Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan fogadnatok, ha...

Ti hogyan fogadnatok, ha szamotokra idegen ( gyereketek baratja (nem a parja), akit sose latattok) irna nektek levelet csaladi dolgokrol?

Figyelt kérdés

Vagyis arrol irna,hogy a csaladon beluli surlodasokat hogyan kellene megoldani szerinte.(mert a gyereketek nem mondja el hogy mit erez es mit gondol akkor amikor eppen surlodas van.

Normalis valaszokat kernek.


En ilyenkor ha ilyen levelet olvasnek szulokent nagyon idegesse valnek.


2013. szept. 25. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is dobnék egy hátast töle, majd elkezdenék gondolkodni rajta, hogy miért is írta ezt egy barátja.


Majd leülnék a gyerekekkel beszélni, elmondanám a barátnak, hogy habár én erröl beszélgetek vele, de más szülö lehet képen is törölné érte, vagy leor´ditaná a haját, és beszélnénk a problémáról amit leír.

2013. szept. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ö, hát elsőre én is ideges lennék. Mert semmi köze hozzá úgy gondolom.

Másfelől viszont előfordulhat egy kamasz gyereknél, hogy képtelen megfogalmazni a saját problémáit és elmondani a szüleinek. De akkor is inkább a barátjának kéne tanácsot adnia, és nem a szülőkkel levelezni, hogy ő hogy oldaná meg :o

2013. szept. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Először biztos ideges lennék...majd elgondolkodnék, hogy miért nincs olyan kapcsolatom a gyerekemmel, hogy ezt velem beszélje meg. Abba is belegondolnék, hogy az említett súrlódások valóban léteznek-e, ha igen, mi az oka. Szóval sokat-sokat gondolkodnék és nem "idegből" mondanék vagy tennék valamit.
2013. szept. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
azon gondolkodnék, hogy hol rontottam el, hogy a gyerekem nem velem beszéli meg a problémát ... nem hiszem, hogy felháborodnék rajt, sőt elképzelhető, hogy beszélnék is a levélíróval a részletekről, mert ezek szerint neki jobban megnyílt a gyerek
2013. szept. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a barát jót akar a gyereknek, segíteni akar rajta. Az is lehet, hogy a gyerek nem is tud erről, csak a barátjának panaszkodik (vagy azt sem, de ő meg valahogy ki tudja szedni belőle, hogy otthon lehet a baj), a szülőkkel meg nem tud/képes beszélni. Bár elég bátor, hogy a szülőnek mer írni. Ő a gyerek szócsöve, akár tud róla, akár nem.

Ha nem írt volna, fel sem tűnik... vagy ki tudja, hogy mit tenne, ha nem lennének ilyen barátai vagy nekik sem mondaná el...

Szerintem az lenne a jó megoldás, hogy írnék a barátnak, hogy köszönöm, hogy aggódsz "Pistiért", igyekszünk megoldani a dolgokat, de szeretnénk, ha ez a családon belül maradna. vagy valami ilyesmit.

2016. máj. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!