Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyedül nevelem a két lányomat...

Egyedül nevelem a két lányomat és nem vagyok benne biztos, hogy sokáig fogom bírni. Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam rossz apának és szeretném ha kicsit megértenétek, nem pedig leszólnátok, még akkor is ha a kérdésem alapján nem vagyok szimpatikus.


A feleségemmel elváltunk néhány hónapja és abban egyeztünk meg, hogy hétvégente nálam lesznek a lányok. Na most hozzám kerültek mert az anyjuk beteg lett és nem tudna most gondoskodni róluk. Mivel régebben annyit dolgoztam, hogy több napot voltam távol mint itthon nem vagyok annyira hozzászokva ahhoz, hogy mind a ketten elmondanak nekem mindent. Imádom őket, nem is arról van szó csak kicsit sok ez nekem munka után. Teljesen lefárasztanak, elszívják az összes energiámat. Rajtam ugrálnak még éjszaka is és velem is akarnak aludni. Jól esik, hogy szeretnek csak na... remélem értitek. Nem fogok lemondani róluk ha úgy alakulna, csak meg kell még szoknom. De hogyan?

5 és 7 évesek. 34/F


2013. szept. 20. 21:01
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Van ebben valami... amikor az anyjukkal beszélnek akkor ő több mondattal is tud válaszolni és rendesen tud figyelni arra amit mondanak. Én meg csak aha, nem, ja, tényleg? mit is mondtál? Amikor csendbe vagyok akkor meg 5x apa! FIGYEEEELSZ? De figyelj már! 10-15 percet bírok aztán nem tudok figyelni. Szoktam velük csendkirályt játszani amit alig 10 percig bírnak. De amúgy örülök nekik mert jó haza jönni, van élet és társaság a házban, meg alvás közben is ölelnek... néha tényleg arra ébredek, hogy a kicsi a gyomromba rúg. Akinek egyke annak azért könnyebb mert nem kell naponta minimum ötször női k1-et nézni. Nagyon durván nyomják, egymás hajába ragadnak, az egyik szájba rúgja a másikat, neki megy a hasának fejjel, úristen... (természetesen szétszedem őket) :)
2013. szept. 21. 09:18
 22/25 anonim ***** válasza:
25%

Azt szokták mondnai, hogy ha egy teher alatt nem törsz össze, akkor megerősödsz általa.


Fogod te bírni, mert muszáj bírnod. És ha 10 gyerekd lenne, és a 10. születésénél meghalt volna az anyjuk? Mit tennél? Ha volna pénzed, fogadnál dadát, ha nem, akkor húznád az igát.


Nagyon engedékeny ember vagy, mert nem tudod a lányaid tiszteletét kiérdemelni. Tessék nekik határokat szabni és azokat mindig és mindenkor betartatni! Egy kisgyereknek nagyon-nagyon fontos az, hogy tudja mi a fehér és mi a fekete, hol vannak a határok és meddig mehet el. Az lesz számára lélektanilag később a stabil pont, ahova visszatérhet, amikor bármiféle káosz van a lelkében (pl. serdülés, terhesség, válás, vagy gyász). Ha az ember tudja, hogy VANNAK határok, akkor azt később lehet feszegetni, de ha határokat sem ismer, akkor az azt jelenti számára, mintha egy ködös lápon bolyongana egyedül. Nem tudja, mihez tartsa magát. Ez nagyon nagy baj, és a feleséged részéről nagyon súlyos nevelési hiba!


Úgy szokhatod meg, hogy ha van pénzed, akkor keress egy stabil érzelmű és megbízható nőt, aki felügyel rájuk. Ha nincs erre lóvé, akkor keményebbnek kell lenni, és pontos rendszabályokat kell tenni, és a határokat meghúzni. Aki megszegi, azt büntetni, és azonnal megmondani, hogy mit miért kap.(A büntetés nem egyenlő a veréssel, mint bizonyára tudod.)


A lányaid azért viselkednek így, mert az anyjuk anyonkényeztette őket, nem szabott határokat nekik és nem volt stabil apafigura az életükben. Most ezt megkaphatják tőled, ha hajlandó vagy végre felvállani az apaszerepet.


Ps: a helyi nevelési tanácsadóban tudsz segítséget kérni, ha végképp elakadsz. A címre fent vannak a neten, de a háziorvos is tud segíteni.

2013. szept. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előtti vagyok.Még egy dolog szúrt szemet,ami sztem nem jó(és nem azért mert férfi vagy),az hogy együtt alszol a lányokkal.Így te sem tudsz rendesen pihenni éjszaka.Mindenki aludjon a saját ágyában,reggel pedig apához lehet bújni,mesét nézni stb.A másik ,azért sem tartom normálisnak az együtt alvást,mert ha mégis lesz egy párod és azért "paterolod" ki őket,ott nagy gondok lesznek akkor,akár féltékenység is a lányok részéről.Jobb ezt most megelőzni...
2013. szept. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Bele lehet szokni, de ehhez az kell, hogy -csúnyán fogalmazok- érdekeljenek a gyereikeid. A volt nejed azért képes hosszabb mondatokban beszélni velük meg rájuk figyelni, mert érdekli őt, hogy a kicsik miről beszélgetnek, hogy gondolkodnak. Próbáld meg az érdekességeket megtalálni a mondandójukban. Nem sokáig fognak kérdezgetni, hogy "apa figyelsz?", ha hozzászoknak, hogy úgysem figyelsz később nen fognak elmondani semmit, amikor te érdeklődnél, hogy az ő életük hogy folyik.
2013. szept. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a kép jutott eszembe :P

2013. szept. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!