Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azok az egyedülálló anyák,...

Azok az egyedülálló anyák, akik magukhoz láncolva nevelték fel a gyereküket, nagyon boldogok, hogy tönkre vágták egyetlen gyerekük életét és ezzel ottmaradt mellettük hosszú évtizedekig?

Figyelt kérdés
Gyakorikérdések. Amit máshol nem mertél... itt megkérdezheted!
2013. szept. 20. 00:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%

Itt az oldalon is számtalan példa van erre.

Érzelmi zsarolással bizony lehet. Az ilyen anyák tulajdonuknak tekintik a gyermeküket. Sajnos, ezt saját tapasztalatból tudom. Anyám elmart mellőlem mindenkit, semmilyen aljasságtól nem rettent vissza. Végül 28 évesen bele menekültem egy kapcsolatba, távol tőle. A boldogság hajója addigra már rég elúszott.

Nyomkodhatjátok a piros kezet, aki nem tapasztalta meg ezt a saját bőrén, az bölcselkedhet itt, de soha nem fogja tudni ezt átérezni.

2013. szept. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
83%

Nagyanyám is ilyen... Apámra szerencsére anyu egész jó hatással volt, sikerült valamennyire kizökkentenie az anyja hatása alól, de még így is egy csomót mászkál oda.. De az öccse az 50+ évesen is anyjával él, se felesége, se gyereke. Voltak hosszabb-rövidebb kapcsolatai, de az anyja mindenkit elmart mellőle... Teljesen a szoknyája alatt tartja, jelenleg ott jár, hogy anno a ballagásomon azzal sokkolta a rokonokat, hogy ő már azt kívánja, hogy a fia haljon meg előbb, mert mi lesz vele, ha az anyja nem lesz mellette... -.- Apámnak is a szomszédjába kellett építkeznie, itt is próbál mindenbe beleszólni, csak anyu nem hagyja magát.

Egyébként szerintem is csak azt lehet így leláncolni aki hagyja magát. De nagybátyámnál is látszik, hogy ez megy egészen gyerekkorától kezdve és nem tudott kitörni sehogy se.

2013. szept. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%

Nem boldogok, hanem végtelenül önzőek, mert úgy gondolják, hogy ez jár nekik. Szerintük azért szülték a gyereket - maguknak.


Az egyik ismerősöm édesanyja most halt meg 103 évesen. A nő majdnem hetven éves, nincs férje, soha nem is volt, nincs testvére, nincs gyereke. Dolgozott és most nyugdíjas, és "hála" a "szerető" anyukának, olyan egyedül van, mint az ujjam. Ha nem tud kikeveredni a gyászból, kb. egy év múlva halott lesz.


Anyámnak volt egy munkatársa. Anyka-apuka szoros pórázon tartotta. Lásd mint a fentiek. A szülők meghaltak (egyik a másik után, de vénen!), a pasi pedig fél év múlva utánuk ment, tüdőembólia végzett vele.


És ennyit a "szerető" és "önfeláldozó", gyermekét egyedül nevelő "édes"anyákról.

2013. szept. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%
Az ilyen szülő teljesen a képére formázza a gyereket kicsi kora óta érzelmi zsarolással. Nekem még önálló gondolatom, véleményem sem lehetett, mert anyám rögtön azzal jött, hogy mekkora szemét vagyok, ezeket azért mondom, hogy direkt ellenkezzek vele, pedig tudom nagyon jól, hogy ő csak jót akar nekem stb, még volt egy csomó. Ezt bármiért képes volt előadni, még akkor is, ha nekem ízlett valami, neki meg nem. Szóval ha valaki nem gondol bele, hogy mit is csinál az anyja és nem tesz ellene tudatosan, hanem hagyja, hogy a bűntudata erősebb legyen, akkor egy agyhalott depressziós zombi lesz belőle, mire felnő.
2013. szept. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
68%

Ismerek olyan anyát, aki több éve közös megegyezéssel elvált és egyedül neveli a gyerekeit. A gyerekeket totál az apja ellen neveli, kitalál mindenféle sztorikat az exférjről, hogy ne akarjanak odamenni a gyerekek, és állandóan próbálja megakadályozni a láthatást, vagy lerövidíteni pár órára. Ő mondja meg mit tanuljanak a gyerekek, melyik iskolába tanuljanak tovább, még akkor is ha a gyerekek azt nem akarják. Az első gyerek amint lehetett elmenekült otthonról, a második gyerek (aki most az anyuka régi be nem teljesedett álmát váltja épp valóra, olyan szakmát tanul ami nem érdekli) azt mondja amint lehet lelép otthonról, persze már mindketten koleszosok és nem a távolság miatt. A harmadik gyerek továbbtanulás előtt áll, neki is meg van mondva hova mehet, szögenyenesen ellentétes persze azzal amit a gyerek akar, ő most próbálja felvenni a kesztyűt anyukával szemben.

Jó, nem szeretnék általánosítani, de nagyon sok nő tulajdonként kezeli a gyermekét, legfőképpen azok, akik egyedül nevelik őket. Pedig ezzel óriási hibát követnek el a saját gyerekük sorsába, életútjába avatkoznak bele, természetellenes módon.

2013. szept. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
81%

Bár én csak 20 éves vagyok (20/F), de anyám is ilyen, és próbálok menekülni tőle.

Aki nem élt át hasonlót, az hiába pontozza le a válaszokat. Én nap mint nap olvasom itt a kérdéseket GYK-n, és elképedek. lehet, hogy vannak kamu sztorik, de tudom, hogy sokak tényleg lehetségesek, mert az ilyen anyákból bármi kitelik.


Anyám engem pl mániákusan félt. Ha valami ötletem van, vagy elképzelésem, akkor (szerinte) biztos valaki befolyásolt. Pedig pont ő az, aki befolyásol (vagy csak akar), ráadásul negatívan. Fél siker az, ha az ember felismeri, hogy az anyja manipulálni akarja, mert nem a gyerekének, hanem a tulajdonának tekinti. Persze kegyetlennek tűnhet ilyenkor a "leszakadás" a szülőkről, de sajnos ha ez nem következik be, akkor az illető egész élete végéig boldogtalan, élettelen bábu lesz, akit az anyja rángat.

Anyám szerencsére nem az a súlyos eset, de az olyanokat, mint amiket te említettél kérdező, én mélységesen elítélek. Ezek nem anyák, hanem társfüggő emberek. Mindig kell valaki maguk mellé, még akkor is, ha az illető életét tönkreteszik. Ők (ezek a nők) ezt nem látják, mert az lebeg a szemük előtt, hogy ha nekik jó, akkor az "áldozatuknak" (elnézést) is. Mást nem lehet ellenük csinálni, csak keményen fellépni. Még akkor is, ha sírás, üvöltözés, fenyegetés a vége. Sajnos gyakran elég hatásos sok embernél a lelki terror, még akkor is, ha az adott ember baromi nehezen manipulálható.


Szóval, aki ilyennel küzd (azaz velem sorstárs) azoknak fel a fejjel és mindenki álljon a sarkára (én is azt próbálom)!! Engem anyám konkrétan hálátlannak nevezett, amiért megmondtam, hogy van saját életem. Ez nem hálátlanság, nagyon jól tudom, hogy ezt ő sem gondolja komolyan, csak nem tud mással "támadni". Erősnek kell lenni, aki hagyja magát, az lesz olyan, hogy magányosan fog meghalni, mert az anyja mindenkit el fog marni mellőle.

Az már csak hab a tortán, hogy az ilyen "áldozatoknak" (bocsi h ezt a szót használom, csak nem tudok szebb kifejezést) lesz a lehető legrosszabb, ha az anyjuk már nem lesz mellettük.


Tehát a lényeg: aki így akarja a gyerekét nevelni, az nem anya, és nem gyereke van. Az egy nagyon társfüggő ember, aki a gyerekét a tulajdonának tekinti. És ez gusztustalan.

2013. szept. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
67%
Lelki terror. Amikor az embert gyermekkora óta terrorizàljâk,ebben nő fel, akkor igenis segítség vagy valamilyen tàmasz kell, hogy kilépjen ebből. Aki úgy gondolja, hogy ez egy egyszerű dolog, valószínűleg nem így nőtt fel. Egyszerűen olyan mintha a szép jövő, csak egy elérhetetlen dolog ,egy àlomvilàg lenne. Belenevelik az emberbe hosszú évek alatt azt, hogy semmire sem jó, és egy haszontalan része a tàrsadalomnak.... Aki ebben nő fel,ezt hiszi el,és marad az àlmodozàs...a tettekhez kell sajnos segítség, mert a hit hogy tényleg semmire sem vagyok jó, elbizonytalanítja az embert és nem képes nagy döntéseket meghozni.
2013. dec. 27. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Na, most szántam el magam, hogy megnézzem, milyen válaszok érkeztek a kérdésre. Köszönök minden választ, sokat segítettetek vele.

Az eleje felé volt néhány igen szűk látókörre utaló válasz. Nekik a lepontozás mellé pár pofont és egy-egy jobbegyenest is kéne küldeni. nem tudom, hogy akinek lövése sincs a témához, miért beszél bele. Ennyivel én elmehetek biokémiai előadásokra az egyetemre és ott oszthatom az észt.

Nagyon jó és tényleg segítő a legtöbb válasz. Még egyszer köszönöm.

Aki a családi kapcsolatos témába ír, kicsit utánaolvasgathatna dolgoknak. Mert hogy van, akinek lövése sincs pl. a pszichológiához és simán ment mindig az élete és úgy ír ide, az alapból értelmetlen. Igenis van olyan, hogy valaki már születésétől fogva ott él pl. az anyja mellett és ez a világ létezett neki mindig, és csak annyit érez, hogy valami nincs rendben, de nagyon nehezen jön rá, hogy mi is a gond, nem hogy még tegyen olyan dolog ellen, ami számára teljesen természetesnek tűnik (sajnos), mert abba született bele és arra tanították, nevelték mindig. De az a néhány luxushozzászóló ehhez nem ért, menjenek mondjuk a Számítástechnika kategóriába és oda irkáljanak, remélem, az ő problémáikon is nagyon jót fog majd röhögni valaki és nem normálisnak fogja őket nevezni, csak azért, mert nem tudják maguk megoldani.

A hasznos válaszokat harmadszor is nagyon köszönöm. Igen, azért jó megerősítést kapni olyan dologról, aminek pont az ellenkezőjét töltik az ember fejébe nap mint nap. Nagyon is jó, ezért is örülök ennyire a hasznos válaszoknak.

2013. dec. 27. 14:15
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy jó tanács a jövőre nézve: ha olyan emberek véleményét akarod hallani, akiknek "van lövése a pszichológiához" akkor ne az internethez fordulj, hanem szakemberhez.

Itt nyilván mindenki csak azt tudja mondani, amit ő személyesen tapasztalt az élete során, akár saját, akár a környezetén keresztül látott/átélt példával.

Szóval itt bármit is kérdezel, utána vagdalkozni nem ér, csak mert mindenkinek más a véleménye, és mindenkinek megvan a saját szemszöge, ami értelemszerűen eltér a tiédtől.

2013. dec. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Értem én, de aki nem ért hozzá, nem tudom, minek osztja az észt. Egyébként rendkívül sok ember gondolja magáról, hogy ért a pszichológiához, vagy azt a látszatot kelti, és kiderül, hogy csak időpazarlás volt.

Kétségbeesett állapotban tettem fel ezt a kérdést itt, sokáig meg se mertem nézni, mit válaszoltak rá. De több volt a pozitív, mint a negatív válasz. Akárhogy is, fenntartom a véleményem, hogy aki nem ért hozzá, az ne szóljon bele, mert nem játék a másik élete, szenvedése, és ezt tényleg csak egy jobbegyenes tudná megtanítani.

Az a félelmetes, amikor a kérdést feltettem, nem tudtam, hogy ehhez pszichológia kell, szóval kb. biztos voltam benne, hogy ezt a kérdést a világon senki nem fogja megérteni. ha időközben véletlenül nem tudom meg, hogy pont ilyennel foglalkozik pszichológus is, akkor így élem le az életem, aminek kb. lassan a feléhez közeledek, ha minden igaz. És most jöhet az ellenvélemény, hogy úgy kell nekem, ha ennyire hülye vagyok, hogy nem tettem ellene.

2013. dec. 29. 23:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!