak... szedd össze magad, különben egész életedre ebben a börtönben maradsz! 19 éves vagy, ha el akarsz költözni, elköltözöl, ha fősulira akarsz menni, akkor oda mész. Állj már a lábadra könyörgöm... ha nem teszel most semmit, azt fogod észrevenni, hogy 30 éves leszel, férj, gyerek, normális család, munka, barátok nélkül, és az anyáddal élsz. Aztán 40 éves leszel, és ugyanez. Ezt a jövőt akarod? Ha nem, akkor gyorsan lépj le és éld a SAJÁT életed!

2013. szept. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Még a közép iskolát be kell fejeznem addig nem tehetek semmit. De most megmondom neki a véleményem ha tetszik ha nem és meglátom ezalatt az 1 év alatt, hogy fog viselkedni és tényleg nem szeretnék család nélkül maradni, egyedül megöregedni.
2013. szept. 7. 18:08
 6/8 Frigg ***** válasza:

Hát elég nehéz helyzetben vagy :( Nekem a legjobb barátnőm volt hasonló helyzetben, az ő anyukája is így viselkedett. Nem akarta, hogy tovább tanuljon (azóta sikeresen lediplomázott, most mesterképzésen tanul), minden apróságban irányítani akarta. A barátnőm az anyjával, és az anyja anyukájával él(t) együtt, a nagymama detto ugyanezt csinálja a felnőtt, majdnem 50 éves lányával, és barátnőmet is korlátozza, ahol tudja.

Sajnos nehéz dönteni, hiszen az anyukád, értem én, mit írsz. Viszont előbb-utóbb magadra is kell gondolnod, mert igen gyorsan mennek az évek, és ez így hosszú távon nem mehet. Írtad, hogy apukád nem él veletek. Elváltak a szüleid? Vagy milyen viszont ápolsz apuddal? Nagyszülők? Mert mindenki írja itt ezen az oldalon, hogy ne gondolj semmire, csak lépj le, mintha ez annyira kézenfekvő és egyszerű lépés lenne.

Minden esetre kitartást, és sok sikert!


23/N

2013. szept. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Apum meghalt réges rég, nagyszülők úgyszintén.
2013. szept. 9. 21:31
 8/8 Frigg ***** válasza:

Ó, nagyon sajnálom! Részvétem! :(

Akkor így sajnos még nehezebb a helyzet.

minden esetre remélem, hogy minél hamarabb megoldódik a helyzet közted és anyud között!

2013. szept. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!