Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen lehetőségem van arra,...

Milyen lehetőségem van arra, hogy amíg nem töltöm be a 18. életévemet, eltudjak költözni itthonról? November 26. -án töltöm be. Már nagyon nem bírom tovább itthon! Köszönöm előre is

Figyelt kérdés
2013. szept. 13. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Keresel egy olyan helyet ahol azért cserébe eltartanak hogy rendbe tartod a házat.
2013. szept. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Páromékhoz bármikor mehetek! Szeretnek a szülei, én is őket! Ott imádok lenne....de anyámék nem engedik, mert nem vagyok 18....és ez érdekelne, hogy erre van-e valami megoldás?
2013. szept. 13. 22:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Bárhova mész, hazavitet a rendőrség, ha a szüleid ezt akarják. Egyedül akkor költözhetnél el legálisan - de akkor bárhova, albérletbe, pasidhoz, stb -, ha a szüleid írnának egy papírt, amin beleegyeznek, hogy innentől itt és itt laksz. Szóval szülői beleegyezés az egyetlen mód, vagy a kollégium.

De figyi, november már mindjárt itt van! Addig inkább készülj fel arra a sok apró dologra, amit magadnak kell majd csinálj, ha elköltözöl, hogy ne érjen majd meglepetésként.

2013. szept. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem kell szülői beleegyezés. Irány a gyámhatóság, engedéllyel el lehet hagyni a szülői házat, még a családi pótlékot sem a szüleid kapják majd.
2013. szept. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már voltunk bent a gyámhivatalban is! Párom is, és a szülei is vállalnák erre a 2,5hónapra a gyámságot! Kérvényezni kell a szülői ház elhanyását, de amire ez lemegy az kb másfél hónap! Tehát egy hónapot nyernénk! Meg akkor ebben a másfél hónapban még jobban rám szállnának sajnos!
2013. szept. 13. 23:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, egyszerű, add be a gyámhatóságra a kérelmet a szülők által kijelölt tartózkodási hely elhagyására, pecsételtesd le a másodpéldányon az átvételt, majd költözz, és kész. Az ügy úgyse fog lemenni nov. 26-ig (te meghalgatásod, szüleid meghallgatása, környezettanulmány a szüleidnél és a másik helyen) tehát szerintem bele se kezdenek érdemben, mert minek, viszont ha téged megtalál valaki, arra kell hivatkozni, hogy folyamatban van a gyámhatósági eljárás, meglobogtatni a pecsétes papírt, és akkor 90%, hogy békén fognak hagyni... nem, mintha jogos lenne (hivatalosan csak akkor jogszerű, ha megvan a határozat) csak a yard valszeg nem fog belefolyni a gyámügy eljárásába, ha nem muszáj neki...
2013. szept. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Dehát ennyit sz*rozni, papírokért járni meg gyámhatóság, meg minden... Miközben két hónapról van szó... Szerintem nem éri meg, sokkal több intéznivaló van vele.

Ha tényleg konfliktus van, vagy sok veszekedés, akkor mondok egy egyszerűt: legyél sokat a barátodnál, úgy, hogy azért hazamész aludni. Ha még így is (vagy pont ezért) veszekednek veled, akkor legyen az a fejedben, hogy ez csak két hónap! Vágj egy centiből le minden nap, vagy rajzolj kéthónapos naptárt és ikszelgess, akármi.

2013. szept. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
november mindjárt itt van
2013. szept. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én a barátomnál lennék mindig, ha lehetne! Valamelyik nap is, hazaártem(én a haza alatt már a páromékat értem) fél4re, ettünk, kicsit tanult velem, fél5kor már kint voltam anyáméknál , erre elkezdtek ugatni, hogy miért nem megyek haza egyből suli után? Vagy tegnap pl. azért magyarűztak, mert 7kor elmentem fürdeni! És, hogy ki engedte meg, kitől kérdeztem meg, hogy elmehetek-e fürdeni? Anyám arra is nagy ívben sz*rik, hogy a suliba mit eszek egész nap! Ha náluk vagyok, pl. este 7után nem ehetek....eves közben nem ihatok, cask ha befejeztem a kaját......szerintetek???
2013. szept. 14. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!