Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan vár el a gyerektől...

Jogosan vár el a gyerektől egy apa szülinapi köszöntést, aki előtte sorozatosan bántotta a gyerekét?

Figyelt kérdés

Sorozatosan bántotta a gyereket, nagyrészt szóban, de néha-néha elcsattant egy pofon is. A gyerek emiatt nem beszél vele már évek óta, elmegy mellette, mintha nem is létezne. Ezt persze az apa sosem érti, hogy a gyerek miért viselkedik így, mert azt hiszi, hogy ő a tökéletes és mindenki más a hülye.


Akkor telt be a pohár a gyereknél, mikor az apa kijelentette részegeskedés közben, hogy "hullazsákban fognak elvinni!".


Ezek után egy ilyen apa jogosan sértődik meg azon, ha a gyerek fel sem köszönti a születésnapján?



Szerintem röhejes a szituáció, hogy ilyet próbál elvárni a gyerektől :D



2013. szept. 15. 22:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Te is nagyon jól tudod, hogy bolond állat az apád (gondolom te vagy a srác), csak sajnáltatni akarod magad miatta.


Figyelj, amint tudsz, költözz el és szakítsd meg vele a kapcsolatot. Ezt tudom ajánlani.

2013. szept. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok srác :)
2013. szept. 15. 22:37
 3/12 anonim ***** válasza:
Tökmindegy. Akkor mondd el a haverodnak, hogy hagyja ott az apját. Vagy a fiadnak, ha te vagy az anya.
2013. szept. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Apuka a felnőtt, neki kéne legjobban tudni, amilyen a fogadjisten...
2013. szept. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
...esetleg a lánya.. mér'? nem lehet lány sárkányidomár?
2013. szept. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%

Ne haragudj, randa leszek: Ha nem beszélsz apáddal már egy ideje, akkor semmit nem is érnél el azzal, ha megköszöntenéd mittudoménmilyen napján.


Te döntöd el, hogy azok után, amit apád elkövetett ellened, te még akarod-e tartani vele a kapcsolatot.

Sajnos, meg kell mondjam, az nem fog megtörténni, hogy az eddig alkoholista, ráadásul durva, verekedős apukád hirtelen a megható szavaid hallatára életmódot változtat. Gondolom, ezt te sem hiszed.

Ezek után én azt mondom, ahogy teheted, kezdj önálló életet.

2013. szept. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6-os: Szerintem te valamit itt félreértelmeztél a kérdésben. Nem volt arról egyáltalán szó, hogy ezt a gyerek szeretné megtenni, hanem az apa hiszi azt, hogy alanyi jogon jár neki a köszöntés.
2013. szept. 15. 23:08
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát rosszul hiszi. Lehet, hogy a nemköszöntéstől kap egy ébresztőt. Már, ha alkoholistánál ilyen működik.
2013. szept. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ismerős helyzet. Nem. Egyáltalán nem jogos az apa felől, de szerintem a drága apuka egy unintelligens állat és nem kell sokat várni tőle.
2013. szept. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sok szülő azt hiszi, hogy jár neki a köszönet, a tisztelet stb. Alapból így is van, de egy szülő is eljátszhatja a gyerek bizalmát, és ez esetben már bizonyos dolgokat nem várhat el.
2013. szept. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!