Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor engednéd tetoválást/pier...

Mikor engednéd tetoválást/piercinget a gyermekednek?

Figyelt kérdés

Sziasztok / Szép jó estét Mindenkinek! :)


A kérdés elméleti, mások véleménye is érdekel, hogy látják szülők, esetleg fiatalabbak akik előtt még ott a gyerekvállalás.


Szóval, több éve (2-3) szemezgetek a tetoválásokkal, jelenleg 16 vagyok. Szóba hoztam, szüleim elváltak, anyu engedi, sőt, szülinapomra (ami decemberbe lesz) meg is kapnám. De ezt elő kéne adnom apámnak is, anyu tetkójának se örült míg együtt voltak.

Piercingem 2012. dec. 21.-én csináltattam, arról tudott, nem örült neki.


A kérdés elméleti, apám véleménye nem fog befolyásolni, de érdekel más is így látja-e, anyu beleegyezése ugye kellett a piercinghez is, Neki is van. Szóval nem olyan "sutyiba haverokkal átszúrattam a számat" dolog, és tetkó sem "sufni tetkó" lenne :)


Mennek a zöld kezek :)


16/L



2013. szept. 10. 20:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
51%
Csak és kizárólag akkor, amikor már nem kell neki szülői beleegyezés. Azaz 18 évesen, de addig ha csináltatna tetoválást, vagy tetetne piercinget azt levettetném.
2013. szept. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%

Én nem kortól tenném függővé a piercinget meg a tetoválást.

Ha látnám, hogy nem r.bancságból akarja, megengedném. Ha viszont úgy ismerném, mint aki hajlamos pár engedménytől elplázacicásodni, akkor egyértelműen nem engedném meg. Érted, mire akarok kilyukadni: ha azért tetszik neki egy piercing, ahogy kinéz, vagy "vagányosítani" akar magán egy kicsit, a tetkónál meg ha tetszik egy minta, írás, vagy akármi, akkor miért ne. Ha a tömegszellem hajtja, mint a "r.bancrendszámosokat", akkor nem engedném. Plusz szerintem valami félévi jobb átlaghoz kötném, hogy lássam, kitartó-e és képes-e áldozatokat hozni, nem csak követelőzik.

2013. szept. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon előtte vagyok a dolgoknak még,tulajdonképpen csak 1 év van köztünk(én 17 éves vagyok,lány).Azt gondolom,hogy amit ki lehet venni,mint pld.a piercinget azt pont 15-16 évesen engedném.Kivéve a köldökpiercinget,azt nem engedném 18 éves koráig,mert félnék,hogy elfertőződne és ehhez hasonlók..meg őszintén szólva én nem tudnám elviselni,hogyha a lányom nyaranként a köldökét mutogatná fürdőruhában,és benne lenne egy piercing.A tetoválásoknál kicsit engednék neki,észrevehetetlen helyekre.Ha ehhez nem lenne kedve és nem akarná,akkor várnia kellene 18 éves koráig.Szerintem ez így reális.
2013. szept. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nem vagyok plázap_csa, sőt. Rockot hallgatok, teljesen átlagosan nézek ki. Nagyon szeretem a piercingemet is. Ezt anyu is látja, tudja. Illetve nem is neki kéne fizetni (mástól kapnám), a piercingemet névnapomra csináltattuk.

Az új kutya is ilyen feltétel volt, lássa a kitartást, hogy nem szakad az ő nyakába majd ha megunom. A kutyával rajtam kívül más nem foglalkozik, ha azt mondja nem, akkor nem. Anyus vagyok nagyon, apám nem nevelt. És a r_banckodást nem fogom átvenni, az, hogy "divat" a tetkó, nekem nem azért kell, egyszerűen ami mintát kiválasztottam imádom, és nekem sokat jelentene (elég sz_r érzések kavarognak bennem és előtte le akarom zárni......) :)



3-as, köszönöm nagyon kedves vagy, én is szeretlek, de tudod mit? megy.. Tudod, semmi rosszat, de levegőt se :)

2013. szept. 10. 20:18
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
16 felett engedném. Az alatt, még csak hallani sem akarnék ilyen dolgokról, de utána már nem kötném az ebet a karóhoz. Feltéve, ha nem pillanatnyi hóbortól lenne szó...
2013. szept. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
53%
18 felett, saját pénzből, addig nem engednék ilyesmit.
2013. szept. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Frigg ***** válasza:
100%

Anyum nekem 2 évvel ezelőtt "engedte meg" a köldök piercinget, azóta lett még egy, alatta :) Tetoválást nagyon ellenzi, bár már kezdett kicsit puhulni, ami azt jelenti, hogy belátta, az én testem. (van már kettő, a lábamon, és még tervezek sokat :3 )


Én a gyerekemnek akkor engedném meg, ha látom rajta hogy éretten és megfontoltan gondolkozik a témáról, és nem egyik pillanatról a másikra változtatgatja az elképzeléseit. Kort konkrétan nem tudok erre írni, csak azt, hogy tiltani nem fogom. Nagy képmutatás is lenne a részemről.


23/N

2013. szept. 11. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
39%
16-17 éves korban engedném. Meg amúgyis jobb ha nem titokba szúr saját magának valami tüvel.
2013. szept. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
51%
Én 16 évesen megengedném a lányomnak, ha hosszabb ideig vágyott már rá (tehát nem hirtelen felindulásból), de beszélnék vele arról, hogy olyan helyre varrassa(pl. borda, gerinc), ami nem látszik csak a strandon, mert az iskolában a megítélését, és a későbbi munkába állását befolyásolhatja, ha látható helyen van. És elmondanám azt is, hogy hosszútávon az a jó, ha olyan helyet választ, ahol nem nyúlik meg a bőr később.
2013. szept. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen.


Nem azért, mert zavar a tetoválás vagy a piercing, a páromnak is van elég. Azért, mert bár ezt ennyi idősen nehéz elhinni, de 16 és 18 között még rengeteget változik az ember. 15-6 évesen én pl. mániákusan szerettem volna egy nyelvpc-t, ma huszonévesen örülök, hogy nem csináltattam meg :)


Nagyon sok embert ismerek, aki megbánta az ennyi idősen készült tetoválást (gagyi ázsiai jelek mindenféle kötődés nélkül, idétlen nonfig minták...), de már nem lehet vele mit tenni ugye. Őszintén szólva olyat nem ismerek, aki az ilyen fiatalkori tetoválást nem bánta volna meg - sok tetovált ismerősöm van, olyanok is, akiknek mára a fél testük tele van, de mind azt mondják hogy ha tehetnék vártak volna, mert 16 évesen csak olyasmit varrattak magukra ami később nem tetszik nekik (huszonévesen), és át kellett tervezniük meg egy halom extra pénzt kidobni rá. Arról nem is beszélve, hogy ennyi idősen a legtöbbjük nem tudott minőségi tetoválót megfizetni, így a tetoválás kivitelezése miatt is átalakításokra, javításokra szorult (nem a haver által a sufniban készített tetkókra gondolok, hanem egyszerűen arra, hogy ennyi idős fejjel nem tudták megítélni, hogy a tetováló kézügyessége megfelelő-e az adott kívánalmaknak és megér-e több pénz egy nevesebb művész).


Szóval tegye akkor, amikor egy kicsit érettebb erre és már nem kell hozzá a beleegyezésem.

2013. szept. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!