Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen dolog az, ha egy szülő...

Milyen dolog az, ha egy szülő a saját gyerekére irigy, vagy féltékeny?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem is tudom, hogyan lehetséges az ilyen.


Ismerős családról jutott eszembe ez a kérdés. Voltam náluk, de annyi elég is volt. Röviden : Az apa (szemmel láthatóan) féltékeny a SAJÁT 18 éves fiára. Ha az anyja csomagolt neki vmit (enni pl) akkor az apja sérelmezte, miért ad annyit, miért nem neki adja, stb. Az apja mindenre irigy volt, még akkor is, ha neki jobb dolga volt, kint a fiának.

Másik családban (rokonék) meg az anyuka irigy a gyerekére, és mindig hozzá méri magát, mert hogy ő mennyire tökéletes, a gyereke meg mennyire nem az.


Milyen szülő az ilyen? Hogyan lehetséges az, hogy egy szülő a saját gyerekére féltékeny, és irigy?



2013. szept. 24. 15:20
 1/8 A kérdező kommentje:

*mint (a "kint" helyett)


És ezt nem egy látogatásról szűrtem le, anyum is megjegyezte, és el volt képedve.

2013. szept. 24. 15:22
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Leírtad a volt apósom, egy az egyben. A párom akkor 30 éves volt, és az anyja zacsiba rejtette a dugipénzt és a kajába tette, hogy az apuci ne vegye észre, hogy adott egy ezrest a fiának, mert ott még verekedés is lett volna belőle. Az apja egy beteg ember, az anyja is, mert mellette maradt, mondanom sem kell milyen lelki nyomorék lett a gyerekük... élhetetlen volt vele az élet.
2013. szept. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Nagypapám anno kiíratta a gyerekeit (apámat és nagybátyámat) az iskolából, hogy nehogy már okosabbak legyenek mint ő...

Volt is kisebb felháborodás belőle, mikor bátyám orvosira ment.

Én sem értem...

2013. szept. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jézusom az durva lehetett......
2013. szept. 24. 15:47
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyáltalán mi késztet arra egy szülőt, hogy a saját gyerekére féltékeny vagy irigy legyen?
2013. szept. 24. 17:13
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

Jaj, ne játszd már meg magad! Olvass szépirodalmat! Ezer meg ezer helyen le van írva, hogy a gyerek mennyit szenvedett az irigy, gonosz, önző szülője miatt.


Akinek esze van és főleg empátiája, nyitott a a világra, az tudja, látja, és tapasztalja is, hogy vannak önző és gonosz szülők. Ilyen egyszerű.

2013. szept. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem játszom meg magamat már ne haragudj.
2013. szept. 24. 18:30
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Én csak azt nem értem, hogy miért kell ilyesmikkel foglalkozni.

Az ő problémája, az ő sara. Tudsz rajta változtatni?

Te azon nem tudsz változtatni azzal, hogy ide kiírod.

Tök idegen emberek, nem mindegy, hogy mit gondolnak?


Hogy egyeseknek nincs más dolguk, mint a más életében turkálni.

Most mire vártál, elkezdünk itt szörnyülködni, hú micsoda emberek vannak?


Akkor ne menj hozzájuk, ha nem tetszik az életvitelük.

2013. szept. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!