Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Küllikki, Amrita, Shambu -...

Küllikki, Amrita, Shambu - honnan származnak ezek a nevek? Ti adnátok ilyen neveket a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés

Most olvasok egy cikket, egy budapesti játszótéren ilyen nevű gyerekek játszottak. Mind kicsit 1-5 évesek, tehát ez egy új divathullám lehet. A negyedik neve Borisz volt, de azt tudom hogy orosz származású név, láttam is már az utónévkönyvben.

Tényleg ennyi különc nevű gyerek fordul meg manapság a játszótereken? Lassan eltűnnek az Annák, Petik és Zsófik?


2013. szept. 14. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
ne vonj le messzemenő következtetést, sok külföldi él azon a környéken.
2013. szept. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én ilyen nevet nem adnék, de szerintem simán lehet, hogy külföldiek, vagy legalábbis külföldről származnak.


Megjegyzem, valószínűleg nem is Anna, Peti, Zsófit... adnék, hanem valami köztes megoldást, ami modern, de nem cseng annyira idegenül. :)

2013. szept. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

finn, szanszkrit/indiai, etióp


nem magyarok

2013. szept. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%
Én nem adnék ilyen nevet a gyerekemnek, egyrészt azért, mert magyar ember vagyok, másrészt azért, mert iszonyat undorítóak!
2013. szept. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Blikknek abból a cikkéből származnak, ami a játszótérről elrabolható gyerekekről szól. A Küllikki szerintem finn, a másik kettő indiai. Mielőtt fennakadsz rajta, gondolkozz el azon, hogy a József héber, a Béla szláv, a Katalin görög, a Viktória latin, csak ezeken már nem akad fenn senki.
2013. szept. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hát, ezeket a neveket konkrétan nem adnám, de a finn nevek közöt sok egyszerű, gyönyörű név van. Miőta odakinn töltöttem egy fél évet, azóta játszom a gondolattal, hogy finn nevet adok a leendő gyerekemnek... persze valami egyszerűbbet, ami kevésbé "lóg ki a sorból", és magyar mértékkel mérve is jól hangzik. :)
2013. okt. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!