Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyedül nevelem a két lányomat...

Egyedül nevelem a két lányomat és nem vagyok benne biztos, hogy sokáig fogom bírni. Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam rossz apának és szeretném ha kicsit megértenétek, nem pedig leszólnátok, még akkor is ha a kérdésem alapján nem vagyok szimpatikus.


A feleségemmel elváltunk néhány hónapja és abban egyeztünk meg, hogy hétvégente nálam lesznek a lányok. Na most hozzám kerültek mert az anyjuk beteg lett és nem tudna most gondoskodni róluk. Mivel régebben annyit dolgoztam, hogy több napot voltam távol mint itthon nem vagyok annyira hozzászokva ahhoz, hogy mind a ketten elmondanak nekem mindent. Imádom őket, nem is arról van szó csak kicsit sok ez nekem munka után. Teljesen lefárasztanak, elszívják az összes energiámat. Rajtam ugrálnak még éjszaka is és velem is akarnak aludni. Jól esik, hogy szeretnek csak na... remélem értitek. Nem fogok lemondani róluk ha úgy alakulna, csak meg kell még szoknom. De hogyan?

5 és 7 évesek. 34/F


2013. szept. 20. 21:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
24%

Mondd nekik, hogy játszatok olyat, hogy most rövidebben próbálják elmondani, amit akarnak.

Rám is rám szóltak gyerekkoromban, mikor túl bő lére eresztettem magam, és épp volt más fontosabb dolguk is a szüleimnek, hogy csak a lényeget! :D

Nem kell szívbajoskodni. Szokják meg, hogy egy férfi nem olyan, mint egy nő. Nővel lehet locsifecsizni, férfival meg van akivel igen, van akivel nem.

2013. szept. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
25%

Hát most lepontozhattok, de a klasszikus női-ffi szerepek, nem poénból alakultak ki. A nők jobban bírják ezt, erre lettek kitalálva. Mondjuk ezért ideális lenne, ha apa-anya együtt maradna, mindenki tenné a dolgát, de hát a világ már rég nem így működik. Nők top menedzserek, apák gyermek gondozók. Azt hiszem, mindenkinek meg kell tanulnia a másik feladatait is.


2 lány egy apa...háááát, nem irigyellek. Mi, mikor apával voltuk, és megunt minket, elküldött barbizni, vagy csak egyszerűen magra zárta a wc-t valami újsággal :D

2013. szept. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
56%

Mit nyavalyogsz, ahelyett, hogy a fenekedet vernéd a földhöz örömödben?

A kényelmedet siratod?

Nem szégyenled magad?


Svédországban az a törvény, hogy egy évig van gyes-en a mama, aztán elmegy dolgozni, s kb. félévig köteles a papa átvállalni a gyermek otthoni gondozását. Mindent! Főzés, mosás, takarítás, etetés, itatás, altatás, játék, sétáltatás... szóval valóban mindent...

Természetesen ezt a munkaadók is kötelesek biztosítani.


Ergo: majd megszokod.


Azt nézd, hogy mennyi örömben van részed, amit a kicsinyeid nyújtanak a csacsogásukkal, a kérdéseikkel, azzal, hogy éjjel arra ébredsz, hogy egyiknek a lába van a szádban, a másiknak a könyöke a gyomrodban. :)

Hogy jóéjt puszit kapsz.


Most élvezd ki, mert hipp-hopp felnőnek, és utólag nagyon bánni fogod, hogy mit szalasztottál el.

2013. szept. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
38%

Na, most megkaptad, hogy élvezd és kuss legyen neked!:))

Ja, és bezzeg a svédek...

2013. szept. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
59%

Ha nő írta volna ki a kérdést, jönnének az ötletek, hogy kire bízza a gyerekét (nagyik/exférj/barátnő/szitter), amíg kicsit feltöltődik (kozmetika/torna/kv/mozi/barátnőzés), mert az jár és ez a minimum és nem lehet ezek nélkül bírni.

Tényelg kettős az a mérce...

34N

2013. szept. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
63%

Hát, igen, sokan tényleg képtelenek felfogni, hogy más a nő, és más a férfi.

Felnőtt embereken is megfigyelhető, férfiból sokkal több az, aki nem annyira szeret csevegni, inkább csendesebb, és erre is vágyik, míg a nők minden egyes apróságról képesek órákat dumálni.


Össze kell hangolni a kettőt. A lányoknak is vissza kell fogniuk magukat, neked meg kicsit többet kell bírnod. Találjátok meg az egyensúlyt. Ha már eleged van, akkor mondd nekik, hogy most elég a fecsegésből, játszatok kettesben, neked más dolgod van.

2013. szept. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
24%

Vegyél nekik valamit, egy érdekes könyvet a nagyobbnak, kifestőt a kisebbnek, remélhetőleg ellesznek vele pár napig.

Vagy rakd be őket a tv elé.

2013. szept. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
65%

Én egyedül nevelem a lányom, és ő egyedül kitesz 3 gyereket!

Kölcsönadom az enyémet egy napra, úgy eltűnik mint a kámfor.:D

Ha elfordítod a fejed már el is tűnt és a konyhában kiborította a szekrényből a tálakat.:)

25/N

2013. szept. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
19%

16- igen, tény, hogy vannak nembéli különbségek, még az idrendszer felépítése, müködése között is. Nem véletlenül, evolúciós eredmények ezek.

Baromi nehéz lehet, pont ezért, egy férfinak felnevelni egyedül a gyerekeit, le a kalappal.

Akik a "most látod, milyen nehéz egy nőnek" című lemezt fújják, azok meg nyilván így élik ki a frusztrációjukat. Nem bántásból írom, gondolom, nekeik is jól esne az elismerés.

2013. szept. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
63%
Ne "félj" a lányokat nevelni.Nekem egy lányom van,de van hogy ő is sok,de megkérem,hogy hogy hagyjon békén kicsit,hogy kiszellőztessem a fejem valahogy,v. fáradt vagyok stb.Ált. tévét szeret nézni ilyenkor,v. az apukájával beszélget.Légy őszinte a lányokkal,nem kicsik már annyira,meg fogják érteni,hogy kicsit hagyják egyedül apát pl. újságot olvasni.Amúgy neked ebből a szempontból "könnyebb",mint aki egyke,mert ők le tudják foglalni egymást.
2013. szept. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!