Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom mi tevo legyek,...

Nem tudom mi tevo legyek, egyetemista mesterkepzeses lany vagyok, anyam nem enged sehova sem, a baratnoimhez se?

Figyelt kérdés
Ha masik varosba mennek egy-egy baratnomhoz par napra, nem engedi, mert odavagja hogy mivan nem tanulsz, hanem pasizni akarsz? Viszket a... Ez engem olyan mértékben kikészit, hogy nem merek uj kapcsolatokat kialakitani, fiukkal sem merek baratkozni, mert bűntudatom van. Sosem voltam könnyűvérű, egy barátom volt, de nem volt nagyon aktiv kapcs, mivel távkapcsolatban éltünl. Mitévő legyek?
2013. szept. 19. 15:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%
Amit minden normális ember amikor betöltik a 18-at. Elköltöznek otthonról. Nem egészséges ha egy felnőtt embert gyerekként kezelnek, és nincs magánélete. Márpedig ez elkerülhetetlen ha otthon laksz. És mielőtt valaki írná, ennek smemi köze ahhoz hogy szereted-e a családod vagy sem. Az embernek meg kell tanulnia maga boldogulnia az életben, amihez hozzátartozik az hogy maga dönti el hogy kivel hol és mikor akar időt tölteni. És nem a szülei mondják meg.
2013. szept. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Állj a sarkadra, és nőj fel végre. Egy ötévest még lehet, és kell irányítani, egy egyetemistát már szégyen!
2013. szept. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak azzal lehet megtenni, aki hagyja. Ha nem teszel ellene, semmi soha nem fog változni, csak lecserélheted a kérdésben a mesterképzést dolgozóra. Fel kell nőni, ellent kell mondani, és el kell menni! Felnőtt nő vagy, ideje lenne úgy is viselkedni! Van, aki a te korodban már édesanya, te meg nem mersz elmenni otthonról engedély nélkül? Ugyanmár!
2013. szept. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem enged? Fogod magad és elmész. Amúgy 1., azért nem minden normális ember költözik el otthonról, csak mert betöltötte a 18-at, főleg ha jó a kapcsolata a családjával, minek kéne elköltöznie? Kérdező, veled nyilván más a helyzet.
2013. szept. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
14%

Kifejtettem az első válaszban, hogy miért nem egészséges a családoddal lakni. Persze lehet szőrszálhasogatni, hogy mi van ha egy ház, de különbejáratú lakás, vagy hogy egy telek, de két ház, vagy hogy szomszédos házak, stb.


Ha egy felnőtt ember életére a szülei erős ráhatással vannak, az nem egészséges. (például ha mosnak, főznek rá, fizetik a hűtőt, vagy ha bármi gondja adódik az életben, majd ők megoldják.) Ebbe beletartozik az is, hogy beleszólnak hogy kivel találkozhat, és kivel nem. Lehet szeretni a szüleidet, taníthattak is neked sok jó dolgot, de felnőtt fejjel ne szóljanak bele, hogy te milyen hitelt vehetsz fel, vagy melyik párkapcsolat a megfelelő számodra, és pláne ne készítsék ki a ruhácskádat reggelente.

2013. szept. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
ha elköltözök, kitagadnak
2013. szept. 19. 16:35
 7/16 anonim ***** válasza:
Kitagadnak?Szerinted normális,hogy valakit ennyire irányítanak?Ahogy számolom legalább 22 éves vagy.Állj a sarkadra.Kitagadnak,nem sokat vesztessz velük szerintem.
2013. szept. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én vagyok az elköltözős kommentelő.

Én sem értem hogy mi az hogy kitagadnak. Ez mit jelent? Nem öröklöd meg a panelt ha meghalnak 30-40 év múlva? Nem értem. Hacsak nem nagyon gazdag a családod, nem sok értelmét látom a kitagadásnak.


Elköltözöl, kitagadnak, és mi lesz? Tényleg nem értem. :) Nem fognak többé szóba állni veled? És nem fogják többet kérdezgetni hogy "mivan viszket a muffod"?

2013. szept. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha így állnak hozzá, tényleg költözz. Ez nem normális.
2013. szept. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
az a baj hogy nincs munkam, nehez munkat talalni es 0 forinttal nehez elkoltozni-
2013. szept. 19. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!