Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Borzasztó rossz a kapcsolatom...

Borzasztó rossz a kapcsolatom a családommal - szerintetek ez jó megoldás lenne?

Figyelt kérdés

Nem taglalnám részletesen, mert kisebb fajta regény születne belőle, de sajnos elég rossz a helyzet. Nem csak a szüleimmel, hanem úgy alapvetően mindenkivel. Habár nincsenek verekedések, tányérdobálások stb, én nem érzem itthon jól magam, sok a veszekedés és mindenért én vagyok a hibás, van hogy anyuék mindenféle ok nélkül hozzám sem szólnak napokig. Egyszerűen érezni rajtuk hogy nem szívesen látnak itthon..

A nagyszüleimmel sem jobb a dolog, az egyik páros (amellett hogy se veled se nélküled kapcsolatban vannak és kb havonta elköltöznek majd újra összeköltöznek) folyamatosan beleszól az életembe, rendesen parancsolgatnak és megszabnák hogy mit csináljak, mindenbe beleszólnak.

A másik nagymamám messze lakik, de ő sajnos alkohol problémákkal küzd, csakúgy mint a nagybátyáim közül kettő.

A másik kettő nagybátyámra és családjára se igazán számíthatok, az egyikőjüknek zűrös ügyei vannak a másik pedig válófélben van, azért van maga alatt..


Szóval akárkivel találkozok / beszélek a családból mindig vitával végződik és persze mindig engem hoznak ki hibásnak, rajtam vezetik le a feszültséget.


Azon gondolkoztam kimegyek néhány hónapra külföldre mint au-pair, már egy ügynökséggel is felvettem a kapcsolatot. Itthon még nem mertem elmondani senkinek, attól is rettegek hogy fognak reagálni.. Viszont a barátaimat megosztja ez a téma, van aki szerint jó megoldás mert lecsillapodnak kicsit a dolgok illetve a többiek is átgondolják hogy tulajdonképpen miért is én vagyok az akin ok nélkül folyamatosan levezetik a feszültséget és ha majd hónapokig nem leszek ott akkor talán hiányozni is fogok nekik és nem fognak ennyire utálni ha ott vagyok.

Mások szerint viszont felesleges, mert miután visszajövök majd folytatódik minden onnan ahol abba hagytuk és inkább el kellene költöznöm végleg és munkát vállalnom, állandó munkát.


Szerintetek mi lenne a jobb? Ti mit tennétek?


2013. ápr. 2. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Nos én nem azt mondom, hogy rossz megoldás, viszont te ezt az egészet nem úgy gondolod, mit ahogy én azt tenném.


Én azért lépnék le külföldre, mert már elegem van a családomból, boldogulok nélkülük is, hát új életet kezdek egyedül. Aztán majd hazajövök egyszer, meglátogatom őket, aztán megint kimegyek, vagy elköltözök otthonról.


Szóval te azt várod ettől az egésztől, hogy majd otthon így minden jó lesz, téged meg majd sírva várnak vissza, hogy mennyire hiányoltak. Ezt nem fogod megkapni.


Arra viszont jó ez az egész, hogy a magad ura legyél. Ehhez viszont nem feltétlen kell kimenni külföldre, elég ha elköltözöl és munkát vállalsz.

2013. ápr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szerintem nem jó ötlet elmenekülni a problémáid elől.Nekem az a meglátásom,hogy a helyzet bár reménytelennek tűnik,mégis megoldható.Felvázolok neked egy tervet,amit én a helyedben megcsinálnék.

Először is tegyél úgy mintha nem léteznének.Ez egy idő után feldühíti őket,vedd fel videokamerára a reakcióikat,az összes családtagodnak.Miután miden anyag megvan szervezz meg egy családi összejövetelt,ahol lejátszod a videókat majd elmondod a problémáid.

Szerintem ez jó terv.

2013. ápr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én 18 évesen voltam au pair, érettségi után halasztottam egy évet.

Először csak rövid időre mentem ki, júniustól októberig, aztán november-december otthon voltam, majd januártól júliusig megint kimentem.


Habár nekem nem volt ennyire problémás a viszonyom a családommal (bár zűrök azért nálunk is voltak bőven) határozottan jót tett a kapcsolatunknak az az időszak. Egyrészt felfogták, hogy felnőttem, nem vagyok már az a kislány akinek uzsit kell csomagolni ha reggel elmegy valahová, másrészt bebizonyítottam hogy igenis tudok felelősségteljesen viselkedni, harmadrészt pedig büszkék voltak rá a végén, mikor megmondtam mennyi pénzt sikerült félretennem és mikor sikeresen megcsináltam a felsőfokú nyelvvizsgát. :-)


Azóta harmonikusabb a szüleimmel is a kapcsolat és sokkal jobban megbíznak bennem, nem akarnak mindenről tudni, nem akarnak mindenhol ott lenni és felügyelni minden lépésem, valamint - ahogy mondtam már - a szemükben agyilag is felnőttem nem csak testileg. :-)


Én megpróbálnám a helyedben a fenti indokok miatt + azért mert életre szóló élményt nyújt, új ország, új kultúra, új emberek, nyelvtanulás, ismerkedés, barátásgok / kapcsolatok létesítése, mindez tök ingyen és egy kis segítségért cserébe még zsebpénzt is adnak! :-)

Csak arra figyelj hogy ügynökséggel menj ki és az irataidat soha senkinek ne add oda!


Sok sikert! :-)

2013. ápr. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban, én is ugyanilyen viszonyban vagyok a szüleimmel, meg a nagyszüleimmel is, mindig rajtam vezetik le a feszültséget és már ott tartunk, hogy mindenért én vagyok a hibás, csakis én, miattam tört ki a második világháború is. De én lesz@rom őket, egyik fülemen be, másikon ki. Bár a családom másik fele szerencsére normális, ők mellettem állnak, mellettem van a párom és pár barátom is, ezért könnyebben elviselem a családom hisztijét a semmiért. Szerintem jó ötlet, hogy kimész, addig is önállósodsz és pénzt keresel. De én a helyedben el kezdenék spórolni az önálló életre, hogy minél előbb a saját lábamra tudjak állni.
2013. ápr. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltatok!


Első válaszoló: Nem konkrétan azt várom hogy sírva fogadjanak és a nyakamba boruljanak, mert tudom hogy ez esélytelen. :) Tudom, hogy sosem lesz úgymond normális, meghitt a kapcsolatom egyikőjükkel sem, csak úgy gondolom lehet jót tenne egy kis távolság, ők is tudjanak gondolkozni meg én is és ugye az sem utolsó dolog, hogy jó lenne már bebizonyítani nekik, hogy nem vagyok olyan semmirekellő mint amilyennek ők titulálnak.. Sajnos végzettségem nincs, csak érettségi, a további tanulmányaimat különböző anyagi és családi okokból abba kellett hagynom. (de ezt egyébként minden nap a fejemhez is vágják, hogy fél milliót fizettek ki miattam tök feleslegesen, pedig arról, hogy nem folytathatom a sulit egyáltalán nem én tehetek, de ez hosszú sztori..)


Második válaszoló: Na, ha én felvenném őket kamerára, azzal csak még jobban kiverném a biztosítékot, az tuti!!

Ezen kívül próbáltam már értelmesen vázolni a problémáimat, de nem partnerek benne, nem bírják a kritikát, tipikus makacs-szülők, úgy gondolják minden amit ők csinálnak az úgy szuper és a végére persze vita lesz belőle, akármennyire is próbálom megtartani a higgadt légkört, és naná hogy én vagyok olyankor a rossz ismételten!


Hármas válaszoló: Örülök hogy neked ilyen pozitív élményeid vannak! :) Én is így vagyok vele, hogy bizonyítani szeretnék nekik, de most nem másolom ide azt, amit az első válaszolónak leírtam, viszont olvasd el légyszi, mert ide is ugyanaz a rész tartozik, amit neki a bizonyítási céllal megemlítettem. :)

Szeretném megkérdezni viszont hogy te hová mentél ki? Melyik ügynökséggel? És milyen volt a család? Őszintén szólva attól is tartok kicsit, hogy nehogy rossz családhoz menjek és csöbörből vödörbe essek..


Négyes válaszoló: Sajnálom hogy veled is ez a helyzet! :(

Az elején még én is tudtam a lesz*rom filozófiát követni, de mikor minden egyes nap mindenért, de tényleg mindenért csak te lehetsz a hibás, akkor az egy idő után rossz! Nálunk sajnos mindenért én vagyok a rossz, ha elromlik valami az miattam van, ha valaki kilötyköli a vizet és nem törli fel akkor nem kérdeznek, engem szidnak le, mert csak is én lehetek és egyéb apróságok.. Meg persze a többi, nagyobb dolog is..

Nekem nincsen most jelenleg barátom, így szinte semmi nem tart vissza, illetve de, egyetlen egy ember akivel tökéletes a kapcsolatom, az a húgom, ő rettenetesen hiányozna, ez az egyetlen dolog amiért kétségek vannak bennem.

2013. ápr. 2. 19:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Én végleg önállósodnék, de addig is, miért ne vállalhatnám az alkalmi munkát ahelyett, hogy otthon várakoznék álmaim állására?
2013. ápr. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az mindenkép jobb ha önállósulsz s elkezdesz dolgozni, pénzt keresel.


Hogy a távolléttől ráeszmélnek e s változnak nem tudni. Lehet igen lehet nem, de esély van rá.

2013. ápr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!