Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőktől való leválás erőltet...

Szülőktől való leválás erőltetése?

Figyelt kérdés

Lehet hogy a tovább tanulásom érdekébe kollégiumba kell hogy menjek.Amit nem igazán szeretnék.

Utálom és a hideg ráz még mindig a külön féle táboroktól.Mindig haza akartam jönni.Minden remek volt,csak én egyszerűen féltem hogy lesz valami a családdal itthon.Szóval percenként telefonáltam stb..stb..Ennek már egy éve lassan,de nem tudom hogy hogyan bírnám távol a családtagoktól,az otthontól.Nem tudom hogy mit tegyek.Hogyan lehetne ezt kinőni.



#thz
2013. szept. 25. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Fiú, Lány?

2013. szept. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
14/F
2013. szept. 26. 07:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Úgy lehet kinőni, hogy előveszed a jobbik eszedet és nem a leválást erőlteted, hanem azt, hogy a szülőktől MIÉRT kell távol lenned. A saját érdeked, hogy tanulj és önálló, szabad felnőtt emberreé legyél. Ezt mondogasd magadnak és könnyebb lesz.


Ezen kívül: nem érdekelnek a kortársaid? A srácok, a csajok? Nem akarsz barátkozni senkivel? Nagyokat murizni? Csak mindig anyuka szoknyáján ülni a jó?


Legyél egy kicsit keményebb magad felé is, és anyukád-apukád felé is. (Főleg anyukád felé! Azok szoktak nyámnyila kölyköt faragni a fiaikból). Nem lesz a családdal semmi baj, ha lesz, az sem a te felelősséged. Két - elvileg - felnőtt ember van otthon, akinek az a dolga, hogy a hátországodat megteremtse.


Végső soron kereshetsz iskolapszichológusi segítséget is.

2013. szept. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért kellene leválnod? Főleg 14 évesen? Én sem mentem koliba hanem bejártam. Később az egyetemre is. 23 voltam mikor elköltöztünk a férjemmel, szemben vettünk házat. Nem anyuka kicsi lánya vagyok, de jó hazajárni, jó hogy van családom. És nagyon sok hasonló pár van a környezetemben akik nem leválni akarnak hanem családot alkotni. Egymásra számítani, segíteni közben pedig élni az életünket. Azért mert naponta hazajárok a szüleimhez,még életemet a saját életemet.Azoknak van ez a leválós duma akiknek sz.ar volt a gyerekkora, rossz szülei vannak, nem tudnak kijönni.
2013. szept. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3

Attól még hogy szeret otthon lenni , nem megy koliba még simán lehet barátkozni, eljárkálni, bulizni. Ez nagyon soknak sikerül otthon lakás mellett is.pl nekem is sikerült.

Pl a bátyáim is buliztak ezerrel( sokszor túlzásba is vitték, ők sajnos nem azok a visszafogott emberek) mégis otthon laktak 22-23 éves korukig. És most mindenki éli a saját életét, megtaláltuk a helyünket.

Nem a 14 éves kisfiúknak kell eljátszani a nagyfiút , abból csak baj van.

Ha úgy érzed otthon maradnál akkor egy közeli sulit válassz, ha mennél akkor menj.

2013. szept. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó hogy egy otthon ülő anyámasszony katonája vagyok.Szeretek a haverokkal lenni,elmenni buliba,csajok meg pláne.Csak amint elmentem ezekbe a táborokba egyszerűen mindent megbántam,a vitákat mindent.Percenként telefonáltam haza hogy nincs-e semmi baj.Nem bírtam kikapcsolódni.Egy kisebb roham is elkapott,mikor nem vette fel senki a telefont.Ennek már 1 éve próbálom legyűrni de nem tudom hogy mennyire menne ez a kollégium dolog.Lehet hogy aztán a suli lefoglalna meg a tanulás meg egyéb foglalkozások,ezt őszintén nem tudom.
2013. szept. 26. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!