Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjem ezzel az érzéssel?...

Mit kezdjem ezzel az érzéssel? Az anyám egy csapásra idegen lett számomra.

Figyelt kérdés

két hete tudtam meg, hogy van egy féltestvérem, akit elhagyott az anyám 3 éves korában. az akkori férje elvált tőle, mert anyám alkoholista volt. én ezt legmerészebb álmaimban sem gondoltam volna. mondhatni felhőtlen volt a kapcsolatom az anyámmal. de most mintha egy hirtelen vágással ért volna minden, úgy érzem, hogy nem is ismertem sohasem. mintha egy idegen állna előttem. hogy ő valaha alkoholista volt? fel szeretném keresni a testvéremet, és bocsánatot kérni tőle anyám szemétségéért. kérdeztem hogy miért nem kereste azután hogy jobb útra tért. azt mondta hogy kereste de nem találta őket. ja és mindezt nagymamámtól tudtam meg.


19 L


2013. szept. 11. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

gratulálok a nagymamának a sz@r kavaráshoz! Most kinek lett jobb?

Nagyanyád miért nem állt anyád mellé, akkor hol volt?

Lehet a gyereknek új családja van, fognak örülni ott is a kavarásnak.

Te minek kérnél bocsánatot a testvéredtől, mikor a saját anyádról így vélekedsz? Ismered az előzményeket, okokat?

2013. szept. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
A válasz nagyon egyszerű: beszéld meg anyukáddal.
2013. szept. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
Ha az én lányom így viszonyulna hozzám amikor előkerül egy régi,fájó emlék,az életem egy óriási hibája,nos akkor én nagyon el lennék keseredve!Mivel azt írtad felhőtlen volt a viszonyotok,akkor gondolom abbahagyta az ivást és téged tisztességben,szeretetben felnevelt! Hogy mersz ilyen stílusban ítélkezni felőle? Épp elég lehetett neki ezt a terhet cipelni a vállán egyedül,megküzdeni az alkoholista életszakaszának szégyenteljes emlékeivel,a lelkiismeretfurdalással! Eszem megáll!
2013. szept. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Marylu ***** válasza:
Honnan tudod hogy mi volt a kiválto ok az ivásra? Nem volt szép amit csinált de lehet hogy oka volt rá. Neked büszkének kéne rá lenned hogy nem iszik és hogy téged nem elhagyott hanem a multlya elenére igy felnevelt.. honnan tudod azt hogy a tesodat nem kereste?????? Ő biztos bánja amit ano elkövetett de az időt vissza forgatni nem lehet. Lehetett volna bármilyen ember ez utá de ö jo utra tért, ha nem ezt tette volna most te nem itt lennél
2013. szept. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
megnézném mit szólnátok ha egyik napról a másikra egy ember képe teljesen lerombolódik előttetek, "multlya" ba*d ki ilyet még nem láttam.
2013. szept. 12. 12:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen felhőtlen viszony az, amiben a felnőtt gyermeke egy EKKORA dologról nem tud? Hogy másnak kell elmondani? Azért ne haragudjatok, az természetes, hogy a szülő még a seggébe is benéz a gyereknek, de ilyet meg elfelejtenek elmesélni neki 20 év alatt?
2013. szept. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Marylu ***** válasza:
100%
Szia! Anyám nemrég szokott le a piárol, néha még iszik de nem sokat. 3éve tudtam meg hogy volt két bátyám akit elödtem intézetbeadott. Sajnos ők idöközben autobalesetben elhunytak. Elöször én is össze voltam zavarodva, de arra is rájödtem közben hogy az éremnek két oldala van ha anyut nem hallgatom meg akkor anyu szempontjábol nem látom mitörtént megbeszéltük s részben megértem részben még nemtudom hova tenni a dolgokat. Nem tudom némely embber hogy tud ugy gondolkodni hogy egy felet meghallgatok a másikat elásom. Ugy illő szerintem hogy mindkétfelet meg kell hallgatni, mert kettön áll a vásár
2013. szept. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!